Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 4:33



Hozzászólás a témához  [ 224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Következő
 Extra wide view 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
Most pedig megosztom veletek az elmúlt hét történéseit. Lehet belőle tanulni.

Elindult az akva...szép bubik a növényeken...aztàn jött a rhizo. Ezt valószinü az előző tankból hoztam át a mohával. Mivel az akit első naptól kezdve max táppal és világitással tolom, így nem volt nehéz dolga.
1-2napig kézzel szedegettem, aztán már annyira belepte a növényeket, hogy szerintem nem tudtak rendesen táplálkozni, eyért tovább nőtt a rizo. Itt itt váltam drasztikussá. Jöttek az amanók, ancik, sziámi algaevők...és a hidrogénperoxid. Persze második csak módjával. Fecskendőstűvel leszórtam a rizót. 3 dl 1.5 ös peroxid ment bele első nap. Ezzel egyidejüleg a vilàgitást is visszavettem 6 órára. A halak jöttek, így a makrón nem emeltem, de a mikrón egy picurt igen, és napi 10% vízcserét csinálok.
1 hét után a rizó úgy néz ki visszavonulót fog fújni. Ma csak 1.5 dl peroxidot tudtam kiszórni, de tényleg jutott mindenhova. Úgy veszem észre, hogy már nem nő tovább, talán picit csökkent is.


2013. április 10., szerda 0:14
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
A mai napom, vagyis éjszakám eleje eltelt az üveg cuccok beszerelésével. Nem akartam a nehezen kitenyésztett szűröbacikat kinyírni, így 20 perc szerelés után 20 percet járt a szűrő...vagyis járt volna, ha az a q cső átmérője nem lett volna kb 0.5 mm- rel kisebb, mint a gyári. Így a reaktorra nem lehetett rendesen rászorítani. Erre persze szűröjáratáskor jöttem rá. 10 liter víz folyt ki az időkapcsoló mellé :( na nem baj, majd holnap nem cserélek vizet.


2013. április 9., kedd 23:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
hunwarp írta:
papó írta:
Nem látunk pár halacskát ? :roll:

Látsz te eleget napközben :lol: amúgy tudod most jöttek meg az üvegek, és épp upgradelem az akvát, de holnap kaptok pár fotót. ;)

Holnapig valahogy kibírom :roll:

Az Te vagy!
Most is jöhet..., hogy szép álmaim legyenek...
;)

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2013. április 9., kedd 21:21
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
hunwarp írta:
papó írta:
Nem látunk pár halacskát ? :roll:

Látsz te eleget napközben :lol: amúgy tudod most jöttek meg az üvegek, és épp upgradelem az akvát, de holnap kaptok pár fotót. ;)

Holnapig valahogy kibírom :roll:

_________________
Kép


2013. április 9., kedd 20:36
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
papó írta:
Nem látunk pár halacskát ? :roll:

Látsz te eleget napközben :lol: amúgy tudod most jöttek meg az üvegek, és épp upgradelem az akvát, de holnap kaptok pár fotót. ;)


2013. április 9., kedd 20:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Nem látunk pár halacskát ? :roll:

_________________
Kép


2013. április 8., hétfő 17:51
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
dz1 írta:
Szia!

Engem még az érdekelne, hogy milyen vastag üvegből készült ez az aki?

12-es


2013. április 1., hétfő 22:04
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
Köszönöm az elismerést. Szinte teljes RO vizet használok, csak a vízhőfok miatt megy bele némi meleg csapvíz, aztán adok hozzá egy kis kalciumot, meg magnéziumot. De ezt a "tökéletes számot" a knott talaj csinálja. Ez a második akim amiben ez van, és az előzőben is így beállította a keménységet. Csak ajánlani tudom.


2013. április 1., hétfő 21:56
Profil

Csatlakozott: 2013. február 1., péntek 18:42
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Szia!

Engem még az érdekelne, hogy milyen vastag üvegből készült ez az aki?


2013. április 1., hétfő 21:53
Profil

Csatlakozott: 2013. március 15., péntek 12:59
Hozzászólások: 299
papó írta:
A microt is "felszívta " a talaj.
Minden nap adnod kellene 5milt míg nem lesz majdnem stabil.

Ez csak csepegtetős teszt, lehet nem a legpontosabb :( meg gondolom mivel ez volt a 2. Tápozós, fényes, co2-ős nap így nem sok van még feleslegben.
Ja meg azt nem is írtam, hogy napi tápozást alkalmazok.


2013. április 1., hétfő 21:50
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 224 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 23  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron