Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 6:16



Hozzászólás a témához  [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Minimal Earthquake 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Sajnos kudarcba fulladt a por alga eltüntetése...
Az 1 napos sötétség gyönyörűen eltünteti az üvegről másnapra az algát , de kövi napra már megint jelen van. Hozzáteszem ,hogy előtte 2nappal volt vízcsere és üveg takarítás. Szerintem még elég sok "por" volt a vízben.
Hagyom még jövőhét hétvégéig had zöldüljön be mégjobban az üvegem utána ismét 2nap sötétség. Nagyon remélem ,hogy a parvula nem sínyli meg. Ha nem jön be ez sem akkor szűrő váltás lesz. Megpróbálom a tetra 1200-t. Kb duplája a szűrő anyag befogadása és ez ami a legfontosabb most, illetve a reaktoros co2 beoldás sem elhanyagolható.

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 18., vasárnap 15:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
pit975 írta:
Kedves naplóm :D :D

Képeket várjuk :pápá:



Lesznek majd valamikor :) Most még várok ,hogy mindenki jól érezze magát az akvában :)

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 17., szombat 12:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Kedves naplóm :D :D

Képeket várjuk :pápá:

_________________
KépKépKép


2013. augusztus 16., péntek 18:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Naplóm naplóm...

Beszereztem újabb 2 adag cyperous helfire-t. Sikeresen el lett ültetve. Most már hátul elég nagy tumultus van ,de ez volt a szándék. Várok még egy kicsit a fotózással ,hagyom had szedjék össze magukat a növények :)

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 16., péntek 15:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Kedves naplóm!


A tegnapi vízcsere és lámpa lekapcs után mára az akváriumom teljesen levedlette a zöld por algát. Még a nyoma se látható. Remélhetőleg nem jön vissza , de ha netán mégis megpróbálom egy kicsit máshogy.
Lényegében úgy gondoltam ,hogy 1. nap nincs világítás, 2. és 3. nap megy a világítás, 4. nap nincs világítás, 5. és 6. napon van világítás majd 7. nap nincs. Minden világítás nélküli nap után egy vízcsere és baci kultúra adagolás. Az 1 hetes kúra után minden úgy fog menni mint azelőtt. Ennek hatására ha minden igaz teljesen el kell tűnnie a vízből az algának és a spórájának, de ha nem akkor jön a lista :)

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 15., csütörtök 9:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
papó írta:
" Viszont marha vicces mikor az amano rohan a tabis kajával és üldözi őt 15db amanda "
Rögbi ? :D


Úgy úgy :) Csinálok róla valamikor egy videót , csak érjen haza az asszony :D

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 15., csütörtök 9:48
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
" Viszont marha vicces mikor az amano rohan a tabis kajával és üldözi őt 15db amanda "
Rögbi ? :D

_________________
Kép


2013. augusztus 14., szerda 17:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Kedves naplóm!


Egy újabb vízcserét csináltam. Oka elég nagy , de nem megoldhatatlan. Az üvegem teljesen zöld (zöld por) , belátni már nem nagyon lehet így egy 1napos világítás megvonás (a bevált módszer) és egy vízcserével támadtam meg a hívatlan vendéget. Nem az első eset és mindig visszatérő vendég. Most már kezd nagyon zavarni , ideje lesz rájönni mi okozhatja. A lista kész ,hogy mik lehetnek az okok és már csak meg kell találni melyik lesz a listáról a bűnös :)


A parvula eszméletlen iramban fejlődik minden irányban. Hiába vágtam meg lassan lehetne újra nyírni , de nem fogom.
A microzoriumok egy szépítő nyírást kaptak. Ennek reményében gyorsabban is fogják hozni most új hajtásokat.


Garnik és a halak továbbra is jól érzik magukat. A kajáért folyamatosan megy a harc. Ez ellen nem tudok mit tenni. Aki kapra marja :) Viszont marha vicces mikor az amano rohan a tabis kajával és üldözi őt 15db amanda :D :) :D

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 14., szerda 13:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
pit975 írta:
Hogy bubizik a füved, nem semmi!
Nincs olyan képed mikor ültettél, érdekelne hogy ültetted középre a növényeket.
Vagy beraktál egy burjánzó wabi tálat? :D

Nagyon szuper gratu!!



A parvula azért bubuzik mert megvágtam :)
Sajnos ilyen képem nincs , de viszont elárulom a titkot:) A régi setupból kivettem a jobb oldali fát , kicsit megnyírtam majd beleraktam ebbe :)

Örülök ,hogy tetszik:)

_________________
Kép Kép


2013. augusztus 13., kedd 10:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Hogy bubizik a füved, nem semmi!
Nincs olyan képed mikor ültettél, érdekelne hogy ültetted középre a növényeket.
Vagy beraktál egy burjánzó wabi tálat? :D

Nagyon szuper gratu!!

_________________
KépKépKép


2013. augusztus 13., kedd 6:56
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 57 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron