Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 17:58



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Következő
 Inception 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Evereka írta:
Ma itthon maradtam mert a nagyobbik leány hányással kezdte a napot,és reggel kellett tudomásul vennem,hogy megjelent a surface scum az akin.Sejtésem szerint tegnap ahogy beültettem a pinnatifidát felkevertem az aljzatot.Lehetséges hogy ettől alakult ki?mert azt tudom nem tesz jót az akinak ha a táptalaj felkavarodik.Szóval magyarázat lehet rá ez ??más nem változott (n)Holnap ugyis szombat ,előrehozom a vízcserét.Ja és a tönkretett TDS mérőmmel azért csak csináltam egy mérést,ugy hogy nem volt megfelelő értékre belőve.700 ppm-en állt a mérő a folyadékban,a csapvizem 335 volt vagy 350 már pontosan nem emlékszem,és az akvárium vize 220 ppm-et mutatott.De hangsúlyozom hogy ezen értékek egy elcseszett mérővel jöttek.Úgy hogy a csavarhúzót bennehagytam,mert a kis csavar ami belül van az törhetett le.Pedig olyan óvatosan csináltam.Kb.ilyen voltam utánna :twisted: :evil: :roll:

Jobbulást a gyereknek .
Borzalmas járvány van két pici unokám is elkapta ..
A 220 ppm azért nem olyan rossz.

_________________
Kép


2013. december 20., péntek 20:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Ma itthon maradtam mert a nagyobbik leány hányással kezdte a napot,és reggel kellett tudomásul vennem,hogy megjelent a surface scum az akin.Sejtésem szerint tegnap ahogy beültettem a pinnatifidát felkevertem az aljzatot.Lehetséges hogy ettől alakult ki?mert azt tudom nem tesz jót az akinak ha a táptalaj felkavarodik.Szóval magyarázat lehet rá ez ??más nem változott (n)Holnap ugyis szombat ,előrehozom a vízcserét.Ja és a tönkretett TDS mérőmmel azért csak csináltam egy mérést,ugy hogy nem volt megfelelő értékre belőve.700 ppm-en állt a mérő a folyadékban,a csapvizem 335 volt vagy 350 már pontosan nem emlékszem,és az akvárium vize 220 ppm-et mutatott.De hangsúlyozom hogy ezen értékek egy elcseszett mérővel jöttek.Úgy hogy a csavarhúzót bennehagytam,mert a kis csavar ami belül van az törhetett le.Pedig olyan óvatosan csináltam.Kb.ilyen voltam utánna :twisted: :evil: :roll:


2013. december 20., péntek 20:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
A lényeg mindig a részletekben rejlik. :pápá:


2013. december 20., péntek 13:06
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Bezzeg az egész akváriumról nem teszel fel képet ..
Olyan vagy mint Molnár Béla :D

_________________
Kép


2013. december 20., péntek 10:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
wágner úr írta:
Milyen csavar van a TDS mérőn ?
Na és hol van itt a Pinnatifida ?

Egy csavar van a készülék hátulján belül, amivel be lehet kalibrálni a kívánt értékre.Pinnatifida pediglen itt van :pápá: :
Kép


2013. december 20., péntek 10:42
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 21:20
Hozzászólások: 125
Nagyon jó fotók .
Milyen csavar van a TDS mérőn ?
Na és hol van itt a Pinnatifida ?


2013. december 20., péntek 10:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Ma végre bekerült a Pinnatifida is a helyére,és más nincs is.Talán csak az az apróság ,hogy az uj TDS mérőmet el is ba..tam ,a kis csavar benne megadta magát.Hú ,ezek milyen jó dolgok tanulópénznek.Még jó hogy nem egy tizenezres ára volt.Sebaj,ha mindent a szívemre vennék ,már az ideg és elmén kezelnének.Kis CBS-ek is frankón érzik magukat .És hát a mindig pózolós garnélák:
Kép
Kép
Kép
Kép


2013. december 20., péntek 9:02
Profil

Csatlakozott: 2011. április 1., péntek 10:18
Hozzászólások: 61
Evereka írta:
Érkezett két új lakó az akvába.Nagyon szép CBS S-ek:
Kép
Kép
Kép
Kép
Azt nem mondanám ,és nem is mondhatom ,hogy algamentes az aksi ,de ahhoz képest jól állok ,itt ott egy két ecset és fonál.Ecset is inkább csak a lávakövön.Viszont hétfő óta -akkor cseréltem ki a növényes csöveket 6500K-ra-eszméletlenül bubizik a HC meg a bolbitis ,de még az anubias is ereget apró bubicsíkot.Szerettem volna üveg ki-befolyót még az idén ,de lehet csak januárban lesz meg.Jézuska mondjuk meghozhatná nekem :D

Ez meg mi a rák ? :D
Bravúros fotók.


2013. december 18., szerda 23:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Köszönöm a segítséget,persze hogy csak inspirál,nem ilyen lesz ,csak tetszik a fás-köves -dekorhomokos rendszer.Van egy -két elképzelésem ,tavaszig kiötlöm majd a véglegeset.


2013. december 18., szerda 20:31
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nem rossz terv de igaz nem másolod , hanem csak inspirál ?

_________________
Kép


2013. december 18., szerda 20:28
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: