Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 2:19



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A héten beszélnem kell a lakatos ismerősömmel,mert kénytelen leszek felfüggesztetté tennem a tetőmet.24° volt bent a szobámba a 2db 39W-os cső feltolta 27°-ra,jah és az elektronika nincs bent a tetőben.Mi lesz itt még nyáron ha rajta hagyom a tetőt :?


2012. május 1., kedd 17:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
T.Tamás30 írta:
myk74 írta:
Nekem a kövekről ,most hogy visszagondolok az almacsigák és a zebra csigák nyaltak le mindent.Egy próbát megér!
Szép színek az tuti! ;)
Ők voltak,saját tenyészet :mrgreen:
https://lh5.googleusercontent.com/-mbkPY3E4NP0/TfUF3UuicqI/AAAAAAAAC2o/ZiH99BJ_ZAA/s640/2011.06.12%2520051.JPG

Nem vagyok nagy barátságban a csigákkal :twisted: Bent dolgozik most is vagy 6-7 db Helena,hogy a tropicától behozottakat likvidálják.Nem biztos hogy szerencsés lenne a fentiekből betenni :D
Majd előkerül valami kefe,jah és az dragon követ már nem nagyon akarom mozgatni,mert a résein kijött az sp. Japan levelei,és tök jól néz ki így :D :lol:

Zebra csiga édesvízben nem szaporodik,almacsiga meg a tetőbe rakja a petecsomóit ami kb 3 hét mire bepotyog az akiba ,ráadásul kelendő áru is jó csere alap :D

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. április 28., szombat 13:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
myk74 írta:
Nekem a kövekről ,most hogy visszagondolok az almacsigák és a zebra csigák nyaltak le mindent.Egy próbát megér!
Szép színek az tuti! ;)
Ők voltak,saját tenyészet :mrgreen:
https://lh5.googleusercontent.com/-mbkPY3E4NP0/TfUF3UuicqI/AAAAAAAAC2o/ZiH99BJ_ZAA/s640/2011.06.12%2520051.JPG

Nem vagyok nagy barátságban a csigákkal :twisted: Bent dolgozik most is vagy 6-7 db Helena,hogy a tropicától behozottakat likvidálják.Nem biztos hogy szerencsés lenne a fentiekből betenni :D
Majd előkerül valami kefe,jah és az dragon követ már nem nagyon akarom mozgatni,mert a résein kijött az sp. Japan levelei,és tök jól néz ki így :D :lol:


2012. április 28., szombat 12:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Nekem a kövekről ,most hogy visszagondolok az almacsigák és a zebra csigák nyaltak le mindent.Egy próbát megér!
Szép színek az tuti! ;)
Ők voltak,saját tenyészet :mrgreen:
https://lh5.googleusercontent.com/-mbkPY3E4NP0/TfUF3UuicqI/AAAAAAAAC2o/ZiH99BJ_ZAA/s640/2011.06.12%2520051.JPG

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2012. április 28., szombat 10:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
T.Tamás30 írta:
Csak egy kis részlet,valahogy nem tudok betelni ezekkel a színekkel 8-)
Kép
Tudom-tudom a kő-kövek dzsuvásak,de most egy darabig nem bolygatnám őket,a múltkori affér miatt :lol:

;) :pápá:

_________________
KépKépKépKép


2012. április 27., péntek 18:35
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Csak egy kis részlet,valahogy nem tudok betelni ezekkel a színekkel 8-)
Kép
Tudom-tudom a kő-kövek dzsuvásak,de most egy darabig nem bolygatnám őket,a múltkori affér miatt :lol:


2012. április 27., péntek 18:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Egyenlőre bent hagytam a prolasztó követ,elég kicsi bubikat produkál ez is:)
Viszont történt egy elhalálozásom is.Egyik Otom költözött jobb vizekre,a csigák egyből rá is mozdultak.Kivettem semmi rendelleneset nem vettem észre rajta,így gyanúm szerint természetes elhullás volt.Képek valamikor ;) 8-)


2012. április 27., péntek 17:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
T.Tamás30 írta:
Daníí írta:
T.Tamás30 írta:
Összeraktam,működik a rendszer 1-1,5 bubi/mp vel,sima porlasztó kövön keresztül ,kiderül hosszú távon mit is sikerült összeraknom,a következő a zselés újragyártása lesz :) Köszi mindenkinek az ötletelést :pápá: :pápá:


Mondtam én, hogy ne add fel, meg lett a hiba forrása, lehet oda annyira nem is kell visszacsapó szelep. ;) következő próba diffivel? 8-)

Sajna nem tolta át rajta a bubikat.... :(
De egy érdekes dologra lettem figyelmes a Sera diffinél,ugye szétszed,víz alatt rárak a kerámia,majd ahogy ment bele a bubi,akkor látszódott,hogy kialakul benne egy nagyobb bubi,majd mivel nem tud átjutni a kerámián,vissza fele kezd el dolgozni,és kipöfög a csőcsatlakozásnál,mindjárt a diffúzor nyakánál..... én toltam el a csatlakozást,vagy esetleg tényleg nem tudja átnyomi....

Szerintem inkább te toltad el....

_________________
KépKépKépKép


2012. április 26., csütörtök 18:23
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Daníí írta:
T.Tamás30 írta:
Összeraktam,működik a rendszer 1-1,5 bubi/mp vel,sima porlasztó kövön keresztül ,kiderül hosszú távon mit is sikerült összeraknom,a következő a zselés újragyártása lesz :) Köszi mindenkinek az ötletelést :pápá: :pápá:


Mondtam én, hogy ne add fel, meg lett a hiba forrása, lehet oda annyira nem is kell visszacsapó szelep. ;) következő próba diffivel? 8-)

Sajna nem tolta át rajta a bubikat.... :(
De egy érdekes dologra lettem figyelmes a Sera diffinél,ugye szétszed,víz alatt rárak a kerámia,majd ahogy ment bele a bubi,akkor látszódott,hogy kialakul benne egy nagyobb bubi,majd mivel nem tud átjutni a kerámián,vissza fele kezd el dolgozni,és kipöfög a csőcsatlakozásnál,mindjárt a diffúzor nyakánál..... én toltam el a csatlakozást,vagy esetleg tényleg nem tudja átnyomi....


2012. április 26., csütörtök 18:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
T.Tamás30 írta:
Papó tanácsát megfogadva beleállítottam a palackokat egy igen nagy vödör vízbe.És egyből meg lett a ludas,a visszacsapó szelep engedte el a gázt ( a szelep ház két félből áll össze,és nem sikerült túl jóra a gyári ragasztás).Most kiiktattam a rendszerből,és az nélkül folytatom a tesztüzemet sima porlasztó kővel.Remélem most már működni fog :roll:

Mondtam én.....

_________________
KépKépKépKép


2012. április 26., csütörtök 17:01
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron