Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 6:32



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
T.Tamás30 írta:
Tenellus-val valami ötlet? :roll:


Szia Tamás.
Szerintem hagyd még benne a tenellust nekem is volt már ilyen hogy egy ideig látszólag nem nőt de utána bele húzott. ;)
Szép lesz ez :pápá:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. január 28., szombat 17:18
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Na a növények területén nagyon le vagyok maradva, szóval abban nem tudok segíteni. :(
Viszont a homokra, egy kis bazaltot is szórhatsz, ha nem jön be akkor kiszippantod, vagy a természetben/sóderból/tüzépről kisebb sötét kavicsokkal szerintem fel lehet dobni.
És annyival jó, hogy ha nem tetszik könnyen kitudod szedni mivel ott nincs növény és táptalaj sem.

_________________
K.Tamás


2012. január 28., szombat 16:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Mexx2 nem kell szabadkozni,szívesen veszek minden ötletet tanácsot,hiszen így lehet tanulni-fejlődni :)
A kövekről,dragon köveim van még itthon,majd megpróbálok velük "építkezni" valamit.Volt bent egy kisebb darab,de azt az amano garnéláim folyamatosan kibányászták.És ki kellett szednem,nehogy ráboruljon valamelyikre.Azóta hogy kikerült,nem is piszkálják már a homokos rész :mrgreen:
Tenellus-val valami ötlet? :roll:


2012. január 28., szombat 16:01
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Na, a te naplódat is végig olvastam, és azt kell mondjam, hogy a képek alapján tényleg sokat változott az akváriumod, főleg az elsőhöz képest.
Homokkal sokkal jobban néz ki a jobb oldal.
Említetted, hogy a neonok nem használják ki a jobb oldalt az aksiban.
Azt esetleg megpróbálhatod, hogy a homokra egy pár kisebb-nagyobb sötétebb színű kavicsot teszel és akkor a neon halaid hátha megszokják a jobboldalt is, mivel a videón elég nagy a kontraszt a két oldal között. :)
És szerintem még az összképet sem rontja, mivel a természetben is hasonlóan van.
De ez csak az én véleményem.
Béke mindenekfelett. :pápá:

_________________
K.Tamás


2012. január 28., szombat 14:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi szépen :oops:
Tényleg igyekszem,hogy még szebb legyen :)
Nagyon szép halacsok ezek a Mollyk,és ugyan óvatosan, de csipegetik a zöld fonalat.Remélem kijönnek a többi lakóval és nem lesz balhézás.Igazából a kicsi kék neon halaimat féltem,mert van köztük olyan 1,5cm -is.De eddig nem láttam még gondot köztük ;)
Azt hiszem,hogy a tenellusoktól meg kell hogy váljak,mert egyre kevésbé mennek valamire is.Ugyan hoznak indákat meg azon új hajtásokat de azok sincsenek jobb állapotban mint a kiinduló tő.Hagyjak még nekik időt,vagy inkább szedjem ki őket,hogy nem terheljék fölöslegesen a vizet :?:


2012. január 28., szombat 12:32
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Fáintos kis aki ez...:D Tényleg dicséret a kitartásodért..:))
Jó úton haladsz és még szebb aki lesz belőle...:)
A Molly szerintem jó választás volt. Én már akkor tettem bele, mikor már fullon voltam hajalgával, de jött a 4 Molly és két pofára ették. A mai napig egy szem kaját sem kapnak és gyönyörűen elvannak...:)

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. január 27., péntek 23:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi Mária,valóban megérte egyben tartani,és igaz néhe meglepődöm,hogy hol is hibáztam,de folyamatosan tanulok,és igyekszem okulni a hibáimból.És ahogy haladok előbre egy jobban látom mit is csinálnék másként,hogy ezek ne ismétlődjenek meg egy majdani új setup-nál.De addig még sok van vissza,és bőven van még mit kihozni ebből az akváriumból,vannak még vele terveim,amit igyekszek megvalósítani ahogy lehetőségeim engedik. :pápá:


2012. január 27., péntek 20:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
T.Tamás30 írta:
Köszi még egyszer :pápá: ,most elmormolok egy imát szent devlához,hogy működjön a dolog :mrgreen: (még ha vallásgyakorló lennék :D )
Sokat kell még tanulnom,hogy megértsem mi-mivel van összefüggésben,hogy ha egyszer lesz egy restrart,akkor ezeket a hibákat már ne kövessem el :hogyis?: :hogyis?: :hogyis?:
A jó pap is holtáig..... :D
De azt már látom,hogy jó helyre kerültem,segítő kész emberekkel,örök hála-ezer köszönet :oops: :oops: ;)

Figyelemre méltó a küzdelmed és a kitartásod.Ugye megérte egyben hagyni?
Most új tapasztalatokkal gazdagodtál.

A mollik nálam nem ették a fonalat.Pedig nem etettem őket.Csak ők voltak az akiban.Egyszer csak éhen haltak.(?)

_________________
KépKép


2012. január 27., péntek 19:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A mai nappal bővült a halállományom 3db Black Molly személyében.Ez lesz a tényleges állományom nem szeretném már tovább növelni a mennyiséget :)
Ismerkednek a környezettel,és már meg-megcsipkedték a zöld fonalamat ;) Esetleg még pár Anentome Helena csigát szerzek be,mert anno csak 2db volt a boltban,az pedig kevésnek bizonyult.... :roll:


2012. január 27., péntek 19:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi még egyszer :pápá: ,most elmormolok egy imát szent devlához,hogy működjön a dolog :mrgreen: (még ha vallásgyakorló lennék :D )
Sokat kell még tanulnom,hogy megértsem mi-mivel van összefüggésben,hogy ha egyszer lesz egy restrart,akkor ezeket a hibákat már ne kövessem el :hogyis?: :hogyis?: :hogyis?:
A jó pap is holtáig..... :D
De azt már látom,hogy jó helyre kerültem,segítő kész emberekkel,örök hála-ezer köszönet :oops: :oops: ;)


2012. január 25., szerda 19:52
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron