Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 16:37



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
stevo írta:
Letakarított kövekkel egész frankó. Alakul ez Tomi! ;) A szűrő csöveit is kipucolhatnád, ha már rajtad van a tavaszi nagytakarítás láza :D A hydro nagyon durván terjeszkedik, látom Nálad is. Szerintem én is ültetek majd egy adaggal, annyira megtetszett.

Köszi stevo!
Arra már nem jutott időm,így is belecsúsztam a világítás lekapcsolási időbe:D Majd következő héten azt is megejtem,már nem szeretném jobban bolygatni az életteret :roll:


2012. március 19., hétfő 17:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
És 3 ráadás kép,ilyen szögből még úgy sem láttam sok képet :D
Kép
Kép
Kép


2012. március 19., hétfő 17:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Letakarított kövekkel egész frankó. Alakul ez Tomi! ;) A szűrő csöveit is kipucolhatnád, ha már rajtad van a tavaszi nagytakarítás láza :D A hydro nagyon durván terjeszkedik, látom Nálad is. Szerintem én is ültetek majd egy adaggal, annyira megtetszett.


2012. március 19., hétfő 17:28
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A tegnap beígért képek:
Kép
Ha már megindult akkor hasznosítom-terelgetem:
Kép
Szép halacska :
Kép
És egy fullos bal oldalról:
Kép
Sokat dob az akva megjelenésén,hogy tegnap ennyit szenvedtem a letakarításával( mivel gumi kesztyű nem volt itthon,így a bőröm vette fel a sósav jótékony hatását :ugeek: ).Ha eltűnne belőle ez a szenya alga akkor már tényleg maradéktalanul elégedett lennék a látvánnyal.De hát bízom benne.(Nem a remény hal meg utoljára,hanem a sejtszintű enzimműködés :mrgreen: :mrgreen: )


2012. március 19., hétfő 17:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi szépen az ötletet :idea: :!:
Ha legközelebb ki kell majd szednem a kövezetet az akváriumból,akkor majd lehet én is megkínálom agy ilyen lángos cuccal.Van valahol otthon egy kis palackos melegítő pisztoly szerintem azzal is működhet.
Szerk.: de ettől már csak az lenne a legjobb ha tudnám kezelni a kiváltó okot-okokat,és akkor nem kellene se ilyen-se másmilyen eszközhöz folyamodnom :|


2012. március 18., vasárnap 21:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 30., péntek 7:33
Hozzászólások: 73
Tartózkodási hely: Pázmánd (Fejér)
T.Tamás30 írta:
Ma délután kiszedtem az összes követ az akváriumból,és körbe sósavaztam,és megkínáltam őket egy kis fogkefe wellnessel.


Nemrég rájöttem egy jó kis technikára ezzel kapcsolatban. Gondoltam megosztom veled, látom sűrűn van ilyen problémád.
Kb. 2 hónapja mikor a hátfalamra mohát ragasztottam, a szokásos módon jártam el. Én ugye meleg ragasztós pisztollyal ragasztom pici rácsokra kötözve.
Szokásos heti vízcsere akvárium félig leengedve. Hogy az adott részt leszárítsam ezt a kis eszközt szoktam használni:

Kép

Ez olyan mint egy mini hegesztőpisztoly, ilyen szúró lángja van. Ezzel szoktam addig óvatosan melegíteni a hátfalat, amíg az összes víz el nem párolog róla, aztán jöhet a ragasztás.
Az utolsó ragasztás után kb. 2 héttel azt vettem észre, hogy ahova ragasztottam a mohát, körülötte 0 azaz nulla alga van a hátfalon. Szépen elpusztultak.
Következő vízcsere alkalmával gondoltam kipróbálom nagyba és szépen végigszárítottam a hátfal azon részét, ami kilógott a vízből. Következő két hét elteltével el is tűnt ismét az alga, ahogy korábban. Ezért fogtam és két hete leengedtem az akváriumot ameddig csak tudtam és megcsináltam a maradék részt is ezzel a technikával.
Jelenleg algamentes az egész hátfalam.
Nem is fogom többet fogkefézgetni a hátfalat az biztos. Legfeljebb ha újra bealgásodik akkor megint leengedem és megcsinálom újra.
Nincs fáradság, nincs vegyszer, csak várni kell rá két hetet és magától eltűnik.

Talán működhet nálad is.

_________________
Kép


2012. március 18., vasárnap 21:20
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
:lol: :D


2012. március 18., vasárnap 20:19
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Szépen alakul az Tomi !
Azért hobby , hogy babráljuk :D

_________________
Kép


2012. március 18., vasárnap 20:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Csigákból 3 repült,mert kicsit záptojás szaguk volt :( ,kettő maradt az 5-ből ami talán megmarad,de nem nagyon élénkek azok sem.Felhívtam a boltos,azt ígérte lesz kárpótlás :| .Ma délután kiszedtem az összes követ az akváriumból,és körbe sósavaztam,és megkínáltam őket egy kis fogkefe wellnessel.Egészen más mutat ismét "tiszta" kövekkel :roll: Az esőztetőt nem piszkáltam arra már nem volt ingerenciám. Alaposan át kellene már bogarásznom az előtéri "növényeket" is mert azok is rendesen oda vannak.Képek talán holnap....... :oops:
Nagyon nehezen vagy abszolúte nem akarja az akva a szebbik arcát megmutatni :( :cry:


2012. március 18., vasárnap 19:53
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
T.Tamás30 írta:
Sikerült beszereznem a Helena csigákból 5db-ot,a saját állományom megerősítésére(2db),illetve a kezdetektől jelen levő "horda" kezelésére.Olyan szitu állt elő az új jövevényekkel,hogy amióta bekerültek az akvába Közel két napja,egy jottányit sem mozdultak.Ez normális viselkedés?
Mert amiket először szereztem,azok nyomban megindultak mozogni,elbújni a növények közé.....

Azért ennyi idő alatt csak el kellett volna induljanak.
Vedd ki és szagolgasd meg őket egyenként.
Ha büdös akkor ...

_________________
Kép


2012. március 18., vasárnap 13:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron