Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 8:26



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
T.Tamás30 írta:
What a hell :?:
Ez a valami már ott van egy ideje az akvámban,szépen körbe mindegyik oldalon.Ugyan úgy nem akar szűnni vagy csökkenni a jelenléte mint a felszínen lévő "rétegnek". Szóval zajlik az élet szépen,de azt látom,hogy megint nem a jobbik irányba.
Szóval mi lehet ez,és mit lehet tenni ellene?
Egyedüli amivel maradéktalanul meg vagyok elégedve,az a Hydrocotile sp. Japan,az szépen terjeszkedik az akváriumban.A többi növény meg hát,fejlődik de nem vagyok maradéktalanul elégedett velük. (Lassan már azt érzem,hogy nekem vannak nagy elvárásaim a növekedést,fejlődést illetően :evil: )



Az alga nevére nem emlékszek de ha jól emlékszek egy letakarós kúra segíthet rajta, mármint az akváriumot az érintett résznél letakarod vastag szigetelő szalaggal és elmúlik nem esztétikus de beválhat a dolog. ;) ;)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. február 3., péntek 18:29
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
De csak így fog tanulni, és tapasztalatot szerezni.

Viszont a sok csalódás hosszú távon elveszi az ember kedvét a hobbitól

_________________
K.Tamás


2012. február 3., péntek 18:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Én már rég újra indítottam volna az akvát a helyedben... :lol:

_________________
KépKépKépKép


2012. február 3., péntek 18:22
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
:o :shock:
Cyano-bacik és barna alga keveréke?

_________________
KépKépKépKép


2012. február 3., péntek 18:21
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
What a hell :?:
Kép
Kép
Ez a valami már ott van egy ideje az akvámban,szépen körbe mindegyik oldalon.Ugyan úgy nem akar szűnni vagy csökkenni a jelenléte mint a felszínen lévő "rétegnek". Szóval zajlik az élet szépen,de azt látom,hogy megint nem a jobbik irányba.
Szóval mi lehet ez,és mit lehet tenni ellene?
Egyedüli amivel maradéktalanul meg vagyok elégedve,az a Hydrocotile sp. Japan,az szépen terjeszkedik az akváriumban.A többi növény meg hát,fejlődik de nem vagyok maradéktalanul elégedett velük. (Lassan már azt érzem,hogy nekem vannak nagy elvárásaim a növekedést,fejlődést illetően :evil: )


2012. február 3., péntek 18:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Találtam belőle a bal oldali (az üveg mellett közvetlen)dragon kövön is,most hogy takarítottam az üveget.... :|
Tévedtem,mindenhol találok belőle,nem tudom mi lehet ez,de teret akar magának az tuti. (az sp.Japan levelén is találtam belőle)


2012. január 29., vasárnap 17:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Helyesbítenék,átvizsgáltam most tüzetesebben az egész hátsó traktus,és bizony a két Rotala fajtán és a Myriophyllium-on is megtalálható ez a fránya valami.De csak is szemre gyengébbnek tűnő leveleken.A friss üde zöld leveleken hajtásokon nincs jelen ez a valamilyen alga fajta.(csak az a szép zőőőd fonál :mrgreen: ,de köszönhetően a Black-ek hatásos munkájának az legalább fogyóban van )


2012. január 29., vasárnap 12:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi weak igyekszem :oops: (csak halkan jegyzem meg,én is volt hogy majdnem feladtam....,de aztán győzött a józan ész,illetve a fórumtársak szava ;) )
Viszont az a fekete valami most felütötte a fejét a Myriophyllium Mattogrossense-n is. Kérdés,azt a növényt lehet úgy szaporítani mint mondjuk a Rotalát? Tehát a visszavágott részt leültetem és kigyökeresedik?


2012. január 29., vasárnap 12:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 23., kedd 11:25
Hozzászólások: 300
Tartózkodási hely: Bp. IV.
Szia Tamás,

én is végigolvastalak. Mindenkinek meggyűlik a baja az algával, de - ahogy észrevettem, vagy ha úgy tetszik magamból kiindulva :) - sokan feladják az első algatámadáskor és elmegy a kedvük az egésztől. Örülök, hogy nyerésre állsz, csak így tovább. Nagyon szép akvid lesz a végére és külön dícséretes, hogy CO2 nélkül.

A tenellus érdekes módon nálam is senyved, pedig tényleg mindent megkap. Tényleg nem tudom miért... most hazai tenellust vettem, a tropicásat viszont anno nem győztem írtani annyira durván fejlődött. :roll:
A mollykra kíváncsi vagyok. Ha szerencséd van és csak egy hím van közöttük akkor nem lesz nagy harc. Én nem akartam szaporulatot semmiképp, ezért hímeket vettem, az egyik el is pusztult. Egyébként a többi halat vagy garnit nem bántották.


2012. január 29., vasárnap 12:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Oksam így járok el :!: Köszi :pápá:


2012. január 28., szombat 17:23
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron