Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 2:29



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. március 26., szombat 15:51
Hozzászólások: 145
Lehet ültetni kisebb csomókba is , de én is inkább szálanként ültettem le.
Az öcsém aksijában a kis csomókban ültetett HM sokkal ritkább alsó leveleket hoz.


2012. május 4., péntek 18:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
T.Tamás30 írta:
Ma meghozta a posta a növényeimet ( Köszi stevbig).Neki is álltam palántázni szorgalmasan.Sor került a tenellus sűrítésére,illetve Hm bokrokat tervezek képezni a Rotala előtt.HM-et ültetni manado-ba szálanként :shock: .Jó móka meg kell hagyni,leraktam vagy 10 szálat,és a többit vízbe téve a hétvégére halasztottam :lol: :roll: Nem egyszerű,nekem legalább is.... Tisztelem azokat akik a HC mezőket ültetik ;) :lol:
Képek valamikor 8-)

Várjuk! ;)

_________________
KépKépKépKép


2012. május 4., péntek 18:41
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Ma meghozta a posta a növényeimet ( Köszi stevbig).Neki is álltam palántázni szorgalmasan.Sor került a tenellus sűrítésére,illetve Hm bokrokat tervezek képezni a Rotala előtt.HM-et ültetni manado-ba szálanként :shock: .Jó móka meg kell hagyni,leraktam vagy 10 szálat,és a többit vízbe téve a hétvégére halasztottam :lol: :roll: Nem egyszerű,nekem legalább is.... Tisztelem azokat akik a HC mezőket ültetik ;) :lol:
Képek valamikor 8-)


2012. május 4., péntek 18:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Félreértés történt,a tropicas csigáim jórészt elfogyatkoztak,az Alma csigákra gondoltam,hogy rövid úton elintéznék a Helenak őket,de kivenni sem szeretném őket,mert azért szeretném ha kitakarítanák a teljes tropicas csiga állományt ;)


2012. május 2., szerda 19:52
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
T.Tamás30 írta:
Oksa,akkor ezt megpróbálom kiviteleztetni :)
Már csak a csigákkal kell kitaláljak valamit :lol:


Szerintem csak a csigaevő hal a megoldás, de mivel az öves díszcsík úgy hallom, hogy feltúrja az aljzatot talán ez a hal kevésbé Pangio kuhlii - Párduccsík.

_________________
K.Tamás


2012. május 2., szerda 19:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Oksa,akkor ezt megpróbálom kiviteleztetni :)
Már csak a csigákkal kell kitaláljak valamit :lol:


2012. május 1., kedd 18:40
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
természetesen megoldás a világítás emelése.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. május 1., kedd 18:37
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
De nem lesz belőle rövid úton csigakaja? Mert nálam ez a 7 csiga,igen csak falánk teremtés,szinte nem is látni már a tropicas csigákból.....
Jah és a melegedésemre megoldás lehet,ha feljebb emelem a világítást :?:


2012. május 1., kedd 18:35
Profil

Csatlakozott: 2010. február 21., vasárnap 10:56
Hozzászólások: 259
Nálam a csigaevő csiga kezdett szaporodni, bár úgy látom, a szülők rámozdultak a kicsikre. Remélem, marad belőlük elég. :-)

novenyesakvariumok írta:
Az almacsiga valóban jó üzlet.
Amikor Stuttgartban laktam, vettem kettő darabot.
Egyszer csak megjelent egy nagy csomó az üvegen a vízszint felett. Tudtam, hogy az almacsigák petéztek le. Akkor jöttem rá, hogy elkezdem tenyészteni őket.
Jó kemény csapvíz korlátlan mennyiségben a naponta végrehajtandó vízcseréhez, valamint egy "zsák" lejárt halkaja, és indulhatott a tenyészet.
Kép
Ebben a 30l dobozban, amikor felfutott a tenyészet, volt vagy 150 csigám. Ezen a képen sajnos a csigák házán kis alga található. Ez annak tulajdonítható be, hogy világítani kell a csigákat, mert nem szeretik az erősödő fényt, és inkább a vízben maradnak, nem másznak ki, ha felülről világítod. Az elején nem találtam a megfelelő fénymennyiséget, és a csigák megalgásodtak:)
Semmi szűrés, semmi világítás, csak naponta kaja, és napi 100% vízcsere csapvízzel, mindenféle előkészítés nélkül.
Az elején csak egy vevőt találtam, neki max 1 centisig kellettek, és eleségnek használta őket a gömbhalainak. Hetente kb 50-t szokott megvenni.
Aztán a végén már a stuttgarti Kölle-Zoo vette meg őket darabját 1,5 euróért:) (Aztán 4 euróért adták tovább....)
Eredetileg 1 euróban egyeztünk meg, de a napi keményvizes vízcsere iszonyat minőséget produkált, és azt mondták inkább adnak 1,5-t érte.
Aztán elkltöztem, és az új cégemtől nem kapok lakást, így a víz sincs ingyen, felhagytam ezzel a hülyeségemmel:)


2012. május 1., kedd 18:29
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Az almacsiga valóban jó üzlet.
Amikor Stuttgartban laktam, vettem kettő darabot.
Egyszer csak megjelent egy nagy csomó az üvegen a vízszint felett. Tudtam, hogy az almacsigák petéztek le. Akkor jöttem rá, hogy elkezdem tenyészteni őket.
Jó kemény csapvíz korlátlan mennyiségben a naponta végrehajtandó vízcseréhez, valamint egy "zsák" lejárt halkaja, és indulhatott a tenyészet.
Kép
Ebben a 30l dobozban, amikor felfutott a tenyészet, volt vagy 150 csigám. Ezen a képen sajnos a csigák házán kis alga található. Ez annak tulajdonítható be, hogy világítani kell a csigákat, mert nem szeretik az erősödő fényt, és inkább a vízben maradnak, nem másznak ki, ha felülről világítod. Az elején nem találtam a megfelelő fénymennyiséget, és a csigák megalgásodtak:)
Semmi szűrés, semmi világítás, csak naponta kaja, és napi 100% vízcsere csapvízzel, mindenféle előkészítés nélkül.
Az elején csak egy vevőt találtam, neki max 1 centisig kellettek, és eleségnek használta őket a gömbhalainak. Hetente kb 50-t szokott megvenni.
Aztán a végén már a stuttgarti Kölle-Zoo vette meg őket darabját 1,5 euróért:) (Aztán 4 euróért adták tovább....)
Eredetileg 1 euróban egyeztünk meg, de a napi keményvizes vízcsere iszonyat minőséget produkált, és azt mondták inkább adnak 1,5-t érte.
Aztán elkltöztem, és az új cégemtől nem kapok lakást, így a víz sincs ingyen, felhagytam ezzel a hülyeségemmel:)

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. május 1., kedd 18:12
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: