Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 10:33



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Kicsi a differencia és ez is érdekes lehet...
http://pixinfo.com/cikkek/panasonic_lumix_dmc-fz100

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 24., csütörtök 22:07
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Szerintem sem az adatok számítanak... :mrgreen: :mrgreen: Egész más dolgokat érzünk és észlelünk, mikor kipróbálunk egy két gépet.Egy Fotós napon Egerben, még tavaly volt alkalmam kipróbálni Nikon-t és Canon-t egy halom obival és nem volt sok különbség a hasonló osztályú gépek között. Ugyan azt a minőséget hozta mindkét gyártó gépe... :D A Canon olcsóbb volt és masszívabbnak tűnt, ráadásul 1 évvel fiatalabb konstrukció. Azt mindenki tudja, hogy a technikáknál milyen sokat számít 1 év!!!! :?: :?: A fotósok körében sincs teljes egyet értés ... Van aki a Nikon-t és van aki a Canon-t kedveli... Nagyon nem nyúlsz egyikkel sem mellé... Tesómnak Canon EOS 1100 van és mikor nekem még a Canon 20D volt meg, csak figyeltem, hogy milyen remek kis belépő szintű gépet vett...:) A Pentax K r is remek választás. Beépített stabi, masszív, jó tapintású külső, stb... A három gép közül a legdrágább és Full HD videója nincs.
A kompakt Fuji-t elfelejteném, de a Bridge Panasonic Lumix DMC-FZ48 elég érdekes lehet.. Jó az ára, Leica objektív található rajta, stabi, fejlett autófokusz, jó zoom átfogás, fehéregyensúly széles állítási lehetősége, stb...Az adatlapja alapján érdekes... Egy ilyet ki kellene próbálni.... :D :D :D :D :D :D

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 24., csütörtök 21:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
novenyesakvariumok írta:
nem adatra veszünk fényképezőt....
A legalapabb dolog kinyitni a DPreview.com oldalt, és végigolvasni az értékelést.
Ez a fórum kb szentírásnak értelmezendő....

Eléggé összeszedett fórumnak tűnik,de ennyire viszont nem beszélem az angolt (tudom sok a gond velem 8-) ),viszont megnéztem egy két fotót a fórum részében és lepadlóztam :shock:
Köszi szépen ;)


2012. május 24., csütörtök 21:07
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
nem adatra veszünk fényképezőt....
A legalapabb dolog kinyitni a DPreview.com oldalt, és végigolvasni az értékelést.
Ez a fórum kb szentírásnak értelmezendő....

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. május 24., csütörtök 20:32
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Én a nikon-t venném... mivel szinte minden adata jobb.

_________________
KépKépKépKép


2012. május 24., csütörtök 19:42
Profil Honlap
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Nemsoká gép előtt leszek és írom... :D :D :D

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 24., csütörtök 19:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
bevi írta:
T.Tamás30 írta:
bevi írta:
Mindig attól függ, hogy milyen keretet tudsz rá elkülöníteni??? Az is lényeges, hogy új, vagy használt is lehet...???

Mindenképp új gépbe szeretnék beruházni,az meg hogy mennyi,hát a pénz nem számít,abból van a legkevesebb :mrgreen:
Komolyra fordítva a szót,igazából úgy vagyok vele mint az akváriumommal voltam,kinéztem hogy mi kell bele,és úgy tologattam a pénzt,hogy összejött amit kiszemeltem.Ezért is kérdezem,hogy mit ajánlasz,nem szeretnék felesleges költekezésbe kezdeni,ha mondjuk egy bridge gép vagy egy erősebb kompakttal is lehet használható képeket készíteni.És itt nem szeretnék sem hasonlóságot sem párhuzamot vonni a DSLR gépek felé,mert nem is lehet,szerintem.


Milyen márka, vagy milyen gép???
Nem egyszerű kérdés... Itt a fórumon már többször szembesültem azzal, hogy egy kompakttal is lehet szépen akváriumot fotózni... Itt a kollégák fotóznak Sony-val, Kodak-val, Olympus-val, Canon-val, Fuji-val, stb. Szerintem itt a márka iránti bizalom és hit sokban segítheti a választást.
Van olyan márka ami tetszik??? Jobban bele lehet merülni az adatokba, ha tudjuk a márkát...:)

Nikon D3100,Canon EOS 1100 ,Pentax (ebből is inkább a KR széria) ezeket nézegettem mint DSLR belépő szinten,vagy kitben vagy esetleg csak maga a váz és egy jobb obi hozzájuk
Igazából kompaktban ezeket szemléltem,hozzá nem értőként:Olympus SP-810 UZ,Panasonic Lumix DMC-FZ48,Fujifilm FinePix SL300,Olympus SP-720UZ
Igazából ezeket nézegettem,de sokra nem jutottam velük :)


2012. május 24., csütörtök 18:42
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
A gépvásárlás egy nehéz kérdés. A legnagyobb baj, hogy ha nem Nikont/Canont veszel, akkor egy kicsit sötétben tapogatózol, mivel nem tudod milyen lesz az adott márka mondjuk 10 év múlva. Ez azért fontos, meg ha megveszed az objektíveket, akkor azokat is használni szeretnéd az esetleges új vázon, nem kidobni.
Annak ellenére, a fényképezővásárlás egy kicsit emocionális dolog is. Nem sok indok szólt amellett, hogy Pentax K5-t vegyek, (kivéve a kategóriában a legkisebb zajszint) még is azt vettem.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. május 24., csütörtök 16:52
Profil Honlap
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
T.Tamás30 írta:
bevi írta:
Mindig attól függ, hogy milyen keretet tudsz rá elkülöníteni??? Az is lényeges, hogy új, vagy használt is lehet...???

Mindenképp új gépbe szeretnék beruházni,az meg hogy mennyi,hát a pénz nem számít,abból van a legkevesebb :mrgreen:
Komolyra fordítva a szót,igazából úgy vagyok vele mint az akváriumommal voltam,kinéztem hogy mi kell bele,és úgy tologattam a pénzt,hogy összejött amit kiszemeltem.Ezért is kérdezem,hogy mit ajánlasz,nem szeretnék felesleges költekezésbe kezdeni,ha mondjuk egy bridge gép vagy egy erősebb kompakttal is lehet használható képeket készíteni.És itt nem szeretnék sem hasonlóságot sem párhuzamot vonni a DSLR gépek felé,mert nem is lehet,szerintem.


Milyen márka, vagy milyen gép???
Nem egyszerű kérdés... Itt a fórumon már többször szembesültem azzal, hogy egy kompakttal is lehet szépen akváriumot fotózni... Itt a kollégák fotóznak Sony-val, Kodak-val, Olympus-val, Canon-val, Fuji-val, stb. Szerintem itt a márka iránti bizalom és hit sokban segítheti a választást.
Van olyan márka ami tetszik??? Jobban bele lehet merülni az adatokba, ha tudjuk a márkát...:)

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 24., csütörtök 16:28
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Respect Vik... De szerintem ezzel sem lett kisegítve Tamás. Aki még nem használt ilyen programot, annak ez nem olyan egyszerű...

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 24., csütörtök 16:21
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: