Pontos idő: 2024. június 30., vasárnap 11:06



Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő
 Lava-Rock The World v2.0 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
stevo írta:
papó írta:
Talán nem is a háttérnövény hiányzik nekem , hanem az előtérben jó lenne -ha nem más foltokban- valami fűféle.
Aztán mondjuk egy kis ammania sp. bonzai kis csoportban.
Arra gondolok amivel mélységet és magasságot tudnál lopni a két vöröslő sziklának.
Nagyon sok van ebben a kis akváriumban .

Aztamindenit, ez nagyon szép növény! Mennyire igényes? Elvan esetleg low-tech-ben is? Amúgy ha esetleg staurogyne-t kapna az előtér? vagy kis kövekre rákötözött riccia-t?

Szerintem el van low-tech ben.
A staurogyne nagy lene a riccia talán jó de csak nagyon pici foltokban , viszont az meg a sziklákra telepedett mohának rontaná az érvényesülését.
Itt csak a kis csoportokban ültetett kislevelü növények engednék tovább a tekintetet.

Kép

_________________
Kép


2012. december 15., szombat 21:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
T.Tamás30 írta:
Ezzel a barna háttérrel:
Ilyen lehetett a Mars amikor élő bolygó volt :lol:
Háttér növényt csak úgy tudnék elképzelni,hogy ép csak kikandikál a növény feje a szikla felett.Ha magasabbra volna engedve valahogy szétesne a kép szvsz.

Jaja, nekem is hasonló érzéseim vannak, de tetszik... :D
Ezen filózok én is, hogy olyan jó kis minimál aksi, kár lenne, sűrű karbantartással elrontani?! :lol:


2012. december 15., szombat 21:15
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
papó írta:
Talán nem is a háttérnövény hiányzik nekem , hanem az előtérben jó lenne -ha nem más foltokban- valami fűféle.
Aztán mondjuk egy kis ammania sp. bonzai kis csoportban.
Arra gondolok amivel mélységet és magasságot tudnál lopni a két vöröslő sziklának.
Nagyon sok van ebben a kis akváriumban .

Aztamindenit, ez nagyon szép növény! Mennyire igényes? Elvan esetleg low-tech-ben is? Amúgy ha esetleg staurogyne-t kapna az előtér? vagy kis kövekre rákötözött riccia-t?


2012. december 15., szombat 21:13
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Ezzel a barna háttérrel:
Ilyen lehetett a Mars amikor élő bolygó volt :lol:
Háttér növényt csak úgy tudnék elképzelni,hogy ép csak kikandikál a növény feje a szikla felett.Ha magasabbra volna engedve valahogy szétesne a kép szvsz.


2012. december 15., szombat 21:11
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Talán nem is a háttérnövény hiányzik nekem , hanem az előtérben jó lenne -ha nem más foltokban- valami fűféle.
Aztán mondjuk egy kis ammania sp. bonzai kis csoportban.
Arra gondolok amivel mélységet és magasságot tudnál lopni a két vöröslő sziklának.
Nagyon sok van ebben a kis akváriumban .

_________________
Kép


2012. december 15., szombat 21:09
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
Rég volt már ápdét! Persze nem Norbi, hanem Pisti ;)
Megvolt az első nyírása a parvulának, körömvágó olló + 30 cm-es olló párossal sikerült.... élmény volt lehalászni a kis szálakat, meg minden sarokba elérni, úgyhogy hamarosan veszek egy nagyon sűrű szövésű hálót, a mostanin egyszerűen átúszott... grr Nekem tetszik a minimalista aksi, bár valami háttérnövényt elbírna, szerintetek? Legyen/ ne legyen? Ha igen, akkor mi? :)
Ma bepróbáltam egy a szokásostól eltérő színű hátteret, nevezetesen a barna kartont! Szerintem érdekes hatást kölcsönöz a scape-nek.

Nah, de képek!
Kép
1 month old - Frontview by [stevo], on Flickr

Kép
1 month old - Sideview by [stevo], on Flickr


2012. december 15., szombat 21:04
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
N-emy írta:
Én is a brigittaek mellett ragadtam le, asszem ez már végleges :D. A gyöngy dániókat tenyésztgettem is, de az RC állományt rendesen kontrollálták ,sőt ,szóval nekik menni kellett.
Nekem csak 10 db Boraras brigittae van az akiban ,de mintha nem is lenne benne hal ,annyira nem tudják belakni ilyen kevesen ezt a 48l-es teret :D.
Már csak valahogy tenyészteni kéne ezeket is és akkor elérhető lenne valami hasonló látvány:

Köszi szépen N-emy, megerősítettél! ;) Nemrég barátnőmnek is tálaltam, hogy mit szeretnék, tetszett neki az ötlet, innentől sima ügy. ;)


2012. november 24., szombat 22:39
Profil Honlap
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
Én is a brigittaek mellett ragadtam le, asszem ez már végleges :D. A gyöngy dániókat tenyésztgettem is, de az RC állományt rendesen kontrollálták ,sőt ,szóval nekik menni kellett.
Nekem csak 10 db Boraras brigittae van az akiban ,de mintha nem is lenne benne hal ,annyira nem tudják belakni ilyen kevesen ezt a 48l-es teret :D.
Már csak valahogy tenyészteni kéne ezeket is és akkor elérhető lenne valami hasonló látvány:
Kép


2012. november 24., szombat 21:57
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 20., szombat 14:24
Hozzászólások: 521
Tartózkodási hely: Budapest, XVII.kerület
papó írta:
stevo írta:
Akkor papó szerinted (is) a Boraras brigittae jó választás?
- élénk színű - pipa
- kis méretű - pipa
- nem olvad bele a scape-be - pipa
- könnyen beszerezhető - pipa

Amúgy barátnőm nano-jában is brigittae-k vannak és nagyon csinosak. Szerintem egy laza 20-30 darab simán elvan, ekkora méretben, mint az én aksim.

Sok választás nem marad , de nagyon jó "fejek " temperamentumosak színesek.
Kell még más ?

Azt hiszem nem. :roll: Meggyőztél, illetve, meggyőztem magam, hogy jó választás lesz, a kezdet-kezdetén is vagy piros vagy sárga vonalon akartam elindulni hal+garni fronton. De akkor így boraras brigittae + sakura garnik lesznek, bááár a yellow fire is nagyon tetszik :) de azok túlságosan elütnének színben.
Ha minden igaz jövő héten akkor meg is veszem őket, kezdetnek egy 10es csapat érkezik :)


2012. november 24., szombat 18:37
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
stevo írta:
Akkor papó szerinted (is) a Boraras brigittae jó választás?
- élénk színű - pipa
- kis méretű - pipa
- nem olvad bele a scape-be - pipa
- könnyen beszerezhető - pipa

Amúgy barátnőm nano-jában is brigittae-k vannak és nagyon csinosak. Szerintem egy laza 20-30 darab simán elvan, ekkora méretben, mint az én aksim.

Sok választás nem marad , de nagyon jó "fejek " temperamentumosak színesek.
Kell még más ?

_________________
Kép


2012. november 24., szombat 18:31
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron