Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 4:23



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Phfö..micsoda igénytelen állapot :lol: :lol: :lol: :lol:
Sose legyen rosszabb állapotban az aksim azt kívánom magamnak :D
Ez még így is jol nézz ki nagyon...
A tropica kapszula az meg isten király...látványos fejlődést tud előidézni az biztos..


2017. január 12., csütörtök 13:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Nagyon lazán vettem az akvarisztikát az elmúlt hetekben, lassan hónapokban. Egy kicsit bedobtam a gyeplőt a lovak közé, de szerencsére nem látszik meg túl vészesen az akván. Zöld pont/por jelen van az üvegen, némi egyet a köveken, itt-ott zöld kicsit a dekorhomok, de az élővilág köszöni, jól el van. A tápozás megy napi rendszersséggel, de a vízcserék 2-3 hetente mennek - belustultam. Ennek ellenére a növények lassan szétfeszítik az üveget, nagyon jól érzik magukat! Egyedül a rotala működik takarék lángon, de ezt betudom a kevés fénynek. A trident bokor kezd elhatalmasodni, az alsó traktus ismét kezd besötétülni, mert a micro sűrűn hozza a szép egészséges új leveleket. Itt-ott megjelentek kis riccardia pamacsok, ami elég vicces, mert nem tudom , mikor volt próbám vele, és akkor nem jött össze... Először azt hittem a kis hajtásokra, hogy staghorn készülődik, de közelebbről megnézve láttam, hogy ez bizony szép zöld... A hónapok óta kínlódó gayi is feléledni látszik. Úgy néz ki, hogy a hátul leszúrt két db tropica tápkapszula meghozza a hatását. A gayi egy hajtása utat talált a trident bokor között és már az aki jobb első részét ostromolja! A valisneria is észhez tért, ontja magából a szép világoszöld hosszú leveleket! Szóval tetszik a jelenlegi állapot is, bár már erősen túlnőtte magát a növényzet.

Hoztam pár képet is, de csak erős idegzetűeknek, mert van rajta igénytelenség rendesen, amiért előre is elnézést kérek, de majd a hétvégén rendet csinálok a lehetőségekhez képest, és akkor majd jövök egy szebb csokorral. :)
Kép2017.01.11. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.01.11. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.01.11. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2017.01.11. by Laci Sziládi, on Flickr

Köszi, hogy benéztél! :)

_________________
Kép


2017. január 12., csütörtök 9:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Köszi, kellemes volt nézni.

_________________
KépKépKép


2016. december 15., csütörtök 20:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. szeptember 4., vasárnap 10:38
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szeged
Én kétszer néztem meg egymás után :o . Grat


2016. december 15., csütörtök 15:04
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Nagyon szép történet, igényes kivitelben.gratula... Remélem a jövőben is legalább hasonló színfoltja leszel az akvarisztikának, sőt bízok benne hogy nagy fejlődés vár a köv. évben is.


2016. december 15., csütörtök 13:20
Profil

Csatlakozott: 2014. november 20., csütörtök 19:59
Hozzászólások: 509
Tartózkodási hely: Sopron
jó kis video lett :)


2016. december 15., csütörtök 10:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Úgy érzem, hogy nem nagyon tudok már idén újat mutatni az akváriumról. Továbbra is szeretettel gondozom, de egy kicsit már elengedtem, nem szeretnék már rajta módosítani semmit, a következő berendezés felé kezdtem fókuszálni a kreatív energiákat. :)
Ezért gondoltam összedobok egy kis visszatekintést erről az évről már most. Nem volt könnyű év, de számomra nagyon eredményes volt, úgy érzem, hogy sokat fejlődtem, sok tapasztalatot és rutint szedtem magamra, amit remélem, hogy jól tudok majd jövőre kamatoztatni. :) A legnagyobb előrelépés az volt, hogy ez az első akváriumom, amivel megelégedtem, amit a hibái ellenére is végig szerettem, amire büszke voltam, még ha nem is tudok felmutatni egy versenyen sem kiemelkedő eredményt. Ami a legtöbbet jelentette, hogy idén megtörtént a nagynyomású CO2 rendszerre váltás, amiért nagyon hálás vagyok az adományozóknak! :) Próbáltam informatívan, sűrűbben, több képpel naplózni az akvát, hogy így törlesszek a berendezésekért. :)
Már csak egy lépcsőfokot kell meglépnem, ami nem más, mint a lágy víz, most ezen dolgozok, hogy a következő akváriumnál minden technikai feltétel adott legyen, és szinte csak a hardscape összerakására és a növényesítésre kelljen koncentrálnom, illetve hogy még szélesebb palettáról választhassak növényeket. :)
Nem tudom, hogy meddig fog még menni ez az akva, de innentől már valószínűleg ritkábban fogok jelentkezni, amíg be nem indul az új projekt. :)

Mindenkinek nagyon köszönöm a rengeteg önzetlen segítséget, jótanácsot, kritikát, bíztatást, de azt is, ha csak elolvastad a naplóm! :)

És akkor itt a kis szösszenet az idei évről, fogadjátok szeretettel:

_________________
Kép


2016. december 15., csütörtök 10:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Zöld pontra ajánlom a batman csigát (septaria prcellana ), ha jól tudom nem vagy csigaellenes. A dekort nálam teljesen letisztitották, a microsorumon volt egy levél ami nagyon pontalgás volt le akartam vágni, mára azt is gyönyörűen letakaritották. Csak ajánlom


2016. december 9., péntek 20:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. november 27., csütörtök 16:43
Hozzászólások: 428
Molroth írta:
Vasmacso írta:
Néma telefonos fotóval indulj teee [WINKING FACE] .
Hozd formába és lekapom neked nem vagyunk messze egymástól

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


Köszi szépen a felajánlást! Ha sikerül rendbevágni, akkor mindenképpen élnék a lehetőséggel, de egyelőre a zöld pont alga megkeseríti az életem. :( Lehet, hogy ebből idén már nem lesz új versenyfotó... De azért nem engedem el a dolgot, dolgozok rajta. :)

Hajrá

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


2016. december 8., csütörtök 15:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Vasmacso írta:
Néma telefonos fotóval indulj teee [WINKING FACE] .
Hozd formába és lekapom neked nem vagyunk messze egymástól

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről


Köszi szépen a felajánlást! Ha sikerül rendbevágni, akkor mindenképpen élnék a lehetőséggel, de egyelőre a zöld pont alga megkeseríti az életem. :( Lehet, hogy ebből idén már nem lesz új versenyfotó... De azért nem engedem el a dolgot, dolgozok rajta. :)

_________________
Kép


2016. december 8., csütörtök 15:33
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron