Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 21:13



Hozzászólás a témához  [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Következő
 Inception 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Gratulálok az akváriumodhoz.
A Stau vas hiánya esetén lukad elsődlegesen

_________________
Kép


2013. november 13., szerda 20:26
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Jól néz ki az amano meg a csiga a zöld HC-n

_________________
K.Tamás


2013. november 13., szerda 20:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Helyzetjelentés :127.napos az akvárium.Ez idő alatt elég sok mindent megtanultam ,és sok mindent meg is sikerült figyelnem az akvával kapcsolatban.Ha a halakról nem is(mert hát azok csak úszkálnak:)),de a növényekről elég sok tapasztalatot szereztem ,ugy érzem.Ami biztos tavasszal lesz uj setup vadi zsír üveggel.Na ott már biztos használok majd mágnesszelepet is többek között.És hát visszatérve a mostani állapotra,amióta visszatettem az esőztetőt azóta nincs fonalam(egy -két szál néha de az semmi),nincs zöld pontom hála a fosfónak,és nincs ecset sem .Cserébe kaptam cianót,amit a multkor megpróbáltam carbóval kezelni.Jelentem a helyzet ugy áll ,hogy nagy része eltűnt már egy kezelés után ,viszont a hc is megsínylette a frontüveg mellett.Tökre elhalt egy darabon .Ja és a cianó meg megjelent egy kicsivel arrébb.Tényleg ugy van ahogy Viktor mondta rá:piszok egy dög:mad:.Eldöntöttem magamban hogy vegyszeres kezelés soha többet cianó ellen ,marad a másik opció a manuális eltávolítás.És a másik érdekesség még amit nem tudok hova tenni ,hogy a stau sem nagyon akar növögetni.Inkább oldalirányban nyúlott egy picit,de a levelein meg közben megjelentek lyukak is.Nem jön be neki valami.Alapjában véve nem tartom gáznak az akváriumot ,sőt nekem nagyon tetszik(csak az én kölköm:):D),mindig jó érzés ránézni itthon.Végül mivel nagyon szeretem a garnikat fotózni,egy-két kép:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép.


2013. november 13., szerda 18:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
bevi írta:
Kíváncsi leszek a carbo-s kezelésre, hogy Neked hogy vált be...???
Majd írjál róla... :kocka: :kocka:

Ezek is jó kis képek lettek... Gratula...

Délután megcsinálom az első kezelést :pápá:


2013. november 8., péntek 12:34
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
Kíváncsi leszek a carbo-s kezelésre, hogy Neked hogy vált be...???
Majd írjál róla... :kocka: :kocka:

Ezek is jó kis képek lettek... Gratula...

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


2013. november 8., péntek 12:29
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
bevi írta:
A carbo nekem nem vált be ciano-ra... :o
Nem a ciano ellen készítették...
Viszont ha kis méretű, akkor mindig mechanikusan szoktam eltávolítani, mint ahogy "tibicuk" is említette...
Egy kis méretű ecsettel szoktam megpiszkálni, és beleragad az ecset szálaiba... Egy idő után el szokott tűnni... :D :D
Az aksid tetszetős, csak én is a jobb oldali felkopaszodott növénnyel csináltam volna valamit... :mrgreen: :mrgreen:
A fotók is jók lettek...
Ez a kedvencem... A garnélás képek a gyengéim... :lol: :lol:

Szia ,köszönöm szépen a tanácsodat ,és az elismerő szavakat is :) ,elsőre megpróbálom azért carbozni ,hátha bejön.A jobb oldalt közben variáltam ,mert már rég szerettem volna blyxát,igy most az került bele oda ,az egészséges limno-t meg átrakom a bal oldalra a többihez.Garnis fotókból nincs hiány ,imádom őket fotózni.Ha gondolod ,és nem bánod mutatok még.Íme:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


2013. november 8., péntek 12:17
Profil
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 13., szombat 21:26
Hozzászólások: 843
A carbo nekem nem vált be ciano-ra... :o
Nem a ciano ellen készítették...
Viszont ha kis méretű, akkor mindig mechanikusan szoktam eltávolítani, mint ahogy "tibicuk" is említette...
Egy kis méretű ecsettel szoktam megpiszkálni, és beleragad az ecset szálaiba... Egy idő után el szokott tűnni... :D :D
Az aksid tetszetős, csak én is a jobb oldali felkopaszodott növénnyel csináltam volna valamit... :mrgreen: :mrgreen:
A fotók is jók lettek...
Ez a kedvencem... A garnélás képek a gyengéim... :lol: :lol:
Kép

_________________
Üdv. Bevi
KépKép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bevi 2013. november 8., péntek 13:01-kor.



2013. november 8., péntek 9:55
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
tibicuk írta:
Vagy mechanikusan.

Ez alatt mit értesz?Mert tegnap fotózás előtt letoltam egy plasztikkártyával,de mára ugyanúgy ott van :x
Hc bírja majd a carbót?Mert tuti kap az is belőle


2013. november 7., csütörtök 21:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 2., péntek 16:26
Hozzászólások: 571
Az ciano lesz.Szerintem feles , vagy kicsit gyengébb Carboval injektáld be óvatosan.Vagy mechanikusan.

_________________
KépKép


2013. november 7., csütörtök 21:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 8., hétfő 11:00
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Bátaszék
Egy dolog bosszant mostanság az akvával kapcsolatban.Van egy kis zöld folt a frontüvegen(frontüvegnél)a talajnál,ami vándorol,vagyis mindig változik és növöget is.Igazából az üveg és a hc között van ,de már volt olyan is hogy talajszemet lepett be.Mi a franc lehet ez?Erre hatásos lehet a carbo telibe?Nem tudom az nem e vágná oda a hc-t is.


2013. november 7., csütörtök 21:25
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 282 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron