Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 8:48



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Köszi hogy megmutattad 8-)

_________________
Kép


2016. szeptember 18., vasárnap 20:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Elment tegnap az AGA nevezés. Ugyanazt a fotót küldtem be végül, mint amit az IIAC-ra is. Megint két hetes karbantartás volt, de az aki atom stabil 'hál Istennek! Ma egy kicsit megtépáztam a mohákat, meg visszavágtam az anubias léggyökereket, kicsit rendezkedtem, és perlont cseréltem. Már épp ideje volt. :D Még nem volt gáz a szitu, de nem is volt patyolat... :P A növények szeretik a plusz egy óra fényt és a GA tápokat, az anubiasokon csak úgy jönnek az új hajtások.
Kicsit próbálgattam a telefonommal az iOS 10 újdonságát, csináltam pár RAW fotót, amit a telefonon Lightroomban kicsit megtekergettem. Hát nem @viktorlantos minőség - milyen meglepő! :D De azért majd meglátjuk mit lehet belőle kihúzni erősebb fény, és rendes utómunka segítségével. :) Hétvégén remélhetőleg majd kiderül! :ostor:
Kép
Kép
Kép

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2016. szeptember 18., vasárnap 20:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Bandesz_ írta:
Mármint a stemeket nyírnád, vagy az algát szednéd naponta? - Engem 8 óra világítással elborított az alga. 12 órával nem is tudom, mi lenne. Talán 20 amanoval.


Csak annyi, hogy ha bármi történik, akkor rögtön tudok rá reagálni. Itt most nem az általános üzemről van szó, hanem arról, hogy kb egy hétig megsprinteltetem a növényeket, aztán akkor lövök képet, amikor még nem jön az alga. Aztán ha megvan a kívánt fotó, akkor jöhet az alga bumm is akár.

De holnapig ez már nem szedi össze magát, úgyhogy meg az IIAC-os kép az AGA-ra, aztán hétfőn valahogy megoldom a cső cserét...

_________________
Kép


2016. szeptember 15., csütörtök 9:40
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. szeptember 13., péntek 11:24
Hozzászólások: 160
Tartózkodási hely: Gyula
Molroth írta:
N-emy írta:
A stemek nálam is így viselkednek. Előfordul ,hogy a vágás utáni stresszes időszakban teljesen bevágják a durcát, ekkor egy hétig alacsonyabb macrot kap az akva ,mert csak az üvegen hízlalom az algát. Aztán mikor kibújnak az új hajtások , 3 nap alatt képes visszanöveszteni a levágott mennyiséget:) ,ekkor kell a tápanyag nekik is :).

Ha nem jönne mellette az árnyékosabb helyeken a diatom, akkor én is türelmesebb lennék, de megoldjuk ezt is. :D
Ha tudnám, hogy napo szinten bele tudok nyúlkálni, akkor simán feltolnám a világítási időt 12 órára... :D

Mármint a stemeket nyírnád, vagy az algát szednéd naponta? - Engem 8 óra világítással elborított az alga. 12 órával nem is tudom, mi lenne. Talán 20 amanoval.


2016. szeptember 15., csütörtök 9:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
N-emy írta:
A stemek nálam is így viselkednek. Előfordul ,hogy a vágás utáni stresszes időszakban teljesen bevágják a durcát, ekkor egy hétig alacsonyabb macrot kap az akva ,mert csak az üvegen hízlalom az algát. Aztán mikor kibújnak az új hajtások , 3 nap alatt képes visszanöveszteni a levágott mennyiséget:) ,ekkor kell a tápanyag nekik is :).

Ha nem jönne mellette az árnyékosabb helyeken a diatom, akkor én is türelmesebb lennék, de megoldjuk ezt is. :D
Ha tudnám, hogy napo szinten bele tudok nyúlkálni, akkor simán feltolnám a világítási időt 12 órára... :D

_________________
Kép


2016. szeptember 12., hétfő 19:34
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 23., péntek 12:41
Hozzászólások: 590
Tartózkodási hely: Hatvan
A stemek nálam is így viselkednek. Előfordul ,hogy a vágás utáni stresszes időszakban teljesen bevágják a durcát, ekkor egy hétig alacsonyabb macrot kap az akva ,mert csak az üvegen hízlalom az algát. Aztán mikor kibújnak az új hajtások , 3 nap alatt képes visszanöveszteni a levágott mennyiséget:) ,ekkor kell a tápanyag nekik is :).


2016. szeptember 12., hétfő 17:14
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Nézegetem egy ideje, hogy kóstolgat a barna alga... Ráadásul a stemek is valahogy belassultak. Nem igazán értettem, de ma etetés közben (Imádom amit a vitorlások ilyenkor művelnek, nagyon jól érzik magukat. :)) rájöttem, mi a gond. Egy évesek elmúltak a fénycsövek. :ezkesz:
Kellene újakat vennem, de szerintem ez a hónap nem erről fog szólni. :lol: Úgyhogy asszem, hogy az AGA-ra régebbi fotó fog menni, az EAPLC-t meg még meglátjuk... Igazából csak a stemek hiányoznak a képhez, minden más oké - nem kellett volna legutóbb annyira visszanyesni őket. :( De azért két és fél hét alatt még kirúghatják magukat... Lehet, hogy adok nekik plusz egy óra fényt... hátha. :ostor:

_________________
Kép


2016. szeptember 12., hétfő 16:08
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Kösz a képeket , így is jó :)

_________________
Kép


2016. szeptember 5., hétfő 18:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma egy méteres nyelű Fiskars ágvágóval kertészkedtem. :D Milyen lett az eredmény? :)

Előtte:
Kép2016.08.14. by Laci Sziládi, on Flickr
Utána:
Kép2016.09.05. by Laci Sziládi, on Flickr

Bocs, de mindkettő homályos, karbantartás és baci adagolás utáni kép. :oops:

_________________
Kép


2016. szeptember 5., hétfő 18:26
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
titusz írta:
Jó egészséget nektek! így utólag, kicsit máshol jártam a hetekben

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről

Köszönjük szépen! :)

_________________
Kép


2016. szeptember 5., hétfő 7:10
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: