Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 22:35



Hozzászólás a témához  [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Következő
 Forgotten Cave & Area 51 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Nos, úgy gondolom ideje elővenni a régi naplót, ugyanis mostanában eléggé beindult a dj ipar és végre tudtam félretenni egy kis pénzmagot :lol:

Mivel még külső szűrőre és új fényre nem nagyon lenne alap, úgy gondoltam, hogy az akvárium méreteket csak mértékkel növelem, így egyenlőre a 18-20L kategóriában gondolkozok, illetve azon, hogy kocka vagy tégla legyen.

A mostani hardscape egy elég egyszerű ötlet lenne; dombos talaj, rajta csak cuba + pár tő hydrocotyle verticillata.

Valami ilyesmi lenne az elképzelés, sokat gondolkoztam én is az UG-n de rájöttem, hogy nem lenne elég türelmem hozzá :roll: így maradt a cuba, amivel már van is tapasztalatom:
http://www.youtube.com/watch?v=GzSfBsxCKkc

A technika:
Fény: Solar Duo Boy 13W
Szürő: ?? (Valami Eheim akasztósra gondoltam, de ötleteket várok)
Akvárium: 20L
Talaj: Ha nem ajánlotok valami jobbat, marad az O.K. Powder
Substrate: Tropica
Tápozás: TF Micro/macro + Nitrivec + Nagynyomású CO2

Egyenlőre ennyi, tanácsokat, ötleteket várok! ;)

-Tommy-

_________________
Kép


2013. december 23., hétfő 18:51
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
tommyv írta:
Az akvát ma végleg megszüntettem, sajnálom hogy ez lett a vége, de már nagyon nem volt időm rá és meg kell hagyni, hihetetlen nehéz egy kis 10literes kockában 3kg kő mellett nyirbálni a növényeket :ezkesz: .. Gyakorlatilag ez volt az első igazi növényes alkotásom amivel több kevesebb sikert és rengeteg tapasztalatot szereztem 8-) .

Amint a pénztárcám megengedi, mindenképp szeretnék belekezdeni egy új projektbe. Egyenlőre amit biztosan elhatároztam; se kő, se fa, se semmi, csak egy különleges domborzatú talaj és egy letisztult gyep. Nagyon az UG felé hajlok, de ezt még eldöntöm, hogy bevállalom e. ;)

Tommy ezt nagyon sajnálom :(

Gyere be és megdumáljuk , amúgy is régen voltál :(

_________________
Kép


2013. november 7., csütörtök 19:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Az akvát ma végleg megszüntettem, sajnálom hogy ez lett a vége, de már nagyon nem volt időm rá és meg kell hagyni, hihetetlen nehéz egy kis 10literes kockában 3kg kő mellett nyirbálni a növényeket :ezkesz: .. Gyakorlatilag ez volt az első igazi növényes alkotásom amivel több kevesebb sikert és rengeteg tapasztalatot szereztem 8-) .

Amint a pénztárcám megengedi, mindenképp szeretnék belekezdeni egy új projektbe. Egyenlőre amit biztosan elhatároztam; se kő, se fa, se semmi, csak egy különleges domborzatú talaj és egy letisztult gyep. Nagyon az UG felé hajlok, de ezt még eldöntöm, hogy bevállalom e. ;)

_________________
Kép


2013. november 6., szerda 23:26
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Egy ismerősömtől szereztem 15L desztillált vizet, ezzel mennek a vízcserék(ameddig még kitart) heti 2x + nitrivec és kezelt csapvíz. Még mindig próbálom életre kelteni az aksit, a barna alga nagy részét sikerült levakarni. Ha lesz időm benézek már a boltba is, mert 1000éve nem jártam arra :D :lol:

_________________
Kép


2013. július 23., kedd 23:08
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
tommyv írta:
Újra itt.. Leléptem egy "kis" időre Görögbe :).. Az akváriumról annyit, hogy éppen még megmenthető állapotban van. A növények megmaradtak, de a barna alga elég brutálisan eluralkodott vízcsere híján.. szerencse, hogy a tápozással nem volt gond, itt ott néhány lyukas levél, gondolom kevés micro lett adagolva.

Most elgondolkoztam rajta, hogy szét kellene szedni, de megpróbálkozok mindent visszaállítani olyanra, mint mikor elmentem itthonról aztán meglátjuk mi lesz belőle :)

Tuti , hogy helyre hozod Tomi ahogy ismerlek .

_________________
Kép


2013. július 11., csütörtök 23:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Újra itt.. Leléptem egy "kis" időre Görögbe :).. Az akváriumról annyit, hogy éppen még megmenthető állapotban van. A növények megmaradtak, de a barna alga elég brutálisan eluralkodott vízcsere híján.. szerencse, hogy a tápozással nem volt gond, itt ott néhány lyukas levél, gondolom kevés micro lett adagolva.

Most elgondolkoztam rajta, hogy szét kellene szedni, de megpróbálkozok mindent visszaállítani olyanra, mint mikor elmentem itthonról aztán meglátjuk mi lesz belőle :)

_________________
Kép


2013. július 11., csütörtök 15:52
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
tommyv írta:
Ma volt egy kis áramszünet :roll: de szerencsére viszonylag hamar helyreállt... Az akvárium egyszerűen gyönyörű.. Az eddigi barna nyálkás dzsuvás szőrös valaminek nyoma sincs, és az olajos, habos réteg is eltűnt a víz tetejéről. :D a garnik és a csigák tisztogatnak, a kövekről is napról napra tűnik el a barnás elszíneződés.. :mrgreen: Itt ott egy kis straghorn.. (ha jól azonosítom) De szinte nem is látszik.. Továbbra is napi 7 órát világítok, egyenlőre 9-16ig de kicsit csúsztatni akarom este felé, mivel sosincs elég időm gyönyörködni az akiban :cry: :D

Nagyon örülök a sikernek Tommy !
A gyönyörű akváriumról majd jöhet egy kép :D

_________________
Kép


2013. június 10., hétfő 17:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Ma volt egy kis áramszünet :roll: de szerencsére viszonylag hamar helyreállt... Az akvárium egyszerűen gyönyörű.. Az eddigi barna nyálkás dzsuvás szőrös valaminek nyoma sincs, és az olajos, habos réteg is eltűnt a víz tetejéről. :D a garnik és a csigák tisztogatnak, a kövekről is napról napra tűnik el a barnás elszíneződés.. :mrgreen: Itt ott egy kis straghorn.. (ha jól azonosítom) De szinte nem is látszik.. Továbbra is napi 7 órát világítok, egyenlőre 9-16ig de kicsit csúsztatni akarom este felé, mivel sosincs elég időm gyönyörködni az akiban :cry: :D

_________________
Kép


2013. június 10., hétfő 14:52
Profil Honlap
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Garnikhoz keveset értek.
Hát jön Hathor vagy Deck vagy Szentgyo -bár mostanában sajnos nem láttam - és segít.

_________________
Kép


2013. június 7., péntek 19:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
tommyv írta:
Ma volt egy komoly kis vízcsere & átalakítás és bekerült néhány garni amiről nem tudom megállapítani hogy milyen, a szomszéd halászta 3 limnobium -ért cserébe :D

És végre néhány rossz minőségű kép:

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Ez kész !
Nagyon jó lett .
Nagyon hamar összekaptad .
Pár napja még panaszkodtál ..most már dicsekedhetsz :D


:lol: Köszi! Nekem is nagyon tetszett az összkép feltöltés után. Hát még milyen lesz, mikor beindulnak a növények, és minden tökéletesen összenő..
A garniról nem tudsz valami infóval szolgálni :D? Milyen keverék lehet ez? Mert hasonlít az amanora, de szerintem nem az..

Amúgy kaptam még 4 rc-t is köztük 1 petés, de ezeket nem raktam be.. mert ahogy Robi is mondta, lehet hogy tényleg túl kommersz lenne az akihoz.. és nagyon elszaporodna .. Ha tökéletes lesz minden, hozni szeretnék bele néhány Blue Pearl-t :)

_________________
Kép


2013. június 7., péntek 19:41
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 290 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron