Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 2:37



Hozzászólás a témához  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Következő
 Madagaszkár 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
A hétvége az akváriumról szolt. 3nap kemény kiképzést kapott a drága.

Péntek->
Szinte tarra lett vágva a parvula. Muszáj volt mert nem tudtam már alatta a mulmot leszívni. Ennek hatására kis szőrős valamik nőttek rá. Remélhetőleg ez letudva!
Mattengrose lefelezve. Volt benne 1-2 olyan tő ami már berohadt , mert nem kapott fényt...
Arcuata csinosítás.
Diandra a kedvencem nem is akartam bántani , de muszáj volt mivel már a víz felszínűn úszott... Megint 1 hónap mire összeszedi magát :ezkesz:
A bal oldali fára beszorított microzorum narrow kikerült egy alapos nyírásra. Mivel az áramlás telibe kapja ott, szeret bealgásodni. A növény leveleinek a felét levágtam majd visszaraktam. Sajnálom szegényt mivel már nagyon szép volt , de ahogy ismerem a nyírás miatt megint megindul mint a veszedelem :)
Blyxa elég necces helyen van. Nem igazán tudom megnyírni , de az anyatőről sikerült 2 tövet levágnom. Kicsit szellősebb lett , de még mindig nem az igazi. Még jó ,hogy csak 1 tő került bele....
Stau. Emersen került bele és már biztosan legyökerezett mert nem tudtam kihúzni. Aki ismeri a növényt az tudja ,hogy eldobálja ültetés után a levelit. Itt is elkezdődött eme "remek" folyamat így letoppoltam őket.

Szombat->
Háttér csere! Nem is tudtam ,hogy a fekete fotó karton jól mutat az akva mögött:)
30% vízcsere és múlmozás levegőztető csővel. Hát mit ne mondja volt a parvula közt anyag rendesen....

Vasárnap->
Szűrő takarítás. Szerintem kb 1,5 hónapja volt kitakarítva. Nem lehet szavakba leírni azt ami benne volt.... Még jó ,hogy megtettem , pedig nem sok kedvem volt hozzá. Mintha sarat mostam volna ki belőle. Hozzáfűzőm semmi szaga nem volt!
Van 3 bear grills (túlélő). A szűrőben éldegélt a 2 mollym és egy amanom. Sejtelmem sincs ,hogy a 2 molly ,hogy jutott le a 16os csövön...., de túlélték. Kicsit megszeppentek mikor visszaraktam őket a vízbe , de azóta minden rendben van.


Végezetül annyit mondok ,hogy nem tudom ,hogy tudott az akva ennyi öhöm *szarral* eddig nagyobb algásodás nélkül működni. :)

ui.: Az akva jelenlegi állapota felér egy atom támadással. Ismét 1 hónap mire 100%-osan élvezhető lesz :(

_________________
Kép Kép


2013. június 2., vasárnap 13:41
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Tényleg aranyos és szép kis állatok. Beszoktatásuk 1 óra alatt megvolt és gond nélküli volt. Most a bal oldali fa tövében az árnyékban "henyélnek", gondolom azért még nem tisztult ki teljesen a fejük és félnek:)
A legjobb ,hogy néha néha 1-1 kijön és mintha egy kötéllel a többi hozzá lenne kötve mennek utána libasorban majd az akva felénél 180 fokos fordulat és szépen nyugodtan vissza a fa tövébe:)


Majd elmúlik náluk.

_________________
K.Tamás


2013. május 28., kedd 19:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Tényleg aranyos és szép kis állatok. Beszoktatásuk 1 óra alatt megvolt és gond nélküli volt. Most a bal oldali fa tövében az árnyékban "henyélnek", gondolom azért még nem tisztult ki teljesen a fejük és félnek:)
A legjobb ,hogy néha néha 1-1 kijön és mintha egy kötéllel a többi hozzá lenne kötve mennek utána libasorban majd az akva felénél 180 fokos fordulat és szépen nyugodtan vissza a fa tövébe:)

_________________
Kép Kép


2013. május 28., kedd 18:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Na ismét gyerek nap volt ígyhát megleptem magam végre egy új üveg szívó oldallal. Ismét kiváló darabról vagy szó!

Éssss nem ér véget a meglepetések száma mivel bővült az akva 6db fantom lazaccal:) Hát azt kell ,hogy mondjam ,hogy képen nem néznek ki olyan jól mint élőben :)

Egyik kedvenc halam.
:pápá:

_________________
Kép


2013. május 28., kedd 17:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Na ismét gyerek nap volt ígyhát megleptem magam végre egy új üveg szívó oldallal. Ismét kiváló darabról vagy szó!

Éssss nem ér véget a meglepetések száma mivel bővült az akva 6db fantom lazaccal:) Hát azt kell ,hogy mondjam ,hogy képen nem néznek ki olyan jól mint élőben :)

_________________
Kép Kép


2013. május 28., kedd 16:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
stevbig írta:
Nagyon hasonló az akváriumaink paraméterei méret (60x35x40), talaj, tápozás.
Csak én kicsit kevesebbet macro (5ml.) és a microt is naponta tolom 3ml.!


Eddig ezt észre se vettem :D
Végülis csak 16l különbség van a 2 akva közt :)
Gondolkodtam már énis rajta ,hogy a microt napi szinten adagoljam , de rájöttem ,hogy minek változtatni ,hogy így is tökéletes a heti adagolás. Kezdetektől így tápoztam és félek attól ,hogy egy picit is megváloztatom borulna az egész. :D 3*7 ml az 1 hétre 21ml. Nem sokkal rakok bele több microt. Bár ebbe nagyon bele lehetne mélyedni mert mind2 akva más más növénnyel van tele. Arra lennék kiváncsi ,hogy melyik akvában van több növény :D Valószínűleg nálad a hc gyep miatt!

_________________
Kép Kép


2013. május 26., vasárnap 17:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 11., vasárnap 5:47
Hozzászólások: 884
Tartózkodási hely: Debrecen
Nagyon hasonló az akváriumaink paraméterei méret (60x35x40), talaj, tápozás.
Csak én kicsit kevesebbet macro (5ml.) és a microt is naponta tolom 3ml.!


2013. május 26., vasárnap 17:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Íme!

60*40*40 (96l)
DIY led 4*15W 6000lumen 5000K
Tetratec ex 700
Nagynyomású co2 külső kerámia beoldás!

Tropica táptalaj
Oliver Knott 13liter általános aljzat
Heti 25 micro
Napi 8ml macro

69 nap telt el az indítás óta és ez a dzsungel cseperedett belőle.


Kép
The Other Planet by MolMat1013, on Flickr

_________________
Kép Kép


2013. május 26., vasárnap 17:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 11., vasárnap 5:47
Hozzászólások: 884
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
És akkor beneveztem :)
Application ID: W027-3749

Hajrá!!
Drukkolok ;) !


2013. május 26., vasárnap 16:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
És akkor beneveztem :)

Application ID: W027-3749

_________________
Kép Kép


2013. május 26., vasárnap 12:59
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: