Pontos idő: 2024. szeptember 19., csütörtök 22:45



Hozzászólás a témához  [ 86 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő
 Ghost From The Barrow 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Vége van a problémának hála a jó égnek.... A sok vízcsere és a Sera toxivec megoldotta a gondot. Sajnos 4 garnélám elpusztult :( őket pótolom. Annyi mákom volt ,hogy a 3 petés mama túlélte és azóta is legyezik a lábuk alatt a petéket.


A buce nagyon nehezn szokik hozzá a költözéshez. Szépen leecsetesedett , de viszont a gyökérről hoz új hajtást! Telepítéskor megsérült a gyökere emiatt le is vágtam belőle a sérült részt ami átkerült a nagyba és láss csodát már levél is van rajta :)

Mekkora szerencse , hogy a "mamák " túlélték.

_________________
Kép


2014. április 24., csütörtök 12:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Vége van a problémának hála a jó égnek.... A sok vízcsere és a Sera toxivec megoldotta a gondot. Sajnos 4 garnélám elpusztult :( őket pótolom. Annyi mákom volt ,hogy a 3 petés mama túlélte és azóta is legyezik a lábuk alatt a petéket.


A buce nagyon nehezn szokik hozzá a költözéshez. Szépen leecsetesedett , de viszont a gyökérről hoz új hajtást! Telepítéskor megsérült a gyökere emiatt le is vágtam belőle a sérült részt ami átkerült a nagyba és láss csodát már levél is van rajta :)

_________________
Kép Kép


2014. április 24., csütörtök 9:07
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
papó írta:
Icepeak írta:
Ragasztani utoljára 2hete ragasztottam... Arra merek gondolni ,hogy a "csillagpatrik" elkorrodált drótjait fogdostam és utána meg az akváriumba matattam. Elég valószínűtlen , de nem kizárható ok.
A sok hirtelen vízcsere remélhetőleg megoldotta a problémát. Jelenleg 1 garni még küszködik , de a többi jól van.

Lehet rézdrót volt.
Aquatant tegyél a vízbe ha van otthon.
Leköti a nehézfémeket.


De nincs :( Csak vizet tudtam cserélni... Eddig 16l vizet és az akvárium 13l

_________________
Kép Kép


2014. április 20., vasárnap 17:59
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Ragasztani utoljára 2hete ragasztottam... Arra merek gondolni ,hogy a "csillagpatrik" elkorrodált drótjait fogdostam és utána meg az akváriumba matattam. Elég valószínűtlen , de nem kizárható ok.
A sok hirtelen vízcsere remélhetőleg megoldotta a problémát. Jelenleg 1 garni még küszködik , de a többi jól van.

Lehet rézdrót volt.
Aquatant tegyél a vízbe ha van otthon.
Leköti a nehézfémeket.

_________________
Kép


2014. április 20., vasárnap 17:58
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Ragasztani utoljára 2hete ragasztottam... Arra merek gondolni ,hogy a "csillagpatrik" elkorrodált drótjait fogdostam és utána meg az akváriumba matattam. Elég valószínűtlen , de nem kizárható ok.
A sok hirtelen vízcsere remélhetőleg megoldotta a problémát. Jelenleg 1 garni még küszködik , de a többi jól van.

_________________
Kép Kép


2014. április 20., vasárnap 17:29
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nem a ragasztó ?
Vagy az már régebben benne van az akváriumban ? :(

_________________
Kép


2014. április 20., vasárnap 17:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
-2 CRS :( :( :( :(

Odapillantok az akváriumra és 2 kis RC kifehéredve és még 2 CRS mozdulatlanul az oldalán. A többi garni nagyon lassan zavartan mozgott nem taperoltak semmit... Kegyetlenül pánik és idegesség. Gyorsan csere víz előkészítése TDS beállítás vízhőfok stb stb stb. 1x 8l vízcsere rá 30p megint 8l vízcsere. Este még egyszer cserélek 4l vizet.

Most már sokkal jobban van a maradék ( :( ) 8 garni. Sejtelmem sincs mi lehetett a gond :? :?

_________________
Kép Kép


2014. április 20., vasárnap 16:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
HUGO írta:
Nekem tetszik! Elől a kőre Riccardia van kötözve?


Igen , de nem kötözve hanem ragasztva :)

_________________
Kép Kép


2014. április 19., szombat 14:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Nekem tetszik! Elől a kőre Riccardia van kötözve?

_________________
Pé.Zoli


2014. április 19., szombat 14:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Még mindig nem fejeztem be :( és egy ideig nem is fogom piszkálni a 3 petés garni miatt :) De egy képet azért csináltam! :D
Kép

_________________
Kép Kép


2014. április 19., szombat 12:26
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 86 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron