Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 10:26



Hozzászólás a témához  [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 152  Következő
 Nehézkes első lépések 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
No de Tomi !
Miért nem mosod ki a szűrőt néha ?
El tudod képzelni hogyan nézhet ki a perlon ?

Ép azt mondom perlont már cseréltem 3.-ik van bent,magát a szűrő anyagokat nem mostam eddig,tehát a substrat prot,illetve a Bio Rio.t
Milyen sűrűn kell átöblíteni a szűrőanyagokat,milyen sűrűn kell cserélni a perlon-t?
Lehet alap dolgok,de ebből is hallottam sok változatot a módokról(síma csapvízben átöblíteni,akvárium vízben átöblíteni),illetve a perlon cseréről is,van rá valami általános szabály?


2012. május 27., vasárnap 19:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
T.Tamás30 írta:
papó írta:
Ennyi idő alatt már régen működik a talaj hiszen már több mint egy éves lesz az akvárium.
Légyszi nyújtsd meg 1 órával a világítási időt.

Az akvárium októberben lesz egy éves,megcsinálom a világítási idő kitolását,Köszi
Nem tudom esetleg egy szűrő takarítás - perlon csere,szűrőanyagok átöblítése (azt még nem csináltam meg mióta megy az akvárium,csak az üllepítőt takarítottam meg cseréltem néhány perlont)?

szerintem sokat fog segíteteni!

_________________
KépKépKépKép


2012. május 27., vasárnap 19:15
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
No de Tomi !
Miért nem mosod ki a szűrőt néha ?
El tudod képzelni hogyan nézhet ki a perlon ?

_________________
Kép


2012. május 27., vasárnap 19:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
papó írta:
Ennyi idő alatt már régen működik a talaj hiszen már több mint egy éves lesz az akvárium.
Légyszi nyújtsd meg 1 órával a világítási időt.

Az akvárium októberben lesz egy éves,megcsinálom a világítási idő kitolását,Köszi
Nem tudom esetleg egy szűrő takarítás - perlon csere,szűrőanyagok átöblítése (azt még nem csináltam meg mióta megy az akvárium,csak az üllepítőt takarítottam meg cseréltem néhány perlont)?


2012. május 27., vasárnap 19:04
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Ennyi idő alatt már régen működik a talaj hiszen már több mint egy éves lesz az akvárium.
Légyszi nyújtsd meg 1 órával a világítási időt.

_________________
Kép


2012. május 27., vasárnap 17:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Valakinek valami ötlete arra,hogy mi az ami kiválthatja nálam ezt a szép fekete algát?
Mert elkezdtem kinyírni szépen a kövekről,erre most látom,hogy amiket megnyírtam Rotala töveket,és a lentmaradt( tehát nem az újra ültetett nyírott szálak) levelein ismét felütötte a fejét az a cucc.Halakat ilyesmiket nem szeretnék többet beletenni,inkább a kiváltó okot szüntetném meg.Világítás 2x39W víz felett 10cm-re napi 7,5 órában,szürés 1200-as tetra,tápok Liqui Carbo 3ml napi,TPN 15ml heti,micro napi 1,5ml,víz 24°-os.Keménység PH 7,5 ; KH 17 ;GH ~ 22
Talaj manado alatta aquabasis+ ...... Arra gyanakszom,hogy még mindig nem állt be rendesen mivel nem volt a táptalaj összeállítva-előkészítve,és így onnan nem tud normálisan "emészthető" formába alakulni a tápanyag és ezáltal kajáltatom az algákat.....Jó felé gondolkodom? Mert ha igen,akkor ennek csak egy talaj csere lehet a megoldása,mert mindent megtettem ami lehetett kívülről.....(már ha ez lehet a gond) :?


2012. május 27., vasárnap 15:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
novenyesakvariumok írta:
Én csak a Pentax/Canon/Nikon témához tudnék hozzászólni, a kompaktokat nem annyira ismerem.
A Nikon-Canon talán többé kevésbé egy kategória. Canonnak talán jobb az autofokusza, (bár ez akváriumfényképezésnél úgy sem annyira fontos) a Nikon színeit személy szerint élőbbnek találom mindenféle utómunka nélkül. Ami a csapatból kilóg a Pentax...Ha nem kell a vázba beépített stabi, a magas ISOkon a konkurensekhez képest jelentősen kisebb zajszint, és az egyéb pentax történelméből kialakult részletek, akkor ne vedd meg. Ezt mondom úgy, hogy nekem Pentaxom van. Egyszerűen nem ér annyival többet, viszont drágább. Azt is elmondhatom miért döntöttem mégis pentax váz mellett: Otthon apukám szekrényben hevert 2 olyan filmes időkből származó objektív, melynek darabja ma kb 200-300 ezer körül lenne. Mindegyik fényerős objektív. A zajszegény géppel amikor a Canon 5D/7D-s kollégák már szerelik fel a vakukat, én még fényképezek szinte zaj nélkül, 1600-s ISOval. Akváriumfényképezésnél pedig rövidíteni tudom a záridőket...
A hugom és barátja professzionális szinten művelték/művelik a fotózást. Két hónapra elhoztam a Canonját, és egy fényerős obit. Kb ugyanazokat az eredményeket kaptam.

Amit viszont ne felejtsél el:
Ha garnélát is akarsz fényképezni, akkor közgyűrű/makrolencsére szükséged lesz. Az üveg csillogása miatt kell egy polárszűrő.
A polárszűrő meg a makro előtétlencse viszont nagyon eszi a fényt, ilyenkor tényleg jól jön a fényerős obi-zajszegény gép.

A Panasonic Lumix DMC-FZ48 témával kapcsolatban, ami vonzó, hogy ezek a Leica objektívek nagyon jók. Jó vonalfelbontás, (éles), nem lágyul a szélek felé sem, valamint a kromatikus aberráció is elfogadható. Mint írtam, nézzed meg a DPreview-n mit tud a gép, és most lapoztam végig, sztem jó kis gép.

Köszi a hasznos írást :)


2012. május 25., péntek 19:33
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Én csak a Pentax/Canon/Nikon témához tudnék hozzászólni, a kompaktokat nem annyira ismerem.
A Nikon-Canon talán többé kevésbé egy kategória. Canonnak talán jobb az autofokusza, (bár ez akváriumfényképezésnél úgy sem annyira fontos) a Nikon színeit személy szerint élőbbnek találom mindenféle utómunka nélkül. Ami a csapatból kilóg a Pentax...Ha nem kell a vázba beépített stabi, a magas ISOkon a konkurensekhez képest jelentősen kisebb zajszint, és az egyéb pentax történelméből kialakult részletek, akkor ne vedd meg. Ezt mondom úgy, hogy nekem Pentaxom van. Egyszerűen nem ér annyival többet, viszont drágább. Azt is elmondhatom miért döntöttem mégis pentax váz mellett: Otthon apukám szekrényben hevert 2 olyan filmes időkből származó objektív, melynek darabja ma kb 200-300 ezer körül lenne. Mindegyik fényerős objektív. A zajszegény géppel amikor a Canon 5D/7D-s kollégák már szerelik fel a vakukat, én még fényképezek szinte zaj nélkül, 1600-s ISOval. Akváriumfényképezésnél pedig rövidíteni tudom a záridőket...
A hugom és barátja professzionális szinten művelték/művelik a fotózást. Két hónapra elhoztam a Canonját, és egy fényerős obit. Kb ugyanazokat az eredményeket kaptam.

Amit viszont ne felejtsél el:
Ha garnélát is akarsz fényképezni, akkor közgyűrű/makrolencsére szükséged lesz. Az üveg csillogása miatt kell egy polárszűrő.
A polárszűrő meg a makro előtétlencse viszont nagyon eszi a fényt, ilyenkor tényleg jól jön a fényerős obi-zajszegény gép.

A Panasonic Lumix DMC-FZ48 témával kapcsolatban, ami vonzó, hogy ezek a Leica objektívek nagyon jók. Jó vonalfelbontás, (éles), nem lágyul a szélek felé sem, valamint a kromatikus aberráció is elfogadható. Mint írtam, nézzed meg a DPreview-n mit tud a gép, és most lapoztam végig, sztem jó kis gép.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2012. május 25., péntek 16:19
Profil Honlap
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Maradj ennél és nem nyúlsz mellé... :lol: :lol:
Panasonic Lumix DMC-FZ48

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 25., péntek 6:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Köszi szépen,akkor van még hova gyűjtögetnem,akár melyiket nézem is ;)


2012. május 25., péntek 5:27
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1520 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 152  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron