Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 6:20



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Már most is sokkal jobban néz ki mint pár héttel ezelőtt ;) Látom jól érzik magukat a növények ;)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. január 19., csütörtök 20:03
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Lassan de biztosan fejlődnek a növények.
Tele új hajtással és egyre kevesebb alga.
Egy hónap múlva el lehet felejteni a küzdelmet . :bogsz:

_________________
Kép


2012. január 19., csütörtök 19:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Elég rendesen növekednek a növényeim az új szerzeményekkel együtt.A halak továbbra is izgágák :lol: Szerintem még várok 1-2 hetet,és utána már nyírni kell a növényeket :ostor:
Néhány kép:
Így néz ki ahol az akvárium van:
Kép
És a fejlődés pár képben:
before:(induláskor)
Kép
after (jelenleg):
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Szóval itt tartok most,növények egy szer hatása miatt bubiznak ennyire.De vannak terveim még az akváriummal,amit ha minden jól megy tavasszal el kezdek véghez vinni(konkrétan a jobb oldalával az akváriumnak)
:pápá:


2012. január 19., csütörtök 16:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Igen,roppant jópofák,ma már kaptak egy kicsi kaját is,jó nézni őket ;)


2012. január 13., péntek 21:37
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nagyon kis virgoncak az új lakók.
Ahogy nézem elfogadtak gondozónak . :D

_________________
Kép


2012. január 13., péntek 19:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Tegnap sikerült átjutnom Szegedre,és bővült az élőlények száma:
-20db Paracheirodon innesi (Kék neonhal)
-13db Trigonostigma heteromorpha (Ékfoltos razbóra)
-2db Anentome Helena (csigaevő csiga)
-2db Ancistrus
Próbálkoztam a fényképezésükkel de vagy én vagyok a bendzsó vagy a gép,esetleg mindkettő(erre az utóbbira tippelek 8-) ),de nem sikerült élvezhető minőségben megörökítenem őket.Így próbáltam videót csinálni róluk,a két verzió közül az sikerült jobban :oops:
Itt a fórumra való beágyazást sem sikerül összehoznom :? ,így marad a link ;)
http://www.youtube.com/watch?v=nH-jSUfok1w


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Daníí 2012. január 13., péntek 21:11-kor.

javítottam a videó beágyazását :)



2012. január 13., péntek 18:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Szia KaZe,kell a komolytalanság is,de azért örülök,hogy tetszik ;) (pálinka lett volna csak,a sört nem szeressem,inkább jóféle bor :twisted: )
Sikerült megcsinálnom a cserét,meg kell hagyni jobban paráztam mint kellett volna.Egyszer billent csak meg a leghátsó elválasztó kő,de nem borult le hál istennek.Beraktam nagyjából 5kg-nyi F1-es SZAT kvarchomokot,és kicsit átpakolásztam az ott lévő köveket.Legjobb igyekezetem ellenére is került manado a homokra és fordítva is,de majd idővel helyreáll a rend :D Cseréltem menet közben kb 30% vizet is .
Képek nem készültek,leghamarabb akkor ha bekerültek az új élőlények :pápá:
És még mindig nem hagy nyugodni a fás környezet kialakítása,lehet majd nézek valami pofás redmoor -t Szegeden 8-)


2012. január 10., kedd 18:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
T.Tamás30 írta:
Azt hiszem,hogy az én akvámnak is lehetne adni egy nevet: Csigatanya :evil: Tegnap 35db-ot szedtem ki,ma meg 38db-ot.Ha minden jól megy csütörtökön le tudok jutni Szegedre és hozok haza többek között Helena-kat.Hogy egy kicsit visszaszorítsák ezt a pofátlan bandát.Rendesen leamortizálják a Limnobium állományomat.Csóri növény nem győz friss leveleket hozni :oops: :cry:
Uh csütörtökön lesz egy kis update az akvában új halak(Trigonostigma heteromorpha,illetve 1-2db Ancistrus ,és a Helena csiga személyében)
Addig még megejtem a dekorkavics cseréjét is valahogy,csak nincs ötletem sem hozzá.Plexit már hoztam haza,csak nem tudom mi módon oldjam meg vele.Leengedni a vizet amennyire csak lehet ( nagyon nem tudom,mivel már vannak benne halak,illetve garnélák),valami úton-módon megtámasztani a manadot a kövekkel együtt és úgy? Vagy esetleg valami ötlet valakinek?Nem akarok nagy kárt tenni az akvában :? :roll:

Szia Tamás, pont most néztem a topikod címét, de amint látom nem csak az első lépések a nehézkesek, hanem a másodikok is. (Én mondom neked, a harmadik sem egyszerű :) ) van aki évek óta akvarizál és még mindig biceg. :D No de ne komolytalankodjunk, lényeg az hozzá, hogy itt nem is olyan nehézkes az az első lépés, szerintem tökre jól néz ki a medencéd és még milyen lesz, majd ha tiszta zöld lesz!
Szóval: én úgy csinálnám ha még nem csináltad meg, hogy fognék egy vastagabb 3/4"-os slagot és azzal szívatnám le a kavicsot egy hordóba. Ez több szempontból is jó, részint ha lemegy a víz az akvádból, ugyanazt vissza tudod tölteni, amivel kárt legkevésbé sem teszel, max csűrölöd a vizet innen oda amíg szépen ki nem szippantod az összes nemkívánt kavicsodat a medencéből. Manado meg egy kevés úgyis menni fog vele bármit csinálsz, bár ha plexivel megpróbálod a két területet elszeparálni egymástól, akkor jó eséllyel minimális fájdalommal megúszod. Mi lehet a legrosszabb eset, nem úgy sül el a dolog, mint ahogyan tervezted, anyázol kicsit, bevágsz egy két páleszt némi sör kíséretében és kész. ;)

_________________
Kép


2012. január 10., kedd 14:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 12., péntek 12:12
Hozzászólások: 261
Tartózkodási hely: Kaba
papó írta:
Az a pár centi nem sokat változtatna.
A felfüggesztés előnye , hogy a fényforrások nem melegítik annyira az akvárium vizét.
No meg ugye nyírásnál látja az ember mit csinál 8-)

Ez pont nem igaz mindig....
ha reflektort használunk mint pl. én: 5 centi az akva felé és lőn víllágosság!
Azelőtt rá volt fektetve az akva tetejére.,de a két fénycső fénye nem fedte egymást,
és hátul ahol a növényes vörös cső van ott kevesebb fény jutott.


2012. január 9., hétfő 20:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
remélem igazad lesz :) ;)


2012. január 9., hétfő 19:56
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron