Pontos idő: 2024. szeptember 29., vasárnap 14:34



Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
 Friss hús a láthatáron :) 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. június 8., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 106
Sziasztok!!!

Nagyon szépen köszönöm a baráti szavakat. Jól esik nagyon. Amúgy a vízkő azért van mert addig nem töltöttem fel teljesen az aksimat és azt mondták hogy sokkal mutatósabb ha nem látni a víz tetejét és hát igen így sokkal szebb, hát ezért van ott az a kis huncut vízkő. Igen remélem erősítem a lányok táborát. Vannak terveim és remélem sikerülnek is csak a pénztárcámat kell ráállítani :D de ha minden igaz és minden jól alakul akkor télire de legközelebb jövő év elejére lesz egy nagy akváriumom ( Pötyikém miatt szeretnék, ö a gibbicepsem ), addig meg aktív gyűjtögetés van :). Szeptemberben lesz az esküvőm, úgyhogy most nem fér bele egy akvárium projekt :)

Üdv. Enikő :)


2014. június 11., szerda 20:24
Profil

Csatlakozott: 2014. január 13., hétfő 19:12
Hozzászólások: 140
A Co2 és erős tápozás az nagy ugrás így hirtelen, pláne egy szettet hozzáigazítani.
Ha apránként akarod fejleszteni akkor én a külső szűrővel + szűrőanyaggal kezdeném aztán jöhet fölé egy 2X24 w os T5 ös lámpa.
A megfelelő talaj+aljzat és dekoráció kiválasztása. Ha ezek megvannak akkor már igen közel vagy ahhoz hogy megvedd az első CO2 szettet feltéve hogy nem ment el a kedved az egésztől. :)
Algamentes és szép növényeket az akváriumba ;)


2014. június 11., szerda 19:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Üdv a fórumon , sok sikert és algamentest a továbbiakban.
+ egy csajszi , hajrá eggyel többen vagyunk lányok !
Csatolmány:
0000022964.gif


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Kép


2014. június 11., szerda 19:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. augusztus 6., kedd 9:55
Hozzászólások: 207
Üdv a fórumon Enikő!

A legjobb helyen jársz, ha növényes akvarisztikával szeretnél foglalkozni! :)


2014. június 11., szerda 19:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2014. január 18., szombat 7:20
Hozzászólások: 706
Tartózkodási hely: Tiszacsege
Üdv
Jó lesz ez csak idő és türelem kell hozzá.Ha megnézed az itteni akváriumokat, hogy ki honnan indult és hova jutott biztos lesz valaki aki biztatni fog és el fog látni tanácsokkal/ötletekkel.Algamentest :pápá:

U.I.: ami még szemet szúrt az a pici vízkő a peremen, ha ezt egy picit eltudod tüntetni akkor még szebb lenne.Bár nekem is van egy kevés de mindig próbálom eltüntetni.

_________________
Isten hozott a földi pokolban...


2014. június 11., szerda 16:58
Profil

Csatlakozott: 2014. június 8., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 106
Szia papo!

Koszonom a valaszodat. Igen ez egy akvarium szett. A vilagitast javitani szeretnem de eddig meg semmi bajom nem volt es nem algasodott. A gibbiceps tudom hogy nagyra fog megnoni ezert tervezem egy 400-500 literes akvarium beszerzeset mert minimum ennyi kell neki hogy kellemesen erezze magat. Addig is ebben el lesz. A vasfat is miatta raktam be es miota adok neki uborkat meg plusz taplalek kiegeszitoket azota nem piszkalja a novenyeimet. :) jo kislany azota :) Most vettem az uj szurom meg tobb novenyt raktam be es figyelem most a valtozasokat. A heten kapok majd eloteri novenyt. Nagyon izgat a dolog es most csak ki probalom hogy viselkedik es hogy szaporodik-e. Tovabba tervezem noveny tap oldat hasznalatat es szeretnem bele vetni magam a CO rejtelmeibe es persze kiprobalni. Ezek a terveim. :)

Meg egyszer koszonom a valaszod. :)

Udv. Eniko


2014. június 11., szerda 15:10
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Enikő87 írta:
Sziasztok! :)

Nagy izgalommal csatlakoztam az oldalhoz, hogy fejlesszem a tudásomat :). Szeretném kikérni a véleményeteket az akváriumomról és persze ötleteket, segítséget kérni :)

Paraméterek:

54L-es akvárium, 15w-os fehér fényű neon, Eheim aquacompact 60-as szűrő, néhány növény, néhány dekoráció, 1db Gibbiceps, 2db moszat evő márna, 3db razbóza, 2db foltos harcsa, 10db neon és egy 1db zebradánió nőstény ( tudom kicsit sokan vannak :) )

Nézzétek meg a képet és jöhetnek a könyörtelen vélemények. Mivel tudnátok jobbá szebbé és érdekesebbé tenni. Folyamatosan fejlesztgetem ahogy a pénztárcám engedi :) most vettem a szűrőt is és ég és föld a különbség.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat :).

Üdv. Enikő

Kép

Üdv a fórumon !

Gondolom ez az akvárium egy "gyári szett .
A probléma ezekkel a szettekkel , hogy elég kevés a tetőben az az 1 db fénycső amely az eredeti tartozék.
Barkácsolással fel lehet ezt "tuningolni " és ha kényesebb növényeket szeretnél tartani akkor mindenképpen érdemes , még beszerelni egy fénycsövet.
Azt hiszem a diversa tetőkben van már fényvisszaverő , de ha nem lenne akkor egy reflektort tegyél a cső fölé.
Növényekben a Cryptocorine fajokkal inkább érdemes próbálkozni a hydrophila fényigényesebb .
A gibbiceps nagy lesz ebben az akváriumba , hiszen a 30 -40 cm es nagyságot képes elérni, még akkor is ha kicsi az élettere és a szélesebb levelű növényeket tönkreteszi.
Ha finomabb levelű aljnövényzetet telepítenél azt pedig -ha kicsit nő - a mozgásával kiülteti.
Az akváriumodnak amúgy jó hangulata van .
Algamentes folytatást .

_________________
Kép


2014. június 11., szerda 14:43
Profil

Csatlakozott: 2014. június 8., vasárnap 19:18
Hozzászólások: 106
Sziasztok! :)

Nagy izgalommal csatlakoztam az oldalhoz, hogy fejlesszem a tudásomat :). Szeretném kikérni a véleményeteket az akváriumomról és persze ötleteket, segítséget kérni :)

Paraméterek:

54L-es akvárium,
15w-os fehér fényű neon,
Eheim aquacompact 60-as szűrő,
néhány növény, néhány dekoráció,
1db Gibbiceps,
2db moszat evő márna,
3db razbóza,
2db foltos harcsa,
10db neon és egy
1db zebradánió nőstény ( tudom kicsit sokan vannak :) )

Nézzétek meg a képet és jöhetnek a könyörtelen vélemények. Mivel tudnátok jobbá szebbé és érdekesebbé tenni. Folyamatosan fejlesztgetem ahogy a pénztárcám engedi :) most vettem a szűrőt is és ég és föld a különbség.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat :).

Üdv. Enikő

Kép


2014. június 11., szerda 13:36
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: