Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 2:27



Hozzászólás a témához  [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Következő
 Madagaszkár 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Ismételten nem akvárium , de valamilyen szinten közel áll hozzá. Nem tudtam ott hagyni :D

Podocarpus macrophylla avagy Kőtiszafa.

Kép
Podocarpus macrophylla by MolMat1013, on Flickr

Gratulálok !
Egy idő múlva igen komoly magasságú akváriumra lenne szükséged :D

_________________
Kép


2013. június 16., vasárnap 16:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Ismételten nem akvárium , de valamilyen szinten közel áll hozzá. Nem tudtam ott hagyni :D

Podocarpus macrophylla avagy Kőtiszafa.

Kép
Podocarpus macrophylla by MolMat1013, on Flickr

_________________
Kép Kép


2013. június 16., vasárnap 14:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Nem nyitok neki új naplót. Itt a mai napi őrültségem:)
Kép

_________________
Kép Kép


2013. június 13., csütörtök 18:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Hát megmondom őszintén nem várom meg a friss hajtásokat rajta mivel alja teljesen elfeketedett és már a friss hajtások is szinte azonnal pusztultak.
Ki is került , elég mókás módom mivel az alja már annyira el volt rothadva , hogy a szárak 80% a levegőben lógott. Egy sima mozdulattal az egész csokor feljött úgy ,hogy még a talajt se mozgatta meg hála az égnek.
Így ,hogy most kikerült belőle a kedvem lett benne mókázni egy kicsit:) A hátsó steam sor ki fog kerülni. Valószínűleg csak az arcuata marad meg középen , de még ezis elég képlékeny. Ami biztos ,hogy lesz az a rotala. :)

_________________
Kép Kép


2013. június 10., hétfő 16:47
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
papó írta:
Amit leírtál problémát a növényekről az mind-mind csak a sok stresszelésnek köszönhető.
"de kezdem úgy érezni , hogy az anyatövek kifáradtak. Nem tudom létezik e ilyen , de nem olyan mint volt. Nincs olyan élénk zöld színe. Levelei talán kisebbek. Növekedési üteme sokkal lassabb mint eleinte. "
Tökéletesen látod a problémát.
A pici szőrösödéssel próbál a növény jelet adni , hogy hagyd békén.Ha békén hagyod őket pár nap alatt helyre jönnek.



Gondolkodtam énis a stresz dolgon. Nem mertem volna rá fogadni , de voltak jelei. Lásd-> betaknyolódott a vízfelszín. Így már biztos ,hogy kicsit besokaltak. Amit tudok tenni az nem más mint ,hogy hozzá se nyúlok :D Valószínűleg nehéz lesz , de van más mi lekösse az ember figyelmét ( kicsi crs :P )
Mattengrose újraültetés? Felér egy tökönszúrással másnaposan az éhes medve ketrecében , de ha muszáj lesz akkor megoldom valahogy :D

Az öreg tövet kiszedheted és friss hajtásokat gyökereztetsz.

_________________
Kép


2013. június 5., szerda 21:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
papó írta:
Amit leírtál problémát a növényekről az mind-mind csak a sok stresszelésnek köszönhető.
"de kezdem úgy érezni , hogy az anyatövek kifáradtak. Nem tudom létezik e ilyen , de nem olyan mint volt. Nincs olyan élénk zöld színe. Levelei talán kisebbek. Növekedési üteme sokkal lassabb mint eleinte. "
Tökéletesen látod a problémát.
A pici szőrösödéssel próbál a növény jelet adni , hogy hagyd békén.Ha békén hagyod őket pár nap alatt helyre jönnek.



Gondolkodtam énis a stresz dolgon. Nem mertem volna rá fogadni , de voltak jelei. Lásd-> betaknyolódott a vízfelszín. Így már biztos ,hogy kicsit besokaltak. Amit tudok tenni az nem más mint ,hogy hozzá se nyúlok :D Valószínűleg nehéz lesz , de van más mi lekösse az ember figyelmét ( kicsi crs :P )
Mattengrose újraültetés? Felér egy tökönszúrással másnaposan az éhes medve ketrecében , de ha muszáj lesz akkor megoldom valahogy :D

_________________
Kép Kép


2013. június 5., szerda 20:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Amit leírtál problémát a növényekről az mind-mind csak a sok stresszelésnek köszönhető.
"de kezdem úgy érezni , hogy az anyatövek kifáradtak. Nem tudom létezik e ilyen , de nem olyan mint volt. Nincs olyan élénk zöld színe. Levelei talán kisebbek. Növekedési üteme sokkal lassabb mint eleinte. "
Tökéletesen látod a problémát.
A pici szőrösödéssel próbál a növény jelet adni , hogy hagyd békén.Ha békén hagyod őket pár nap alatt helyre jönnek.

_________________
Kép


2013. június 5., szerda 20:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Hát ennek is eljött az ideje. Kezdek rendesen bealgásodni. Reménykedtem benne ,hogy a hétvégi takarítás után minden menni fog úgy mint eddig , de persze miért is menne...

Kezdem a legrosszabbal amitől hányingert kapok. Zöld por alga az üvegen. Próbáltam már annyi mindent ellene , de csak akkor tudtam megszüntetni amikor hard reset volt az aksiban. Valami újat muszáj leszek kitalálni mert még nem akarom szétkapni!
Levélváltás a staun húzza magára az algát. Nem szép látvány , de ez 1-2 hét múlva megszűnik. Gondolom az aljzat mozgatása rátett még 1 lapáttal.
Microzorum trident 1-2 levele már öreg kezd egy kicsit beszőrösödni , de nem az ecset fajtából. Levágni nem akarom mert pont az a 2levél a fő lényeg. Kénytelen leszek helyette mű levelet berakni :D
Mattengrose. Szép és jó ez a növény , de kezdem úgy érezni , hogy az anyatövek kifáradtak. Nem tudom létezik e ilyen , de nem olyan mint volt. Nincs olyan élénk zöld színe. Levelei talán kisebbek. Növekedési üteme sokkal lassabb mint eleinte. Erre Gabibá mondhatna valamit! :D Ki kéne szedni , de akkor nem növényes akvárium lenne , hanem szó szerint egy alga tenyészet.
Diandra. Ugyebár kitartó fajta és nem dobálja el a leveleit még akkor se , ha nem éri fény. Ez mind szép és jó , de nem is egészséges. Valami rátelepedett , de még elég kezdetleges stádiumban van így a megállapítás várat magára.

A többi növény eddig átvészelte az algásodást. Kiváncsi vagyok mikor fog ismét helyre állni a rend. A biztonság kedvéért ma egy kicsit beporoztam az akvát a fonal alga ellen , hátha hat a többi betolakodóra is.

_________________
Kép Kép


2013. június 5., szerda 20:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Szigorúan telefonnal! :D


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép Kép


2013. június 2., vasárnap 14:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
aha,aha,jaja,kép????

_________________
Kép Kép Kép


2013. június 2., vasárnap 14:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 295 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 30  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: