Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 0:30



Hozzászólás a témához  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Következő
 Madagaszkár 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Eqinox írta:
Icepeak írta:
Ma microzorum nyírás közben egy furcsa dologra lettem figyelmes. Valaki ráikrázott a microzorumomra. kb 20-30kis apró halvány kékes ikra van az egyik levél fonákján. Kitől lehet? Oto , sziámi vagy pedig a képen látható csigától? Szép gyönyörű egészséges ikráknak tűnnek. Nem szedtem le őket nem is bántottam. Kiváncsi vagyok ,hogy mi lesz belőle , de előre félek ,hogy a csigától , bár tudtommal ők ilyen fehér habba teszik az ikráikat!

Kép


Hello!
Mi újság azóta az ikrákkal/petékkel?
Csak mert a képen látható planorbis csigáknak inkább átlátszó, zselés állagú petecsomói vannak. Ezért is nehéz az irtásuk, mert nem könnyű észrevenni a petéket. Pláne, ha van az akiban eldugott rés faágon, köveken.
Valami ilyesmit csinál:
Kép

Kép


Fehér habba a sziámi harcoshal teszi az ikráit, ún habfészket épít. Valamelyik halad nem "fogyott le" hirtelen?
Bocsi a közbekotyogásért! :oops:

Üdv!
Eqinox


Huhh köszi a kimerítő választ:) És a kérdésedre válaszolva ,de! Az egyik ottom feleakkora lett:D HÁTHA!:D

_________________
Kép Kép


2013. április 13., szombat 11:41
Profil

Csatlakozott: 2011. szeptember 13., kedd 23:47
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Mezőkövesd
Icepeak írta:
Ma microzorum nyírás közben egy furcsa dologra lettem figyelmes. Valaki ráikrázott a microzorumomra. kb 20-30kis apró halvány kékes ikra van az egyik levél fonákján. Kitől lehet? Oto , sziámi vagy pedig a képen látható csigától? Szép gyönyörű egészséges ikráknak tűnnek. Nem szedtem le őket nem is bántottam. Kiváncsi vagyok ,hogy mi lesz belőle , de előre félek ,hogy a csigától , bár tudtommal ők ilyen fehér habba teszik az ikráikat!

Kép


Hello!
Mi újság azóta az ikrákkal/petékkel?
Csak mert a képen látható planorbis csigáknak inkább átlátszó, zselés állagú petecsomói vannak. Ezért is nehéz az irtásuk, mert nem könnyű észrevenni a petéket. Pláne, ha van az akiban eldugott rés faágon, köveken.
Valami ilyesmit csinál:
Kép

Kép


Fehér habba a sziámi harcoshal teszi az ikráit, ún habfészket épít. Valamelyik halad nem "fogyott le" hirtelen?
Bocsi a közbekotyogásért! :oops:

Üdv!
Eqinox

_________________
Mottóm: Ha tudok, szívesen segítek


2013. április 12., péntek 10:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
papó írta:
Nem a carbo miatt van problémád a mycrosoriummal ?


Csak egy helyen kapott carbot , de a többinek is 1-2levele feketedik. Nagyon sok apro új hajtás van rajta szóval nem aggódok miattuk:)

_________________
Kép Kép


2013. április 11., csütörtök 19:22
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nem a carbo miatt van problémád a mycrosoriummal ?

_________________
Kép


2013. április 11., csütörtök 18:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Na ma egy kicsit alakítottam az akván. kedzett nagyon elkanászosodni így kapott itt ott egy kis fazon igazítást! :)

Lenyírtam elől a parvula minit. Elég vérszegényen indult meg de mára már elég szépen dúsul. Hála az égnek a skimmer segítségével 5-10perc alatt tiszta parvula mentes vízfelszínt kaptam:)
Kikerült a fa mögötti anubias. Túlságosan is takarta a fa és nagyon ecsetes volt ÉS ( :D ) nem úgy akart nőni ahogy én gondoltam ígyhát vége neki. Levágdostam a beteg leveleket és szétvágtam 3 részre. Visszakerült bele az 1/3 a másik 2/3 pedig a kicsi akvában landolt:)
Ludwigia elég erős metszést kapott. Össze vissza nő , de felfele alig alig ezért egy kicsit megzaboláztam a terület hódítását! Most 2 szép kicsi csokrom van:)
A diandra is kapott egy kis ollózást ( South Park :D ) és a levágott szálakat visszaültettem.
A mattengrose-n megritkítottam. Túlságosan előre terjeszkedett így 4-5 szálnak mennie kellet.
Microzorumok kemény ritkításon estek át mivel nagyon feketedtek. Hátha megindulnak. :roll:

Hétvégén alapos aljzat tisztítás lesz. Úgyszint a szűrőt kitakarítom. Szvsz annyi cucc van benne amivel már egy vegyi támadást lehetne indítani. Kap az akva 2 mollyt is ,hogy lelegelje a fonal algát. Huhh lesz móka és kacagás. Alig várom:D

Előreláthatólag az algát kordában tudom , de muszáj lesz a nagytakarítás:) A növények nőnek gyarapodnak. Kezd úgy kinézni ahogy szerettem volna , de még lesz vele dolgom. :)

_________________
Kép Kép


2013. április 11., csütörtök 17:39
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
HUGO írta:
Biztos vagyok benne hogy csiga!


Én is arra tippelek.

_________________
K.Tamás


2013. április 10., szerda 19:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Biztos vagyok benne hogy csiga!

_________________
Pé.Zoli


2013. április 10., szerda 19:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Ma microzorum nyírás közben egy furcsa dologra lettem figyelmes. Valaki ráikrázott a microzorumomra. kb 20-30kis apró halvány kékes ikra van az egyik levél fonákján. Kitől lehet? Oto , sziámi vagy pedig a képen látható csigától? Szép gyönyörű egészséges ikráknak tűnnek. Nem szedtem le őket nem is bántottam. Kiváncsi vagyok ,hogy mi lesz belőle , de előre félek ,hogy a csigától , bár tudtommal ők ilyen fehér habba teszik az ikráikat!

Kép

_________________
Kép Kép


2013. április 10., szerda 18:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Icepeak írta:
myk74 írta:
Mik azok a pálcák az akiban?Vagy csak a szemem káprázik?

Karó:) A kezdeti növénykonfliktusok elkerülése végett:)

Gondoltam hogy valami turpisság van a dologban! :mrgreen:
Köszi

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2013. április 7., vasárnap 14:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
myk74 írta:
Mik azok a pálcák az akiban?Vagy csak a szemem káprázik?

Karó:) A kezdeti növénykonfliktusok elkerülése végett:)

_________________
Kép Kép


2013. április 7., vasárnap 14:43
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 30  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron