Pontos idő: 2024. szeptember 28., szombat 16:10



Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 Hyperborea 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
Tank kicsomagol...felrak stb...Jöhet a bacikultúra
Kép
baci by tamashalasz83, on Flickr
Táptalaj a baciknak
Kép
bacitáp by tamashalasz83, on Flickr
Növényi táptalaj
Kép
táptalaj by tamashalasz83, on Flickr
Azért ez az elrendezése, mert középre nem kerül semmi növény, és a talaj is vékony lesz.


2013. október 26., szombat 14:42
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
Mielőtt belekezdenék a naplózásba engedjétek meg, hogy pár szóban kifejtsem miért is ez lett az eredmény.
Évek óta űzöm ezt a gyönyörű hobbit, amely mára már több mint kikapcsolódás...életem része lett. Mint sokan én is low cost-os, barkács megoldásokkal kezdtem a kertészkedést. Ez a része több kevesebb sikerrel ment. Mondjuk ezt leginkább a barkácstudásom számlájára írom. Aztán úgy hozta az élet, hogy 2 éve meg tudtam venni első profi technikámat. Nagynyomású co2, jó világítás, knott talaj...Volt hogy medencényi méretű akvám volt, volt, hogy kisebb. Sok szónak is egy a vége...rengeteg felállást kipróbáltam, sok növény megjárta vizeimet....És ezt most ne értsétek félre, de úgy éreztem, hogy eltűnt a varázs. Vagyis nem találtam kihívást. Azt tapasztaltam, ha meg tudod adni a megfelelő technikát, akkor elkerül az alga, a növények meg szépen nőnek. Az egyetlen kihívás maga a scape kigondolása volt. De ezt már kevésnek éreztem. Mindig is tetszett egy növény (olyannal nem találkoztam akinek nem) de csak kevesen nevelték eddig sikerrel. Olvasgattam...eldöntöttem. Nekem UTICULARIA kell!
Hát így jött az ihlet! De ha már váltunk akkor váltsunk nagyot. Akik ismerik eddigi agyszüleményeimet azok sejthetik, hogy az erdők szerelmese vagyok. Alföldi gyerekként a másik hobbimhoz kapcsolódóan (kutyázás) innen merítek leginkább ihletet. De most ebből elég volt! Így jött az elgondolás valami sziklásra. Nekem az iwagumi alapból kizárva, mert valahogy abban nagyon nehéz olyat csinálni ami más. Marad a "tájkép". Ha meg már ennyi mindent változtattunk akkor jöjjön az új üveg! Ez az akva legyen opti! És mivel a laástűz óta nem volt szűrőpucolás, így kicseréltem a szűrőanyagokat is vadi újra! Meg azt is megfogadtam, hogy most részletes dokumentálást adok erről az akváról. Talán egy két kezdőnek még segítséget is nyújthat.
Na de elég a rizsából...essünk neki a melónak!


2013. október 26., szombat 14:37
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron