Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 6:40



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
De kár , hogy a totálnál bent maradt a technika . :roll:

Este tíz környékén már nem volt kedvem ilyesmivel szöszölni. :)

_________________
Kép


2016. október 26., szerda 14:57
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
De kár , hogy a totálnál bent maradt a technika . :roll:

_________________
Kép


2016. október 26., szerda 12:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Legyen egy kis képes beszámoló is. ezeket tegnap este lámpaoltást követően, hangulatfény mellett lőttem. Talán ilyen még nem volt a naplóban:
Kép
Kép
Kép
Este beindul a karbantartó brigád :):
Kép

Köszi, hogy benéztél! :pápá:

_________________
Kép


2016. október 26., szerda 10:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
A mostani felépítéshez elég volt ennyi fény.
Kérdés persze mik a terveid.


A terveim szerint az úja akva magasabb lesz, szóval már akár ez is indokolja a nagyobb fényerőt. A másik, hogy a 2x24W nem világítja be megfelelően az egész akvát, ezen a téren lehetne fejleszteni. Nyilván a szűréssel is utána kell majd egy kicsit mennem, de ez már amúgy is régi projekt. :D

pit975 írta:
Én kifejezetten vigyázok a csigáimra úgy vettem észre hogy nyalogatják az üveget,dekort,vízfelszínt stb, eszik a felelhető nekik ízlő algát, rohadt növényt,ezért megböcsülöm őket :)
Klasszikus NA stílus, szeretem :)

Nagyon hasznosak, nálam is sokat takarítanak, a lecarbozott, elhalt ecsetet nagyon szépen legelik. Az aljzatot elég jól karbantartja nálam az anci, de a többit a csigák is csinálják, ezéért nem is sztedtem ki sokat. A következő akvánál még nem tudom, hogy menniyre lesznek zavaróak. Azért a versenyfotózásnál bosszankodtam miattuk, mert folyton fel akart valamelyik mászni az üvegfalon. :P

_________________
Kép


2016. október 24., hétfő 10:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Én kifejezetten vigyázok a csigáimra úgy vettem észre hogy nyalogatják az üveget,dekort,vízfelszínt stb, eszik a felelhető nekik ízlő algát, rohadt növényt,ezért megböcsülöm őket :)
Klasszikus NA stílus, szeretem :)

_________________
KépKépKép


2016. október 24., hétfő 9:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Molroth írta:
Tegnap megejtettem a heti rendes(?) karbantartást. Kicsit ritkítottam a csiga állományon, mert kicsit sokan kezdtek lenni. Most megint lesz nekik elég tér. Próbálom visszafogni az etetést, amennyire csak lehet, de igazából kezd akkora növénymasszává válni az akvárium, hogy nem csoda, ha jó terep a csigáknak. Lehet bekerül pár helena hamarosan, mert szeretem a kis csiguszokat, de még nem tudom, hogy a következő elrendezésbe passzolnak-e. Az akva tök jól elvan, minimális zöd pont van az üvegen, meg a dekorokon, dekorhomokon. Kellene már egy kiadósat gereblyéznem a dekorhomokon, de valahogy mindig elmarad, azért vízcserekor a vastag csővel rendesen átporszívózom, de az mégsem ugyanaz. Most, hogy nem nagyon van milyen versenyre készülődni, kicsit elengedtem a gyeplőt - mondjuk munka téren eléggé le vagyok most terhelve, szóval időm/energiám sincs annyi. De szerencsére ezt nagyon jól tolerálja az akva. A stemek kicsit csapnivalóak, de ez már úgy látszik ennek az akvának a sajátossága marad; na majd a következőben! :) A mohával lassna nem tudok mit kezdeni, regeteg van, és nagyon jól érzi magát. Lehet, hogy megritkítom, szóval ha valakinek kell egy rahedli weeping jóárasítva, az jelentkezzen bátran. :)
Az anubias petite-ek is nagyon jól elvannak. Most is megkurtítottam két megalomán tövet, a levágott részeket pedig elsúvasztottam fák/kövek közé, de lassan nem lesz már hely. :D Tényleg kíváncsi leszek rá, hogy mekkora mennyiségű növényt fogok majd kiszedni az akvából, mert microsorumból is jóval több van, mint ami elsőre látszik.
Közben terveznem kellene a következő scape-et is, de teljesen kiéget a meló, nem nagyon van energiám egy ilyen kreatív folyamatra. Nagyon remélem, hogy év végén, vagy legkésőbb év elején sikerül valami szépet összehoznom, ami legalább annyi örömet és elégedettséget ad, mint ez a mostani scape. Természetesen a célom, hogy magamhoz képest sikerüljön előbbre lépni, és feljebb tornászni a mércét, egyelőre nyomaszt egy kicsit ez az egész. Nagyjából tudom, hogy milyen irányba szeretnék menni... maradnék a mostani inkább klasszikus NA stílusra hajazó formánál, de domináns hardscape elemekkel. Utóbbial gondban vagyok, mert van egy szép dekorfám, amit még @keszalvo Viktor barátomtól kaptam, és ez adta a kezdő löketet az új akvához, de nem tudom, hogy találok-e hozzá passzoló darabokat, a kővel pedig még sehogyan sem állok. Azt mindenesetre már eldöntöttem, hogy most szeretnék majd valamilyen egybefüggő aljnövényzetet is, és több féle stem növényt is.
De egyelőre még az új üveg sincs meg... :D Illetve foglalkoztat az is, hogy rohadtul kevésnek érzem már a mostani akva fölé is a 2x24W-ot... Lehet, hogy azért, mert sok a mohás ág, és emiatt sok az árnyékos rész, de úgy érzem, hogy simán elbírna az akva 4x24-et is. szóval azért motoszkál benne, hogy kellene valami új... vagyis sok minden új. :D

A mostani felépítéshez elég volt ennyi fény.
Kérdés persze mik a terveid.

_________________
Kép


2016. október 24., hétfő 7:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap megejtettem a heti rendes(?) karbantartást. Kicsit ritkítottam a csiga állományon, mert kicsit sokan kezdtek lenni. Most megint lesz nekik elég tér. Próbálom visszafogni az etetést, amennyire csak lehet, de igazából kezd akkora növénymasszává válni az akvárium, hogy nem csoda, ha jó terep a csigáknak. Lehet bekerül pár helena hamarosan, mert szeretem a kis csiguszokat, de még nem tudom, hogy a következő elrendezésbe passzolnak-e. Az akva tök jól elvan, minimális zöd pont van az üvegen, meg a dekorokon, dekorhomokon. Kellene már egy kiadósat gereblyéznem a dekorhomokon, de valahogy mindig elmarad, azért vízcserekor a vastag csővel rendesen átporszívózom, de az mégsem ugyanaz. Most, hogy nem nagyon van milyen versenyre készülődni, kicsit elengedtem a gyeplőt - mondjuk munka téren eléggé le vagyok most terhelve, szóval időm/energiám sincs annyi. De szerencsére ezt nagyon jól tolerálja az akva. A stemek kicsit csapnivalóak, de ez már úgy látszik ennek az akvának a sajátossága marad; na majd a következőben! :) A mohával lassna nem tudok mit kezdeni, regeteg van, és nagyon jól érzi magát. Lehet, hogy megritkítom, szóval ha valakinek kell egy rahedli weeping jóárasítva, az jelentkezzen bátran. :)
Az anubias petite-ek is nagyon jól elvannak. Most is megkurtítottam két megalomán tövet, a levágott részeket pedig elsúvasztottam fák/kövek közé, de lassan nem lesz már hely. :D Tényleg kíváncsi leszek rá, hogy mekkora mennyiségű növényt fogok majd kiszedni az akvából, mert microsorumból is jóval több van, mint ami elsőre látszik.
Közben terveznem kellene a következő scape-et is, de teljesen kiéget a meló, nem nagyon van energiám egy ilyen kreatív folyamatra. Nagyon remélem, hogy év végén, vagy legkésőbb év elején sikerül valami szépet összehoznom, ami legalább annyi örömet és elégedettséget ad, mint ez a mostani scape. Természetesen a célom, hogy magamhoz képest sikerüljön előbbre lépni, és feljebb tornászni a mércét, egyelőre nyomaszt egy kicsit ez az egész. Nagyjából tudom, hogy milyen irányba szeretnék menni... maradnék a mostani inkább klasszikus NA stílusra hajazó formánál, de domináns hardscape elemekkel. Utóbbial gondban vagyok, mert van egy szép dekorfám, amit még @keszalvo Viktor barátomtól kaptam, és ez adta a kezdő löketet az új akvához, de nem tudom, hogy találok-e hozzá passzoló darabokat, a kővel pedig még sehogyan sem állok. Azt mindenesetre már eldöntöttem, hogy most szeretnék majd valamilyen egybefüggő aljnövényzetet is, és több féle stem növényt is.
De egyelőre még az új üveg sincs meg... :D Illetve foglalkoztat az is, hogy rohadtul kevésnek érzem már a mostani akva fölé is a 2x24W-ot... Lehet, hogy azért, mert sok a mohás ág, és emiatt sok az árnyékos rész, de úgy érzem, hogy simán elbírna az akva 4x24-et is. szóval azért motoszkál benne, hogy kellene valami új... vagyis sok minden új. :D

_________________
Kép


2016. október 24., hétfő 7:34
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Gratulálok! :)
Én jobb helyezést gondoltam volna ennek az akváriumnak.

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2016. október 15., szombat 7:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
titusz írta:
Én azért gratulálok, szerintem ez sem rossz eredmény!


friz74 írta:
Én is gratulálok! Bár szerintem is jobbat érdemelt volna!


Köszönöm szépen! :) Mint minden, ez is viszonyítás kérdése. ;) Meglátjuk, hogy milyen akvák kerültek elém, és én kik elé kerültem. Esetleg bírói komment is jöhet, aminek külön örülnék. Tisztában vagyok a beküldött kép, és a rajta látható akvárium hibáival, ez alapján ilyen eredményre vártam. Összességében annyi, hogy sikerült egy - számomra - vállalható akváriumot/fotót produkálnom, ezért elégedett vagyok. Sajnos azt az eddig látott pár akvárium alapján elmondhatom, hogy a pontozási kritériumok itt is erősen kérdőjelesek. Látható olyan akvárium, ami nem igazán felel meg a kritériumoknak és előbb végzett; és van olyan is, ami meg mögém került, és jobban megfelel a kritériumoknak.

papó írta:
Gratulálok !
A részvétel is dicséretes .
Sokan szeretnének eddig eljutni .


Köszönöm szépen! :) Valóban már az is egy eredmény volt, hogy sikerült olyan állapotba hozni az akvát, hogy be merjem nevezni. :)

pit975 írta:
Gratulálok Laci, bár nem értek egyet a helyezéseddel! sokkal jobb ez ennél, ezeknek nincs szemük. Éljen az ADA stílus!!

Köszi szépen pit! :) Hát a versenyek már csak ilyenek. szerencsére nekem még ettől ugyanannyira kedves ez az akvárium. :)

_________________
Kép


2016. október 15., szombat 7:08
Profil

Csatlakozott: 2014. november 25., kedd 22:53
Hozzászólások: 813
Én is gratulálok! Bár szerintem is jobbat érdemelt volna!

_________________
Kép Kép Kép


2016. október 15., szombat 4:27
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron