Pontos idő: 2024. június 21., péntek 21:15



Hozzászólás a témához  [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28
 Myk Csigatanyája 2.0 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
myk74 írta:
papó írta:
Szia Miklós !
Először is üdv a fórumon !
Nagyon tetszik az akváriumod és az egész hozzá állásod az akvarisztikához !
Elsőre csak azt mondanám , hogy szívesen lennék ott lakó , ahol Te volnál a házmester :lol:
Fantasztikusan tisztán tartod az aksit , lehet még a garnélák is meg vannak borotválva :D

Ez megtisztelő egy ilyen szakitól mint te!Köszönöm!Lassan már többet simogatom az akit mint az asszonyt!Az esti algamágnessel való játszást :lol: már ki sem tudnám hagyni,miután elalszik a kölköm!Majd kérdezek sokat,ha nem gond.Elég problémás vagyok! :mrgreen:

Jajj de jó ha kérdezel - remélem válaszolni tudok - a kérdések és válaszokról szólna ez az egész fórum .

_________________
Kép


2011. augusztus 18., csütörtök 18:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
SlyChocolate írta:
Tiszteletem Miklós.
Mi már ismerjük egymást az internetről.
:D
Privi ment.
;)

Persze hogy ismerjük egymást!Jön az értesítő ha új képet raksz fel az akiról!Figyellek :roll: .Nálam a top 10-be van az akid!Az a fissidens,az álomszép,meg a többi is! :D

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. augusztus 18., csütörtök 18:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
papó írta:
Szia Miklós !
Először is üdv a fórumon !
Nagyon tetszik az akváriumod és az egész hozzá állásod az akvarisztikához !
Elsőre csak azt mondanám , hogy szívesen lennék ott lakó , ahol Te volnál a házmester :lol:
Fantasztikusan tisztán tartod az aksit , lehet még a garnélák is meg vannak borotválva :D

Ez megtisztelő egy ilyen szakitól mint te!Köszönöm!Lassan már többet simogatom az akit mint az asszonyt!Az esti algamágnessel való játszást :lol: már ki sem tudnám hagyni,miután elalszik a kölköm!Majd kérdezek sokat,ha nem gond.Elég problémás vagyok! :mrgreen:

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. augusztus 18., csütörtök 18:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
mardelboy írta:
Most totál újat építesz?

Nem, csak a szőlőgyökeret cserélem le,meg a samolus került ki!Kivettem a palakövet is,van nagyon szép folyami kavicsom 5-8 cm nagyságuak,vöröses-barnás és fehér és fekete,ezeket akarom majd becsempészni az akiba!Minimál project híve vagyok,de ami van az szép legyen a lehetőségekhez mérten.

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. augusztus 18., csütörtök 18:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Tiszteletem Miklós.
Mi már ismerjük egymást az internetről.
:D
Privi ment.
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. augusztus 18., csütörtök 18:23
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Szia Miklós !
Először is üdv a fórumon !
Nagyon tetszik az akváriumod és az egész hozzá állásod az akvarisztikához !
Elsőre csak azt mondanám , hogy szívesen lennék ott lakó , ahol Te volnál a házmester :lol:
Fantasztikusan tisztán tartod az aksit , lehet még a garnélák is meg vannak borotválva :D

_________________
Kép


2011. augusztus 18., csütörtök 18:12
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 11., csütörtök 20:29
Hozzászólások: 244
Tartózkodási hely: Bp- Zugló
Most totál újat építesz?


2011. augusztus 18., csütörtök 17:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Hol is kezdjem!Aki nem szeret olvasni,az csak a képeket nézegesse :lol: .
Gervai Miklós van a személyimben,és Nyíregyházán élek 37 éve,asszonypajtival,és 2,5 éves kisfiammal.Kb 10-15 éve hagytam abba az akvarisztikát egy márvány sügér személyében(Ő MARADT EGYEDÜL,AJÁNDÉK LETT BELŐLE),amit itt a Széchenyi útcán lévő halas bolban szereztem be anno,sok mással egyetemben.Volt ott egy nagyon kedves sokat füstölő ,harcsabajuszu nem fiatal PAPÓ-ka :lol: aki osztotta a jó tanácsokat,és sokat lehetett tőle tanulni.Nem ismeritek?Na szóval.Akkor ment a szineskavics,hajóroncs feeling,amit szerettem :twisted: ,növény valisnéria ,átokhínár és társai stb voltak!Idő hiány miatt megszünt ez a hobbi sajnos!Ezután SZÜNET sokáig!Ez év januárban beruháztam egy Eheim MP 60 szettre,ekkora fér el a szekrénybe ,nagyobbat per-pill nem tudok berakni a lakásba(112l-t szerettem volna).
Kezdés ilyenre sikerült:KépJó pár hétig járattam mire beköltöztek a lakók!
Legfőképp garniknak készült,tetszenek eme kis jószágok!Később megbarátkoztam a csigákkal is(na nem a barnával).
Sok változáson ment át az aki,köszönhetően a világhálón fellelhető sok fórum blog stb-nek,de szem előtt tartva hogy a gazdinak is tetszen!
Volt ilyen is:Kép
meg ilyen:Kép
Ezután beszereztem egy külső szűrőt(eheim ecco 2234 ),és a tetőbe egy 24wattos T5 865 daylight cső került a 15 watt T8 helyett.Kép
Ugyebár sokat nézelődik az ember ,és sok idő mire rájön mi kell neki,low tech-nél maradok mindenképpen,nekem ez az elrendezés nagyon tetszett:Kép.Itt volt bakopa,kagylótutaj,samolus,vizicsillag ,crypto,lángmoha(köszi mardelboy),almacsigusz,maláj tornyos,rózsaszínü postakürt csiga,rengeteg red cherry,1 amano,1 oto harcsa,2 panda és kolibri halak.Ide később még bekerült egy adag monosolenium tenerum ami hotel lett a garniknak és a csigáknak!
Szerintem szerethető állapot volt:Kép
Volt egy kis DIY,meg még lesz is:
Kép
Ezután kivettem az akiból a szőlőgyökeret,meg a palakövet és ők
Kép
fognak bekerülni,csak még áznak a vödörben.Fűzfa ágak,illetve egy kis karácsony moha megy majd be!A tápozás,1,4ml carbo,1,2 profito,heti 40-50% vízcsere vízelőkészítővel.Eddig bevállt,bár ezeknek a növényeknek nem kell sok és szépek maradnak.Remélem sikerül egy élhető kis akit fenttartanom minden kis lakómnak,ilyen low tech körülmények között .
Folyt köv...........

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára myk74 2012. április 1., vasárnap 1:05-kor.



2011. augusztus 18., csütörtök 17:05
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 278 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron