Pontos idő: 2024. szeptember 20., péntek 22:43



Hozzászólás a témához  [ 40 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 freetime 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2014. május 12., hétfő 16:24
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Püspökladény
Sziasztok!
Ismét itt. Régen jelentkeztem,nagyon stresszes időszakom volt, de nem hanyagoltam el az akvát.
Edit segítségével van két csigaevő csiga, nagyon komoly, egy darab egyéb csigabiga sincs.
Új növény: Rotala rotundifolia
A parvula nem az igazi. Nő az ég felé , de nem dúsul. Megnyírtam, majd meglátjuk.
Képet is küldök hamarosan.


2014. június 19., csütörtök 19:06
Profil

Csatlakozott: 2014. május 12., hétfő 16:24
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Püspökladény
zsotyi írta:
Nagyon sok vízinövényünk - főleg a ma divatosak - hazájukban sokszor kétlaki életet élnek.A folyók partján félig meddig vízben élnek,vagy csak igen csekély víz borítja őket.Áradásokkor aztán sokszor napokig,hetekig víz alatt vannak mindenfajta károsodás nélkül.Ezért aztán ezek a növények megtanulták a kétlaki életmódot,sőt a virágaikat is emersen (víz felett)hozzák.Ezeket a növényeket nagyszerűen lehet szaporítani víz felett üvegházakban is ,ezért találkozunk aztán emers és submers formájukkal is melyek látszólag teljesen különböznek egymástól.

Vannak aztán a folyópartok mentén,mocsaras,párás részeken élő rokonaik,melyek ugyan nagyon nedves környezetben élnek,de a tartós víz alatti létet nem bírják sokáig.
Gyakran ezekből a növényekből is kerülnek a boltokba és aztán az akváriumokba is sajna.
Vannak melyek hosszú hetekig is elélnek,a táplálék raktáraik kimerüléséig még növekedésre is képesek,de idővel elpusztulnak a víz alatt.

Figyeld a növényedet.Ha látod a pusztulás jeleit (levélhullás,rothadás)akkor vedd ki,addig ne bántsd sztem.Wabi-kusa tálba még jó lehet.

Szia!
A félig vízi félig száraz növény a legszebb az akvában és bokrosodik. Vannak léggyökerei is. Szerinted nyírjam?


2014. június 19., csütörtök 18:54
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Nagyon sok vízinövényünk - főleg a ma divatosak - hazájukban sokszor kétlaki életet élnek.A folyók partján félig meddig vízben élnek,vagy csak igen csekély víz borítja őket.Áradásokkor aztán sokszor napokig,hetekig víz alatt vannak mindenfajta károsodás nélkül.Ezért aztán ezek a növények megtanulták a kétlaki életmódot,sőt a virágaikat is emersen (víz felett)hozzák.Ezeket a növényeket nagyszerűen lehet szaporítani víz felett üvegházakban is ,ezért találkozunk aztán emers és submers formájukkal is melyek látszólag teljesen különböznek egymástól.

Vannak aztán a folyópartok mentén,mocsaras,párás részeken élő rokonaik,melyek ugyan nagyon nedves környezetben élnek,de a tartós víz alatti létet nem bírják sokáig.
Gyakran ezekből a növényekből is kerülnek a boltokba és aztán az akváriumokba is sajna.
Vannak melyek hosszú hetekig is elélnek,a táplálék raktáraik kimerüléséig még növekedésre is képesek,de idővel elpusztulnak a víz alatt.

Figyeld a növényedet.Ha látod a pusztulás jeleit (levélhullás,rothadás)akkor vedd ki,addig ne bántsd sztem.Wabi-kusa tálba még jó lehet.

_________________
,


2014. május 26., hétfő 21:00
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
süvegesrenáta87 írta:
Köszönöm a dicsérő szavakat.
Nem értem , nem vízi növény?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De akkor, hogy életképes? Hozza az új hajtásokat , alul bokrosodik és a legjobb az hogy a csigák nem szeretik , ja és nem algásodik.
Most mit csináljak? Dobjam ki?
A parvula kb. 1.5-2 cm mikor nyírhatom és ültethetem a nyesedéket?


Lehet egy spec mocsarakban vagy vizes területen honos növény is, ami néhány hónapot eláll vízben, majd elpusztul :)

_________________
Kép


2014. május 26., hétfő 18:30
Profil Honlap

Csatlakozott: 2014. május 12., hétfő 16:24
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Püspökladény
Köszönöm a dicsérő szavakat.
Nem értem , nem vízi növény?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
De akkor, hogy életképes? Hozza az új hajtásokat , alul bokrosodik és a legjobb az hogy a csigák nem szeretik , ja és nem algásodik.
Most mit csináljak? Dobjam ki?
A parvula kb. 1.5-2 cm mikor nyírhatom és ültethetem a nyesedéket?


2014. május 26., hétfő 17:41
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
zsotyi írta:
Nem csak a bolt hibája.Itt Pesten is bele szalad az ember a nem vizi növényekbe még a legjobb boltokban is,Sajna, sokszor a tulajdonos/eladó ismeretei is hiányosak ezen a téren.Írtam erről régebben,egy kis áttekintőt:
http://zsotyi.blogspot.hu/2010/12/nem-akvariumi-novenyek.html

Miért nem kell az ilyen irományokat reklámozni ?
A blogról sem tudtam :shock:


2014. május 21., szerda 22:25
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Nem csak a bolt hibája.Itt Pesten is bele szalad az ember a nem vizi növényekbe még a legjobb boltokban is,Sajna, sokszor a tulajdonos/eladó ismeretei is hiányosak ezen a téren.Írtam erről régebben,egy kis áttekintőt:
http://zsotyi.blogspot.hu/2010/12/nem-akvariumi-novenyek.html

_________________
,


2014. május 21., szerda 20:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
Erről ennyit.
Ilyen a ladányi 'halas bóót' .

Tapatalk-kal küldve az én ZTE BLADE III-el

_________________
Kép


2014. május 21., szerda 19:59
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Ha jól látom ez egy Alternanthera bettzickiana fajta,talán red változat.Sajna tényleg nem víz alá való.... :cry:

_________________
,


2014. május 21., szerda 19:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. június 29., péntek 10:16
Hozzászólások: 4276
Tartózkodási hely: Püspökladány
itt Ladányban vette Renike a halasnál . :?
De pedig nem látszik rajta hogy nem szeretné a viz alatti életet . :?
:?: :?:

_________________
Kép


2014. május 21., szerda 19:36
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 40 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron