Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 18:35



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:26
Hozzászólások: 159
Ez tényleg óriási változás.
Végig kellett olvasnom , hogy milyen tápot váltottál mire .
Elég soká váltottál ahogy elnézem.
Lényeg az , hogy úgy néz ki végre sínen vagy .


2012. április 2., hétfő 19:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Megvolt a szokásos heti vízcserém,és mióta teljesen tápot váltottam,elég szép fejlődést produkálnak a növényeim,leginkább a Rotala-kon illetve az sp. Japan-on veszem észre.Még egy hét és szerintem ismét lehet őket nyírni.Amit majd két részben oldok meg,először levágom a felső szép részeket,majd kivágom és kiszelektálom az alsó csúnyább részeket,majd az egészséges töveket visszaültetve,még sűrűsítek rajta.Ezt a vízcsere utáni bubis állapotot nem tudom megunni,nagyon tetszik:
Kép
Elég tömött háttér növényzetet szeretnék kialakítani,és majd amikor már megvan,elkezdem formára nyírni.Ami a terv ezzel kapcsolatban,hogy próbálnám követni a köveim által adott "vonalat".


2012. április 2., hétfő 19:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi szépen,élnék is a felajánlással,csak hát Kiskunhalas nem a szomszédban van sajna,és nagyon ritkán tudok eljutni arra felé (akkor is munkából kifolyólag).
De hogy legyen pozitív a mai napban,a boltos ahol a múltkor vettem a csigákat,ma kárpótolt az előző "rossz szállítmányért" :roll:
Akkor ez most hogy is van,a táplálék támadja be a ragadozót :!: :mrgreen:
Kép
Micsoda parkoló hely :lol: :mrgreen:
Kép
Telefonos gyors képek :roll:


2012. március 30., péntek 17:27
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Sajnos a kompakt gépek árban nagyon barátságosak, de sok hátrányuk is van!!! :mrgreen: :mrgreen:
Jártam így még régebben viszonylag jó minőségű Sony kompakttal ami vízalatti fotózásra szereztem be egy búvártokkal...Rá egy évre egy harmad annyi árú Canonnal a barátom ezerszer jobb képeket csinált!!! :ezkesz: :ezkesz: :ezkesz:
Nem biztos, hogy benned a hiba.. :buksi:
Mondanám, hogy gyere be és próbálgatunk rajta pár okosságot, de gondolom nem vagy debreceni... :shock: :shock: :shock:
Stevbig kolléga is behozta a gépet egyszer és utána nagyon jó képeket csinált!!!

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. március 30., péntek 13:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Lehetséges,eléggé lámer vagyok ilyen téren :ugeek:


2012. március 29., csütörtök 21:03
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
T.Tamás30 írta:
Nah szóval,most kísérleteztem egy jó sokat,de valahogy nem tudom kihozni a valóságnak megfelelő színt :D
Bárhogy tologattam az értékeket,a homokom mindig vaj sárgás színt mutatott a képen,holott inkább bézs színű lenne :lol: :lol:
Szóval tuti a felhasználóval van a probléma :D :mrgreen:


Nem lehetséges, hogy a világítás hülyíti meg a fényképező érzékelőit emiatt sikerülnek sárgás képek? :roll:

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2012. március 29., csütörtök 20:00
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Etetés előtt tedd fel a plusz fényt és világítsál vele, majd szórjál kaját az üveghez minél közelebb ahhoz a helyhez ahol fényképezni szeretnél. Nekem sikerülni szokott... :D :D :D

A fehéregyensúly automata beállításait kipróbálgattad???

Amúgy van kézi hangolás a Panán... :lol: :lol: :lol: A képmező közepét ráirányítod egy fehér, vagy középszürke /próbálgathatsz több árnyalatot is/ felületet és megnyomod a SET gombot és innentől kezdve ezt veszi alapnak!!!

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. március 28., szerda 6:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Nah szóval,most kísérleteztem egy jó sokat,de valahogy nem tudom kihozni a valóságnak megfelelő színt :D
Bárhogy tologattam az értékeket,a homokom mindig vaj sárgás színt mutatott a képen,holott inkább bézs színű lenne :lol: :lol:
Szóval tuti a felhasználóval van a probléma :D :mrgreen:


2012. március 27., kedd 16:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Egy kompakt gépről van szó,Panasonic dmc-lz3 :)
Szeretnék én kísérletezni különböző beállításokkal,de a garnéláim nem támogatnak ezen ténykedésemben,nagyon ritka amikor látni lehet őket amikor megy világítás.Így szerintem ha még adnék az akváriumnak fényt a világításhoz,elásnák magukat az aljzatba :roll:


2012. március 27., kedd 15:31
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
A nem korrekt szín főleg a gép helytelen fehéregyensúly érzékeléséből, vagy beállításából eredhet...
Milyen géped van? Kompakt, vagy tükörreflexes?
A legjobb megoldás minden esetben a gép megismerése... :D :D
Ha lehetőség van rá használj vakut, vagy ha ez nem megoldható, akkor sok-sok világítást tegyél fölé... :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: Ne ijedj meg ha soknak tűnne a mérhetetlen fény...minél több fény annál jobb képet lehet készíteni. A boltban még régebben, mikor még nem volt vakum, addig próbáltam 150 literesen 2300Wattot... :shock: :shock: :shock:
A több fény nagyobb zársebességet jelent, így a szűkebb blendéket is használhatod... :mrgreen: :mrgreen:
A pontos fehéregyensúlyt pedig tapasztald ki... Csinálj egy csomó képet különböző beállításokkal... :ugeek: :ugeek:
Meglátod, hogy a gép pontos ismeretével még szebb képeket tudsz készíteni akár az akváriumodról is... :D :D :D
Egy képből meg még jobbat lehet csinálni photoshop-val... :shock: :shock: :geek: Picasa, Lightroom, Adobe, stb... :D :D :D

Hajrá és jó fényképezést!!! :lol: :lol: :lol:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. március 27., kedd 13:04
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: