Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 12:50



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
titusz írta:
Bocs, hogy beleszólok a jobb alul köveken fekvő fát én kivenném, a formája sem az igazi, meg túl csupasz.
Azonkívül nagyon megnézném egy sötét háttérrel, ahol a növények "ragyogása" jobban kijönne.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről


Köszi szépen! Az a fa egyelőre csak ázik ott. Moházni fogom, ill megy majd rá buce és anubias petite is.

A sötét háttér három okból felejtős:
- A mostani ragasztva van.
- Nem vagyok a híve, nem tetszik. Amellett, hogy szűkíti a teret, a növényeket sem emeli ki igazából.
- Nehezebb fotózni, több fény kellene neki, amiből így is kevés van, sok képem nagyon zajos lett a plusz fény hiánya miatt.

_________________
Kép


2016. július 14., csütörtök 5:38
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Legalább a bal hátsó ág növényesítésén változtatnék , hogy lágyabb legyen a megjelenés .
Kép

Az ott nem fog menni. Egyrészt esztétikai okból vannak ott a növények, másrészt ott van egy kisebb micro és buce beültetve.

_________________
Kép


2016. július 14., csütörtök 5:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2016. február 2., kedd 8:26
Hozzászólások: 1086
Bocs, hogy beleszólok a jobb alul köveken fekvő fát én kivenném, a formája sem az igazi, meg túl csupasz.
Azonkívül nagyon megnézném egy sötét háttérrel, ahol a növények "ragyogása" jobban kijönne.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI Y530-U00 eszközömről


2016. július 13., szerda 20:02
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Legalább a bal hátsó ág növényesítésén változtatnék , hogy lágyabb legyen a megjelenés .
Kép

_________________
Kép


2016. július 13., szerda 19:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Hát, sok időm nem volt, szóval nem sok képet tudtam lőni és megdolgozni sem tudtam úgy igazán őket. Sok sajnos nagyon zajos lett. :(

És akkor ezek a nagyobbak .tiff-ben:
Kép2016.07.13. TIFF by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.13. TIFF by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.13. TIFF by Laci Sziládi, on Flickr

Ez meg .jpeg:
Kép2016.07.13. - JPEG by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.13. - JPEG by Laci Sziládi, on Flickr

Vélemények? Bármi jöhet!

papó írta:
itt lenne egy kis javítás .. nem nagy ügy . bőven elkészülsz vele 20.25 nap alatt.

Kép


Semmiféle hiányt nem mondanék míg nem mérek legalább egyszer. ..


Köszönöm! Megfontolom a dolgot! :)

_________________
Kép


2016. július 13., szerda 18:52
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
itt lenne egy kis javítás .. nem nagy ügy . bőven elkészülsz vele 20.25 nap alatt.

Kép


Semmiféle hiányt nem mondanék míg nem mérek legalább egyszer. ..

_________________
Kép


2016. július 13., szerda 18:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Vigasztaljon a tudat , hogy zöld neon hónapok óta hiánycikk .
Egy pár száll taxiphillum barbierit javasolnék felfuttatni néhány helyen , azt is alacsonyan tartva .
Nekem még mindig billen a látvány , lehet meg kellene toldani a fát egy baloldali ággal ... de ez csak egy ötlet ..

Remélem, azért majd sikerül párat beszereznem, ha más nem, akkor "használtan". :)
A jávait hogy gondolod? A kövek közé?

A dőléssel nem tudok mit kezdeni. :) Totál fixen a talpán áll a fa, a legelső postban látszik az építős képeken. Plusz ágat már nem fogok beletenni egyelőre, mert így is elég zsúfolt, és nehézkes a matatásnál.

És a végére egy kérdés: A moháim mintha barna algásak lennének egy kicsit. Valahogy nincs az az egészségtől kicsattanó zöld színük. Lehet, hogy foszfát kellene nekik?


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. július 13., szerda 14:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Vigasztaljon a tudat , hogy zöld neon hónapok óta hiánycikk .
Egy pár száll taxiphillum barbierit javasolnék felfuttatni néhány helyen , azt is alacsonyan tartva .
Nekem még mindig billen a látvány , lehet meg kellene toldani a fát egy baloldali ággal ... de ez csak egy ötlet ..

_________________
Kép


2016. július 13., szerda 8:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Talán nem árulok el nagy titkot azzal, hogy nem volt tegnap fotózás, inkább a medencében csücsültem helyette. :P
De azért nem voltam teljesen tétlen, mert azért jól utána nézetem pár dolognak. Pl találtam egy nagyon jó kis fotós appot, ami a ProCam 3 névre hallgat, és ezen a weboldalon lehet kicsit utána olvasni: http://www.procamapp.com/
Van tutorial szekció is ( http://www.procamapp.com/tutorials.html és instán is: https://www.instagram.com/procamapp_tutorials/) és itt látszik, hogy elég sokat tud a progi, szóval megéri az 5USD-t simán, bár nekem már régóta megvan, egy korábbi App of the week akció keretében bezsákoltam ingyen. :D
Ami a lényeg, hogy a gyári kameránál sokkal szabadabb kezet ad, hiszen lehetőség van manuális beállításokra, ezeknek még utána kell olvasnom... A másik nagyszerű dolog, hogy lehetőség van .jpeg helyett .tiff formátumban menteni, ami ugyan még mindig nem raw (A hírek szerint az ios10-től menni fog az is, bár a hírek egyelőre raw szerkesztésről szólnak, de valószínűleg ez azt fogja jelenteni, hogy a kamera is ismerni fogja ezt a formátumot. Kérdés, hogy csak az új készülékek kapják-e meg ezt a funkciót, vagy az egyel régebbi generáció is...) de sokkal többet lehet így kihozni egy fotóból, hiszen a képet tömörítés nélkül tárolja, vagyis lossless formátum.
Maga a kezelő felület így néz ki:
Kép

Aztán, amin még agyaltam, az az akvárium további sorsa... Amit elhatároztam, hogy ha nem muszáj, akkor nem nyúlok hozzá a növényekhez, csak a mohákat csipkedem meg, ha kell, illetve az anubias léggyökereket próbálom kicsit kordában tartani. Illetve a legutóbb bekerült ágra még lehet, hogy kötözök weepinget, mert most nagyon elüt a többitől. Remélem, a ludwigia megembereli magát és helyre jön, a gayi-t pedig remélem, sikerül úgy endesen szabadjára engedni. :D Szerencsére a valisneria eddig rendesen viselkedik, de egy kicsit nagyobb magasság még simán beleférne, hogy egy picit többet mutasson magából.
A barlanghoz még kerülnek apró kövek, a többi picit pedig kiszedem és kapnak egy hypo-s áztatást. A többi kőről valahogy levakarom a bba-t, amit még a garnik/csigák nem takarítottak el a carbozások után. Itt jegyezném meg, hogy becsüljétek meg a hólyagcsigáitokat, mert nagyon szépen tudnak takarítani! A legjobban ők pusztítják az elhalt bba pamacsokat! Az anubiasokról viszont nem tudom, hogyan tüntetem el ezt a mocsok algát anélkül, hogy ne sérüljenek a levelek. :(
Az IIAC-ra nem hiszem, hogy beérik a dolog, ráadásul kellene még egy 10-es csapat zöld neon is a mostaniak mellé, ami ebben a hónapban már tuti nem lesz meg. :(
Kész szerencse, hogy az EAPLC csak szeptember végén zárul... :P Bár eleve nem versenyre készítettem az akváriumot, de úgy érzem, hogy megvan benne a potenciál egy jó versenyfotóra, amivel talán egy mezőny közepe is megcélozható lehet.
Aztán a másik kérdés, hogy meddig marad egyben a scape... Január óta üzemel, az akvárium már 5 éves lesz lassan és már eléggé viharvert szegényke. Ráadásul sem a magasságával, sem a fekete ragasztással nem vagyok kibékülve. Kérdés, hogy mikor sikerül beruháznom egy új akváriumra (nem opti a cél, elégnek érzem a sima float üveget, igazából a minőség a legfontosabb, meg mellette az ár is... nem lesz egyszerű vadászat. :D). Illetve addig szeretném megoldani az RO gép beszerzését is. Ja és mindezt majd két gyerek mellett... :D
Ez az egész azért kezdi birizgálni a gondolataimat, mert a múltkor keszalvo Viktor barátom hozott egy kis rőzsét és az egyik eléggé megmozgatta a fantáziámat. :) Igazából semmi extra, maradnék ezen az egyszerű letisztultabb vonalon, de most szeretnék újra gyepesíteni és több stemmel dolgozni. Még keresem a megfelelő inspirációt, és hozzá a megfelelő köveket, mert továbbra is szeretném, ha a dekorfa mellett markáns kőrakások is lennének.
Tyű... jó bő lére eresztettem... :D

_________________
Kép


2016. július 13., szerda 7:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Nagyon kíváncsi vagyok rá technika nélkül .. így mintha billenne az egész jobbra .

Ezt már más is mondta a felépítményre. :) Engem lehet, hogy befolyásol, hogy élőben látom és azért nem látom benne a dőlést. Vagyis magát a dinamikát nem adja élőben.


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. július 12., kedd 5:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron