Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 6:29



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Minimal Earthquake 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 11., vasárnap 5:47
Hozzászólások: 884
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Első próbálkozás raw-ban való fotózással!!!

Kép
Minimal Earthquake by MolMat1013, on Flickr

Nagyon tetszik!
Egyedi és ezért jó!
Kezded magas fokon művelni ezt az ágazatot :lol: !


2013. augusztus 11., vasárnap 18:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Első próbálkozás raw-ban való fotózással!!!

Kép
Minimal Earthquake by MolMat1013, on Flickr

Nagyon jó !!

_________________
Kép


2013. augusztus 11., vasárnap 17:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Hú , nekem nagyon tetszik! :shock:

_________________
Kép


2013. augusztus 11., vasárnap 17:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Első próbálkozás raw-ban való fotózással!!!

Kép
Minimal Earthquake by MolMat1013, on Flickr

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 11., vasárnap 17:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Kedves naplóm!


Elvégeztem az első vízcserét a reset óta. Sajnos ismét megjelent a por alga. Nem a bevált módszert használva tüntettem el hanem letöröltem , mivel már elég nagy késésben vagyok egy bizonyos fotóval. A művelet egyszerű és pár napig hatásos is :) Más algám még nincs. Beállt szűrő , talaj , víz talán nem is lesz más fajta :)

A parvula "mezőt" rendbe raktam mivel elég sok különböző méretű kis szálacska kandikált kifele a talajból ami engem nagyon zavart. A következő 2-3hónapban nem áll szándékomban megnyírni mivel szeretném ha egy picit magasabb és kicsit természetesebb lenne. A számomra a legnagyobb öröm az az ,hogy pár nap alatt már 4-5cm indákat növesztettek!! Éljen a subbemersz növénnyel való indítás!!!
A microzorumok 1-2 levele megszenvedte az áttelepítés közbeni száraz időszakot , még úgy is ,hogy folyamatosan spriccelve volt. Még nem vágtam le azokat a leveleket , de jövőhéten sort kerítek rá is.

Az élőlények mintha mi sem történt volna pengetik tovább a napjaikat. Pusztulás ,szárazföldi létforma felfedezése nem történt.


Két kérdésem volna:
1.Mi a fene az a subbemers??
2.Pengetik a napjaikat??

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Kép Kép Kép


2013. augusztus 11., vasárnap 15:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Kedves naplóm!


Elvégeztem az első vízcserét a reset óta. Sajnos ismét megjelent a por alga. Nem a bevált módszert használva tüntettem el hanem letöröltem , mivel már elég nagy késésben vagyok egy bizonyos fotóval. A művelet egyszerű és pár napig hatásos is :) Más algám még nincs. Beállt szűrő , talaj , víz talán nem is lesz más fajta :)

A parvula "mezőt" rendbe raktam mivel elég sok különböző méretű kis szálacska kandikált kifele a talajból ami engem nagyon zavart. A következő 2-3hónapban nem áll szándékomban megnyírni mivel szeretném ha egy picit magasabb és kicsit természetesebb lenne. A számomra a legnagyobb öröm az az ,hogy pár nap alatt már 4-5cm indákat növesztettek!! Éljen a subbemersz növénnyel való indítás!!!
A microzorumok 1-2 levele megszenvedte az áttelepítés közbeni száraz időszakot , még úgy is ,hogy folyamatosan spriccelve volt. Még nem vágtam le azokat a leveleket , de jövőhéten sort kerítek rá is.

Az élőlények mintha mi sem történt volna pengetik tovább a napjaikat. Pusztulás ,szárazföldi létforma felfedezése nem történt.

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 11., vasárnap 15:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Aki nem tudja annak röviden leírom az előző setup egy balszerencse során mondhatni megsemmisült. Üresen nem akartam hagyni az üveget ezért egy gyors restart volt a megmaradt cuccokból. Nagy durranásra ne számítson senki... Ígyis elég nagy zűrzavar volt bennem az előző layout lebombázása miatt.
Öröm volt subbemers növényekkel dolgozni úgy ,hogy lényegében végtelen volt belőle a mennyiség. A délelőttöm és délutánom is ráment mire szétszedtem és elültettem a növényeket. Kinézettel meg vagyok elégedve. Szeretem a minimal stílust főleg úgy ,hogy bele tudtam vinni egy sokak által használt elrendezésbe. Nem egyedi mondhatni megszokott , de mégis teljesen más mint a többi és egy picit szokatlan.
Nem vagyok híve az akváriumban lévő táp és általános talaj újrahasznosításának , de most kénytelen voltam. Nem szedtem ki belőle a régi talajt csak leszívtam 0-ra a vizet a talajt elsimítottam és kapott egy új fedő réteget.


Akvárium: 60x40x40 gépi él csiszolt normál üveg.
Szűrés: Tetratec ex 700 üveg ki és befolyóval.
Világítás: 4x15W Power led panel. 5000k 6000 lumen
Co2: nagynyomású , kerámiával beoldva , tűszelep.


Táptalaj:Tropica 2,8l
Talaj:10l fekete Oliver Knott Normál szemű (előzőből megmaradt)
3Liter fekete Oliver Knott finom szemű (előzőből megmaradt)
4l fekete Oliver Knott finom szemű ( új )

Dekor: 1db apró ágaitól megfosztott redmoor

Növények
-Parvula mini
-Acicularis
-Microsorum Windelov , Narrow , Trident
-Cyperus helferi

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 9., péntek 21:59
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron