Pontos idő: 2024. június 28., péntek 7:41



Hozzászólás a témához  [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 Hyperborea 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
Mai fotózás. 3 hetes az akva
Kép
mid by tamashalasz83, on Flickr
Kép
left by tamashalasz83, on Flickr
Kép
bottom by tamashalasz83, on Flickr
Kép
right by tamashalasz83, on Flickr


2013. november 14., csütörtök 0:18
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
papó írta:
Lehet egy kicsit könnyebb mint a knott ?
Ez a kérdés mióta beszélgettünk azóta is foglalkoztatott.
Ma összehasonlítottam a térfogatát és a súlyát és tökre ugyan az .
A crssssssssssss :D garnélákat a telepítés utáni napon beletettem az apró szeműbe
Szeretik.
Az adataidat nézve nem véletlen.
Köszi Tamás
Gyógyulást

Akkor csak kiestem az ültetés gyakorlatából. Hiába ez a 60 liter csak nem 400


2013. november 12., kedd 20:06
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
hunwarp írta:
Ma méregettem egy picit 2 vízcsere között. Kiváncsi voltam hogyan viselkedik az Ista talaj. Amit papó mond róla az mind igaz. Lassan mehetnek bele az SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS garnik is. Persze ha még lesznek ennyiért.
KH 5
GH 8
PH 6.5 körül
Ammónia nincs
NO2 0
NO3 10
Eddig az agyagos talajok közül ezt találom a legjobbnak. Lágyítja a vizet, de nem olyan mértékben mint a KNOTT, és nem enged ki semmit magából mint az ADA. Egyetlen hátránya, hogy szerintem nehezebb ültetni bele mint a Knottba. De ez lehet csak az UG miatt van

Lehet egy kicsit könnyebb mint a knott ?
Ez a kérdés mióta beszélgettünk azóta is foglalkoztatott.
Ma összehasonlítottam a térfogatát és a súlyát és tökre ugyan az .
A crssssssssssss :D garnélákat a telepítés utáni napon beletettem az apró szeműbe
Szeretik.
Az adataidat nézve nem véletlen.
Köszi Tamás
Gyógyulást

_________________
Kép


2013. november 12., kedd 19:50
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
Ma méregettem egy picit 2 vízcsere között. Kiváncsi voltam hogyan viselkedik az Ista talaj. Amit papó mond róla az mind igaz. Lassan mehetnek bele az SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS garnik is. Persze ha még lesznek ennyiért.
KH 5
GH 8
PH 6.5 körül
Ammónia nincs
NO2 0
NO3 10
Eddig az agyagos talajok közül ezt találom a legjobbnak. Lágyítja a vizet, de nem olyan mértékben mint a KNOTT, és nem enged ki semmit magából mint az ADA. Egyetlen hátránya, hogy szerintem nehezebb ültetni bele mint a Knottba. De ez lehet csak az UG miatt van


2013. november 12., kedd 17:51
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
zeppelin írta:
Ha jól látom akkor AZOO.

Nem AZOO. Márkákat nem szeretnék most írni...ezt az akvát csak a szépsége miatt pakoltam össze legfontosabb ügyfelemnek. (Anyukámnak)


2013. október 28., hétfő 12:06
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Ha jól látom akkor AZOO.


2013. október 27., vasárnap 17:49
Profil

Csatlakozott: 2013. február 1., péntek 18:42
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
hunwarp írta:
Tank kicsomagol...felrak stb...Jöhet a bacikultúra
Kép
baci by tamashalasz83, on Flickr
Táptalaj a baciknak
Kép
bacitáp by tamashalasz83, on Flickr
Növényi táptalaj
Kép
táptalaj by tamashalasz83, on Flickr
Azért ez az elrendezése, mert középre nem kerül semmi növény, és a talaj is vékony lesz.


Szia!

Milyen aylzat bacit+tápot tettél alá :?:


2013. október 27., vasárnap 17:42
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
hunwarp írta:
papó írta:
hunwarp írta:
Ma volt egy nagy vízteszt! Szeretek az első napokban tesztelgeti. Egyrészt tegnap este bedobtam 2 halacsot...eddig élnek, sőt jól is érzik magukat.PH 6.7
KH 5
GH 8
NH4 0,5
NH3 0,001
Első benyomás az Ista talajról, hogy nem lágyítja kezelhetetlen mértékben a vizet, mint mondjuk a Knott. Ez nekem nagyon jó, mert kb a csapból is hasonló víz folyik. Így nem kell pancsolnom a RO vízzel.

Örülök hogy jók a talajról az eddigi tapasztalataid , bár már sok akvaristánál bizonyított.
Lásd legutóbb Hugó teljesen problémamentes -hogy úgy mondjam unalmas -akvárium indítását.
Azért ehhez mondjuk Hugó tapasztalata is kell , no meg jelen esetben a tied is...

Csapvizes növényeshez (akinek nem olyan akváriumvíz folyik a csapból mint nálunk) a Knotto, de RO vizeshez ezt ajánlanám. Legalábbis eddig. Mondjuk Knottnál az NH4 0, volt, de ez is elhanyagolható és könnyen megeshet, hogy nem a talajból jön. (vékonyabb réteg a táptalajon, emers növények átalakulása...stb)

Talajból nem jöhet .
Nagyon ki lett próbálva és agyon lett mérve mielőtt ráeresztettem a crssssssssssssssssssssssss garnéla csapatot :D

_________________
Kép


2013. október 27., vasárnap 15:02
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
papó írta:
hunwarp írta:
Ma volt egy nagy vízteszt! Szeretek az első napokban tesztelgeti. Egyrészt tegnap este bedobtam 2 halacsot...eddig élnek, sőt jól is érzik magukat.PH 6.7
KH 5
GH 8
NH4 0,5
NH3 0,001
Első benyomás az Ista talajról, hogy nem lágyítja kezelhetetlen mértékben a vizet, mint mondjuk a Knott. Ez nekem nagyon jó, mert kb a csapból is hasonló víz folyik. Így nem kell pancsolnom a RO vízzel.

Örülök hogy jók a talajról az eddigi tapasztalataid , bár már sok akvaristánál bizonyított.
Lásd legutóbb Hugó teljesen problémamentes -hogy úgy mondjam unalmas -akvárium indítását.
Azért ehhez mondjuk Hugó tapasztalata is kell , no meg jelen esetben a tied is...

Csapvizes növényeshez (akinek nem olyan akváriumvíz folyik a csapból mint nálunk) a Knotto, de RO vizeshez ezt ajánlanám. Legalábbis eddig. Mondjuk Knottnál az NH4 0, volt, de ez is elhanyagolható és könnyen megeshet, hogy nem a talajból jön. (vékonyabb réteg a táptalajon, emers növények átalakulása...stb)


2013. október 27., vasárnap 14:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
hunwarp írta:
Ma volt egy nagy vízteszt! Szeretek az első napokban tesztelgeti. Egyrészt tegnap este bedobtam 2 halacsot...eddig élnek, sőt jól is érzik magukat.PH 6.7
KH 5
GH 8
NH4 0,5
NH3 0,001
Első benyomás az Ista talajról, hogy nem lágyítja kezelhetetlen mértékben a vizet, mint mondjuk a Knott. Ez nekem nagyon jó, mert kb a csapból is hasonló víz folyik. Így nem kell pancsolnom a RO vízzel.

Örülök hogy jók a talajról az eddigi tapasztalataid , bár már sok akvaristánál bizonyított.
Lásd legutóbb Hugó teljesen problémamentes -hogy úgy mondjam unalmas -akvárium indítását.
Azért ehhez mondjuk Hugó tapasztalata is kell , no meg jelen esetben a tied is...

_________________
Kép


2013. október 27., vasárnap 14:36
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron