Pontos idő: 2024. június 24., hétfő 12:49



Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő
 Last rock in the Black Valley 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
bevi írta:
Itt is egy versenyző... :D Tényleg szép számmal lesznek indulók... :D :D
Csak azt tudom mondani, mint amit az előttem lévő, hogy sok sikert ... :pápá: :pápá:

Hányan is leszünk?

_________________
KépKépKépKép


2012. május 23., szerda 12:38
Profil Honlap
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Itt is egy versenyző... :D Tényleg szép számmal lesznek indulók... :D :D
Csak azt tudom mondani, mint amit az előttem lévő, hogy sok sikert ... :pápá: :pápá:

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2012. május 23., szerda 6:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Nagyon szép kis nano lett ez! Sok sikert a versenyhez! A hc- nak legalább egy élesztőset be kéne rakni....


Sent from my iPhone using Tapatalk

_________________
KépKépKépKép


2012. május 23., szerda 6:27
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!



Úgy döntöttem hogy én is befogom nevezni a kis nano akváriumomat az idei IAPLC ra, csak úgy kíváncsiságból.Mai nap még ejtettem rajta egy nyírást/ ami hiba volt mert nem úgy sikerült ahogy akartam:S / na mind egy ilyen lett.Ha minden igaz akkor holnap vagy hétvégén befotózom:D már amennyire én betudom fotózni:D és akkor elindítom a versenyen.Nem nagyon láttam értelmét annak hogy most egy közeli képet csináljak nektek mert telóval normálisan nem nagyon lehet.Így inkább a mai nap egy kis hangulat képpel szolgálok.
Kép

A akvárium világítása most már teljesen elkészült, összköltség 1000ft volt ami egy műszerdoboz volt.A többi dolog vagy bontott vagy én találmányom:D

Mivel Papó kiszedte a tar vágott elejéből a HC mezőt teljesen így megörököltem egy jó darabot belőle.Így most valószínűleg kiszedek pár csempét vagy a teljes Riccia mezőt és megpróbálkozok HC mező létrehozását Co2 nélkül.Eddig 1-0 a HC nak:S de csak azért mert a nagy akváriumba ráengedtem a Hydrocotila Sp Japant.Most itt nem lesz ellensége és nem fogja semmi se sürgetni.Hát igazat megvalva kíváncsi vagyok rá hogy milyen lesz.Gondolkozok még egy kisebb kő elhelyezését a jobb első sarokba.De majd amit a jövő hozz.

A Fauna szerintem nagyon jól érzi magát.A Moszkító razbóránál megfigyeltem hogy ha megetettem akkor 2 óra múlva a hímek szép vörössé válnak és a gerinc vonaluknál egy ilyen neon zöldes csík jelenik meg.Red Cherry kölykök már elkezdtek kikerülni az akváriumból, legalább kiszedtem már 30 kicsit amit átraktam a hal nevelő akváriumba.A CRS ek elkezdtek vedleni, az egyiknek szerintem elkezdett nőni a hasa, bizakodjunk a legjobbakba és majd kiderül hogy mi a helyzet.

_________________
Sólyom Gábor


2012. május 22., kedd 21:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Ráérsz még vágni a HM et 1 hétig.

_________________
Kép


2012. május 13., vasárnap 21:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Rég jelentkeztem.Ezért gondoltam írok nektek pár sort meg mutatok egy képet hogy hogy is áll az akvárium.Úgy néz ki hogy a Hm jól érzi magát low tech körülmények között is.Már egészen szép kis bokrot alkot.Riccia hát szerintem ugyan olyan szép mint volt.Mondjuk valószínűleg túl lágyítottam a vizet ezért megjelent rajta fonal alga.Ezt sikerült azzal orvosolnom hogy most nem full ozmóval csinálok vízcserét hanem full csapvízzel amit áltattam.2-3 napon belül az összes fonalalga eltűnt a növényekről.Hogy ne csak jó hír legyen ezért úgy gondolta az egyik CRS hogy neki kívül tágasabb így valószínűleg kiugrott a "medencéből". Ez egy picit sokkolt mert ők a kedvenceim és ezért egyből leszívtam 2 centi vizet az akvából.Az esetig se volt teli teljesen az akvárium kb másfél 2 centi mindig is hiányzott belőle de így mostmár kb 3-4 centi hiányzik.Ez egy kicsit esztétikailag furán néz ki.De aki furán néz rá hogy hova tűnt a víz annak elmagyarázom.A maradék 3db CRS szépen növöget.Az tuti hogy van köztük egy hím és egy nőstény.A nőstény hasa sokkal teltebb már most is, pedig vagy 4 hónaposak lehetnek.Remélem születésnapomra meglep azzal hogy a hasán pár kicsi ott fog lógni.Salamon a vizinyulam továbbra is lazán ráérősen bóklászik a riccia mezőbe vagy az akvárium üvegén :o . Jelenleg még benne vannak a Red Cherry növendékek az akváriumba de már nem sokáig.Ahogy sikerült tőlük megválnom lehet hogy hozok még 1-2 pár CRS garnit.Na jöjjön a megigért kép, aminek a nagy részét kitakartam mert nem lett valami túl éles mivel telóval készült, inkább csak a HM bokrot szeretném megmutatni nektek.Tippeket, esetleg rajzokat várnák hogy ki hogy nyírná meg a HM bokromat.Előre is köszönöm

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2012. május 13., vasárnap 20:06
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Tényleg, jól néz ki.
Olyan mintha a szabad ég alatt lenne.

_________________
K.Tamás


2012. április 26., csütörtök 15:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
AQViktor írta:
Gyönyörű kèpek! ;)



Köszönöm Viktor, neked se lehet panaszod a képeidre. :)

_________________
Sólyom Gábor


2012. április 25., szerda 23:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Ma is jelentkezek a szokásos bejegyzésemmel.Mint szinte minden nap így ma megint van valami újdonság amiről betudok nektek számolni.Mai nap élővilág egy része kikerült egy része meg további tagokkal bővült: Kikerült 8 Red Cherry és egy Sakura nőstény.Viszont bekerült még 2db CRS.Így a akvárium élővilága a következőként néz ki:4Db CRS, 5 db moszkító / 15 en nagyon sokan voltak így maradt 5 legszebb/, Salamon a vizinyúl, és egyenlőre még egy csomó baby RC, meg nagyon sok csigusz 8-). A Riccia még egy picit szerintem szenved a nyírás miatt, vasárnap óta nem nagyon nőtt.A HM et ismét nyírni ként de még nem döntöttem milyenre szóval az várat magára.Szóval most egy dzsungelesebb kép fog következni, semmi előkészület nélkül és full manuális beállításokkal készítettem a képet.

Kép


Ui.: Nekem nagyon tetszik a kéknek kinéző háttér ami különben fehér:)

_________________
Sólyom Gábor


2012. április 25., szerda 23:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
Gyönyörű kèpek! ;)

_________________
KépKépKépKép


2012. április 25., szerda 13:03
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron