Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 10:52



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Molroth írta:
JANNUS333 írta:
Nagyon jó minőségű fotók....plusz fénnyel dolgoztál? A Flicken néztem az infókat..iso 40??..a záridők is...??
Te állítod vagy autómatán lövöldöz a szifon?

Szia!

Köszönöm szépen! Igen, a háttérben egy 11W-os hideg fehér power compact világított lentről felfelé, fent pedig kb 70 centi 5630-as hideg fehér smd led szalag 100%-on hajtva, plusz a 2x24W t5.
Hagytam az automata értékeken, nem variáltam rajta. Legutóbb tartottam egy próba fotózást és úgy állapítottam meg, hogy automatán készíti a legjobb képeket.. Ha iso40, akkor iso 40... :D Magasabb értékeken nagyon zajos volt, sehogy nem tudtam belőni.

Azért utána photocape-ben megtekergettem kicsit, de tényleg csak kb 1-2perc/kép. (fehéregyensúly, élesség, kontraszt, színhajlítás, telítettség hajlítás)

Brutális ez a szifon...most éppen bele vagyok buz...lva a tükrös gépekbe...de ezt látván teljesen elbizonytalanodok hogy kell az nekem!!??? Az f/ értékek mondjuk kicsik...(a mélység élesség) de ez csak papíron...a képen nem látszik...ha van időd v.mi fél autómata módban feljebb tekerhetnéd..(a többit szerintem mellé álítja-záridő-iso) és lőhetnél egy párar úgy is...

Hát azért nincsen pariban egy dslr géppel, hiszen jóval kisebb az optika és a szenzor is. De ettől függetlenül nagyon jó képeket készít. Biztos van egy rahedli apple gyűlölő oldal, ahol bebizonyítják, hogy igazából nem csinál jó képet, de anno Lantos Viktor is rákérdezett, hogy ezek a képek milyen telefonnal készülnek, mert hűha; ő pedig azért nem amatőr fotós. :). Azért egy jóféle dslr-nek jobban örülnék. :D

Korábban próbálgattam a beállításokat. A gyári kamera alkalmazás teljesen automata, nem lehet semmilyen értéken módosítani, de cserébe nagyon jól teszi a dolgát. A másik alkalmazással próbáltam variálni, de azt tapasztaltam, hogy ott is az automata beállítások a legjobbak. Ha az f értéket feljebb tekerem, akkor az viszi magával az iso-t is, és emiatt zajosabbak a képek, szóval maradnak ezek az adatok. Ami miatt mégis használom, hogy lehet vele .TIFF formátumba fotózni, ami tömörítés és ezáltal veszteség mentes formátum.

_________________
Kép


2016. augusztus 1., hétfő 6:49
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Molroth írta:
JANNUS333 írta:
Nagyon jó minőségű fotók....plusz fénnyel dolgoztál? A Flicken néztem az infókat..iso 40??..a záridők is...??
Te állítod vagy autómatán lövöldöz a szifon?

Szia!

Köszönöm szépen! Igen, a háttérben egy 11W-os hideg fehér power compact világított lentről felfelé, fent pedig kb 70 centi 5630-as hideg fehér smd led szalag 100%-on hajtva, plusz a 2x24W t5.
Hagytam az automata értékeken, nem variáltam rajta. Legutóbb tartottam egy próba fotózást és úgy állapítottam meg, hogy automatán készíti a legjobb képeket.. Ha iso40, akkor iso 40... :D Magasabb értékeken nagyon zajos volt, sehogy nem tudtam belőni.

Azért utána photocape-ben megtekergettem kicsit, de tényleg csak kb 1-2perc/kép. (fehéregyensúly, élesség, kontraszt, színhajlítás, telítettség hajlítás)

Brutális ez a szifon...most éppen bele vagyok buz...lva a tükrös gépekbe...de ezt látván teljesen elbizonytalanodok hogy kell az nekem!!??? Az f/ értékek mondjuk kicsik...(a mélység élesség) de ez csak papíron...a képen nem látszik...ha van időd v.mi fél autómata módban feljebb tekerhetnéd..(a többit szerintem mellé álítja-záridő-iso) és lőhetnél egy párar úgy is...


2016. augusztus 1., hétfő 6:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Nagyon jó minőségű fotók....plusz fénnyel dolgoztál? A Flicken néztem az infókat..iso 40??..a záridők is...??
Te állítod vagy autómatán lövöldöz a szifon?

Szia!

Köszönöm szépen! Igen, a háttérben egy 11W-os hideg fehér power compact világított lentről felfelé, fent pedig kb 70 centi 5630-as hideg fehér smd led szalag 100%-on hajtva, plusz a 2x24W t5.
Hagytam az automata értékeken, nem variáltam rajta. Legutóbb tartottam egy próba fotózást és úgy állapítottam meg, hogy automatán készíti a legjobb képeket.. Ha iso40, akkor iso 40... :D Magasabb értékeken nagyon zajos volt, sehogy nem tudtam belőni.

Azért utána photocape-ben megtekergettem kicsit, de tényleg csak kb 1-2perc/kép. (fehéregyensúly, élesség, kontraszt, színhajlítás, telítettség hajlítás)

_________________
Kép


2016. július 31., vasárnap 20:54
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Nagyon jó minőségű fotók....plusz fénnyel dolgoztál? A Flicken néztem az infókat..iso 40??..a záridők is...??
Te állítod vagy autómatán lövöldöz a szifon?


2016. július 31., vasárnap 19:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Végül egész héten nem nagyon volt időm az akva rendbe rázására... Nagyon sok a meló az irodában.
Ma reggel viszont az akvával kezdtem, íme pár werkfotó:
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr

Aztán csináltam délután pár képet technika nélkül kiegészítő világítással. Milyenek lettek?
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.07.30 by Laci Sziládi, on Flickr

Köszi, hogy benéztél! :)

_________________
Kép


2016. július 30., szombat 22:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Megtörtént a mágneskapcsoló beüzemelése. :D Raktam rá egy alu hűtőbordát, ami előző életében egy alaplapi - talán hang - chipset hűtése volt. Holnap meglátjuk, hogy mit ér.
Ezen kívül elkészült a kiegészítő világításom is, igazi sufni tuning cucc. :D Két darabot csináltam:
50x50-es kábelvezető csatornából 65 centis darabokat vágtam le, ezekbe ment bele gyors-kötözővel 1-1 darab hűtőborda, amik igazából 450*45*1,5 alu lemezek. Nem az igazi a vastagsága, de nem is kel 8 órákat mennie, szóval tökéletesen megteszi. Végül 160 centi led szalagot használtam fel, megvolt a teszt is, szerintem sokat fog segíteni fotózáskor. Viszont sajnos a forrasztásom 2 helyen elengedte, ezekre még holnap vissza kell térnem. Holnap nagytakarítás lesz, szerdára tervezek egy kisebb karbantartást, és egyet péntekre is, hogy szombaton délelőtt rá tudjak feküdni a fényképezésre.
Ja, és rohadt meleg van... Egy hete elraktam a hűtésem.. hát én már elő nem veszem! :D

_________________
Kép


2016. július 23., szombat 18:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
papó írta:
Mindenképpen be kellene nevezni az akváriumot .
Ne feledd akik ismerik az akváriumod elfogultak - én is többek között - tehát igen is kell egy teljesen kívülálló közeg véleménye.
Igen vállalható egy nemzetközi versenyen ..

Köszi a megerősítést. Hogy milyen szinten kommentálják az akváriumokat ezen a versenyen, azt passzolom. Mert eddig amiken indultam (iaplc, aga), azokon semmi kommentet nem kaptam. Sőt, talán a tac-on sem kaptam pont kommentet. Szóval eddig versenyről nem jött visszajelzés, csak helyezés.

papó írta:
A fotózáshoz sajnos nem értek :(
A többit javaslatomat fentebb már leírtam .


A javaslataidat megfogadom, köszönöm még egyszer, de csak a jövő heti fotózás után nyúlok az akvához, hogy az aga nevezés lezárásáig még legyen esélye a fejlődésre.

_________________
Kép


2016. július 22., péntek 7:23
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Molroth írta:
Szóval amit jelenleg tervezek:

- Az algák lehetséges minimumra szorítása. A kis köveket kiveszem és mennek hypoba -> sika -> és mehetnek vissza. A többi helyen/növényeken metszéssel, csipkedéssel, fogkefézéssel.
A mohák megzabolázása, anubis léggyőkerek nyírása, csúnya/hibás levelek eltávolítása.
- kiegészítő fény szerkesztése:
Van itthon led szalagom, tápom, meg alu lemezem, ami igaz, hogy vékony, de nem is 8 órás üzemhez kell!
Na most a gyártó azt írja, hogy 5630 smd led 30W/5m, amit én nem hiszek el, mert mindenhol 18-14W környékén van méterenként. A tápom 24W-os, így azt matekoztam ki, hogy kb 120 centit tudok rendesen meghajtani, vagyis 2db 60 centis "modult" tudok felhasználni a 2x24W t5 lámpám mellett. Ez plusz 1200-1400 lument jelent kb - nem sok, de több a semminél! A háttérbe pedig egy 11W-os power compactot teszek majd alulra.

Ami baj:
- Alga. Biztosan marad valamennyi.
- A moháim nem mutatják a legszebb arcukat.
- A halak létszáma nagyon kevés, amin most sajnos nem tudok növelni, ráadásul nagyon ijedősek lettek, nehéz lesz elő csalnom őket.

Ha ez sikerül, akkor jövő héten ismét tartok egy fotózást és bedobom az IIAC-ra a képet. Azért bátorodtam fel így, mert Facebookon megosztva számomra megdöbbentően sokan rányomtak a like-ra. Azért két (három :D) lábbal álok a földön, nem számítok túl jó eredményre, de azért egy közép mezőny vége reális lehet. Utána lesz egy kisebb átalakítás az ágakon, kicsit több moha, és talán bővül majd a hal állomány is, hogy az AGA-re is be tudjam dobni.

Pár kérdés, amiben a segítségeteket kérem:

1) Ugye nem gondolok túl sokat az akvába? Vállalható egy nemzetközi versenyen?
2) Mivel tudnék esetleg még javítani az összképen, vagy a végső fotón?

Minden jöhet, amit előre is köszönök! :pápá:


Mindenképpen be kellene nevezni az akváriumot .
Ne feledd akik ismerik az akváriumod elfogultak - én is többek között - tehát igen is kell egy teljesen kívülálló közeg véleménye.
Igen vállalható egy nemzetközi versenyen ..
A fotózáshoz sajnos nem értek :(
A többit javaslatomat fentebb már leírtam .

_________________
Kép


2016. július 21., csütörtök 18:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Szóval amit jelenleg tervezek:

- Az algák lehetséges minimumra szorítása. A kis köveket kiveszem és mennek hypoba -> sika -> és mehetnek vissza. A többi helyen/növényeken metszéssel, csipkedéssel, fogkefézéssel.
A mohák megzabolázása, anubis léggyőkerek nyírása, csúnya/hibás levelek eltávolítása.
- kiegészítő fény szerkesztése:
Van itthon led szalagom, tápom, meg alu lemezem, ami igaz, hogy vékony, de nem is 8 órás üzemhez kell!
Na most a gyártó azt írja, hogy 5630 smd led 30W/5m, amit én nem hiszek el, mert mindenhol 18-14W környékén van méterenként. A tápom 24W-os, így azt matekoztam ki, hogy kb 120 centit tudok rendesen meghajtani, vagyis 2db 60 centis "modult" tudok felhasználni a 2x24W t5 lámpám mellett. Ez plusz 1200-1400 lument jelent kb - nem sok, de több a semminél! A háttérbe pedig egy 11W-os power compactot teszek majd alulra.

Ami baj:
- Alga. Biztosan marad valamennyi.
- A moháim nem mutatják a legszebb arcukat.
- A halak létszáma nagyon kevés, amin most sajnos nem tudok növelni, ráadásul nagyon ijedősek lettek, nehéz lesz elő csalnom őket.

Ha ez sikerül, akkor jövő héten ismét tartok egy fotózást és bedobom az IIAC-ra a képet. Azért bátorodtam fel így, mert Facebookon megosztva számomra megdöbbentően sokan rányomtak a like-ra. Azért két (három :D) lábbal álok a földön, nem számítok túl jó eredményre, de azért egy közép mezőny vége reális lehet. Utána lesz egy kisebb átalakítás az ágakon, kicsit több moha, és talán bővül majd a hal állomány is, hogy az AGA-re is be tudjam dobni.

Pár kérdés, amiben a segítségeteket kérem:

1) Ugye nem gondolok túl sokat az akvába? Vállalható egy nemzetközi versenyen?
2) Mivel tudnék esetleg még javítani az összképen, vagy a végső fotón?

Minden jöhet, amit előre is köszönök! :pápá:

_________________
Kép


2016. július 21., csütörtök 18:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Tegnap megejtettem egy gyors karbantartást. Nagyon fáradt voltam a hétvégén, úgyhogy a co2-vel nem tököltem, elvileg majd most hétvégén megpróbálom beállítani.
A ludwigia még mindig hisztis, nem akar az istenért sem helyrejönni. :( Néha a valisneria is eldob egy levelet, de amúgy szép üde, zöld. Alga fronton szépen tisztul a helyzet, tényleg szinte csak az anubiasokon van már, de remélem, hogy hígított carboval sikerül letisztítanom őket, és remélem, hogy nem égnek meg a levelek...
Szomorú dolog is történt, nyoma veszett a "vezér" guppimnak. :( Nem találtam sem tetemet, sem a kiszáradt maradványát az akvárium környékén. :( Úgyhogy most a zöld neonok mintha nem is lennének, teljesen elbújtak a susnyásban, kajára se nagyon jönnek elő. :S
Valamilyen halat vennem kell majd bele... 5-6 törpe coryra gondoltam, mert játékosak, középen úsznak és még talán a dekorhomokot is segítenek tisztán tartani; meg majd egy 10-es csapat zöld neonra is, hogy hátha nagyobb csapatban bátrabbak lesznek. De hogy mikor, az kérdéses. :(

_________________
Kép


2016. július 18., hétfő 6:45
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron