Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 10:33



Hozzászólás a témához  [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Következő
 怪獣 - Japán szörny 54 literben 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
pit975 írta:
Adja nagyon, mindenből annyi van az akvába amennyi kell , se több se kevesebb!

Köszi szépen! :)


iPhone 6S-ről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Kép


2016. augusztus 14., vasárnap 16:35
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Adja nagyon, mindenből annyi van az akvába amennyi kell , se több se kevesebb!

_________________
KépKépKép


2016. augusztus 14., vasárnap 16:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Kicsit elengedtem a gyeplőt, mert két hétig nem volt vízcsere... Talán tudat alatt más úgy voltam vele, hogy úgyis jobban hozzá akarok majd nyúlni. Hát ma ejtettem is egy jó nagy karbantartást. Lekapartam a kevés algát az üvegről, tényleg csak pár helyen volt egy kevéske.
Megtéptem a weepinget, a felesleg kb fél liternyi lett, amit újra is kötöztem. A bal kis ágról leszedtem a rajta lévő keveréket és ment a helyére a weeping. Ezen kívül még betettem a @keszalvo Viktortól kapott rőzséből két ágat. Egyet bal hátra, hogy egy kicsit nagyobb mélysége legyen a dolognak - remélem sikerült... A másik kis darabbal a jobb hátsó, rövid ágat hosszabbítottam meg. Mindegyikre ment a weeping, el is fogyott a kis vödörnyi...
Lent a kövek közé a fa tövéhez christmast nyomkodtam be, és egy kőre kötöztem egy kevés flame mohát szaporítás miatt. Ez elsúvasztottam a fára hátra, hogy ne látszódjon.
Felnyitottam a szűrőt is, érett volt már a perlon a cserére. Anno szűrő tuning csanánt a fejegység befolyó részére belenyomtam egy rövid szűrő csövet, ami leér az ülepítőig, de a rekeszeket azóta nem tisztítottam. Most azt is megejtettem. Így készülök az EAPLC-re és AGA-ra:

Papó, így is dől még a fa? :)

Kép2016.08.14. by Laci Sziládi, on Flickr
Kép2016.08.14. by Laci Sziládi, on Flickr

Köszi, hogy benéztél! ;)

_________________
Kép


2016. augusztus 14., vasárnap 13:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
Ma bekerült a meglévőek mellé még 9db zöld és egy darab vörös neon. Egyből előkerült a susnyásban rejtőző banda. :D És szerintem kitalálja mindenki, hogy ki lett a csapatkapitány. :D Ketten kicsit viharvertek, de remélem, hogy majd itt rendbe jönnek.
Szóval újra élet költözött az akvába, szépen beússzák a nyílt tereket. :) Az anci azért néha odalegyez nekik, amitől még picit szétrebbennek, de majd megszokják a morgós öreglányt. :D
A hétvégén kicsit hozzányúlok majd a fához, és a mohákat is rendbe kapom kicsit, mert megint nagyon bedurrantak. Kicsit a stemeket is megzabolázom majd.
Szerintem az IIAC-ra küldött képet küldöm az AGA-ra, mert nem hiszem, hogy két hét alatt összeáll az elképzelésem, de az EAPLC-ra már szeretnék egy másik fotót lőni.

_________________
Kép


2016. augusztus 9., kedd 17:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Molroth írta:
JANNUS333 írta:
Na igen...a szilo az nem szép...gondolom amikor készűlt az aki nem gondoltad hogy egyszer zavarni fog...
A másik kérdésem...
Az hogy a víz nem látszik azt még lenyelem..hogy kristálytiszta... :D De az aki üvegét sem lehet selyteni hogy van...csak egyszerűen makulátlan tiszta vagy utómunla eredménye?

Az akváriumot anno szettben vettem, egy Juwel Koral 60-as aki, tehát sajnos gyárilag ilyen. amikor megvettem, még nem is tudtam, hogy létezik növényes akvarisztika. :D De már érik a cseréje, puhítgatom a feleségem, hogy lassan cserélni kell egy újra. :D Amellett, hogy a fekete sziló is csúnya, a 30-as magasságot is kevésnek érzem. :)

A víz azért tiszta, mert késő délután fotóztam, és délelőtt csináltam egy 80%-os vízcserét. Purigen nincs, a perlon kb 2 hetes, szóval semmi extra. Az akvárium üveg pedig tiszta. Eleve nem szokott nagyon algás lenni, de pengés algakaparóval heti 1-2x rendbe rakom, a sarkokat és a nehezen hozzáférhető részeket fogkefével, a tetején a vízkövet pedig dörzsikés szivaccsal tisztítom. Szóval semmi extra, csak normál karbantartás. :)

Idelye lesz megpuhítani az asszonyt :bogsz: :lol: ...műalkotásaid megérdemelnek egy szebb keretet...
Vond egy kicsit bele a dolgokba...akkor biztos engedékenyebb lesz...hajrá..
Hát, így lassan kb 2-3 héttel a második baba érkezése előtt még magamat is nehezen tudom bele vonni. :D
De köszi a szép szavakat. ;)

_________________
Kép


2016. augusztus 1., hétfő 14:18
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Molroth írta:
JANNUS333 írta:
Na igen...a szilo az nem szép...gondolom amikor készűlt az aki nem gondoltad hogy egyszer zavarni fog...
A másik kérdésem...
Az hogy a víz nem látszik azt még lenyelem..hogy kristálytiszta... :D De az aki üvegét sem lehet selyteni hogy van...csak egyszerűen makulátlan tiszta vagy utómunla eredménye?

Az akváriumot anno szettben vettem, egy Juwel Koral 60-as aki, tehát sajnos gyárilag ilyen. amikor megvettem, még nem is tudtam, hogy létezik növényes akvarisztika. :D De már érik a cseréje, puhítgatom a feleségem, hogy lassan cserélni kell egy újra. :D Amellett, hogy a fekete sziló is csúnya, a 30-as magasságot is kevésnek érzem. :)

A víz azért tiszta, mert késő délután fotóztam, és délelőtt csináltam egy 80%-os vízcserét. Purigen nincs, a perlon kb 2 hetes, szóval semmi extra. Az akvárium üveg pedig tiszta. Eleve nem szokott nagyon algás lenni, de pengés algakaparóval heti 1-2x rendbe rakom, a sarkokat és a nehezen hozzáférhető részeket fogkefével, a tetején a vízkövet pedig dörzsikés szivaccsal tisztítom. Szóval semmi extra, csak normál karbantartás. :)

Idelye lesz megpuhítani az asszonyt :bogsz: :lol: ...műalkotásaid megérdemelnek egy szebb keretet...
Vond egy kicsit bele a dolgokba...akkor biztos engedékenyebb lesz...hajrá..


2016. augusztus 1., hétfő 13:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Na igen...a szilo az nem szép...gondolom amikor készűlt az aki nem gondoltad hogy egyszer zavarni fog...
A másik kérdésem...
Az hogy a víz nem látszik azt még lenyelem..hogy kristálytiszta... :D De az aki üvegét sem lehet selyteni hogy van...csak egyszerűen makulátlan tiszta vagy utómunla eredménye?

Az akváriumot anno szettben vettem, egy Juwel Koral 60-as aki, tehát sajnos gyárilag ilyen. amikor megvettem, még nem is tudtam, hogy létezik növényes akvarisztika. :D De már érik a cseréje, puhítgatom a feleségem, hogy lassan cserélni kell egy újra. :D Amellett, hogy a fekete sziló is csúnya, a 30-as magasságot is kevésnek érzem. :)

A víz azért tiszta, mert késő délután fotóztam, és délelőtt csináltam egy 80%-os vízcserét. Purigen nincs, a perlon kb 2 hetes, szóval semmi extra. Az akvárium üveg pedig tiszta. Eleve nem szokott nagyon algás lenni, de pengés algakaparóval heti 1-2x rendbe rakom, a sarkokat és a nehezen hozzáférhető részeket fogkefével, a tetején a vízkövet pedig dörzsikés szivaccsal tisztítom. Szóval semmi extra, csak normál karbantartás. :)

_________________
Kép


2016. augusztus 1., hétfő 9:48
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Molroth írta:
JANNUS333 írta:
Esetleg még a záridőt növeld a mélységgel akkor nem kell magas iso..illetve vannak fecsatolható obik...van meg lehetőség dögivel...

Igazából úgy vagyok vele, hogy megelégszem ezzel a minőséggel. szerintem bőven vállalható. Ha nagyon extra képek kellenének, akkor inkább megkérek valakit, akinek van rendes fotós felszerelése és jó gépe+tudása, hogy fotózza be nekem az akvát, ahogy keszalvo Viktor barátom is csinálja. :)
De amíg ez a csúnya fekete sziló bele rondít a képbe, addig ezen nem nagyon agyalok. :(

Na igen...a szilo az nem szép...gondolom amikor készűlt az aki nem gondoltad hogy egyszer zavarni fog...
A másik kérdésem...
Az hogy a víz nem látszik azt még lenyelem..hogy kristálytiszta... :D De az aki üvegét sem lehet selyteni hogy van...csak egyszerűen makulátlan tiszta vagy utómunla eredménye?


2016. augusztus 1., hétfő 9:24
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 20., kedd 15:41
Hozzászólások: 1078
Tartózkodási hely: Gyál
JANNUS333 írta:
Esetleg még a záridőt növeld a mélységgel akkor nem kell magas iso..illetve vannak fecsatolható obik...van meg lehetőség dögivel...

Igazából úgy vagyok vele, hogy megelégszem ezzel a minőséggel. szerintem bőven vállalható. Ha nagyon extra képek kellenének, akkor inkább megkérek valakit, akinek van rendes fotós felszerelése és jó gépe+tudása, hogy fotózza be nekem az akvát, ahogy keszalvo Viktor barátom is csinálja. :)
De amíg ez a csúnya fekete sziló bele rondít a képbe, addig ezen nem nagyon agyalok. :(

_________________
Kép


2016. augusztus 1., hétfő 8:57
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2014. december 16., kedd 17:43
Hozzászólások: 2694
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Esetleg még a záridőt növeld a mélységgel akkor nem kell magas iso..illetve vannak fecsatolható obik...van meg lehetőség dögivel...


2016. augusztus 1., hétfő 7:46
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 268 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: