Pontos idő: 2024. június 23., vasárnap 2:36



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Következő
 Emerald Elysium 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
Valóban nagyon szépek a képek és nem kérdés, hogy a végső eredmény milyen lesz. Kíváncsi leszek, hogy neked milyen tapasztalataid lesznek a HQI világítással. Én úgy vagyok vele, ha ez leváltanám bármi másra az nagy visszalépés lenne. Én is imádom a fényét, a fényhatásokat melyek mindenhol ott játszanak, főleg ha a felszínt egy kicsit jobban mozgatom. Várjuk a további fejleményeket.

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. július 24., vasárnap 10:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Nosza, ezek elsőosztályú felvételek, igazán szépen csillan a lámpa fénye a kisasszony fitos orrocskáján, no de nem dícsérem tovább a leányzót, mert a végén az apukája rám talál célozni egy hiretelen felindulásból kézbe került puskával. :)
A víz fényjátéka is egészen más, ha jól látom. Olyan élő lett az egész. Biztos elégedett vele anya, már nem panaszkodik a régi fénycsőre. :D

_________________
Kép


2011. július 24., vasárnap 9:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Daníí írta:
Szép fotók és az akvárium is nagyon szép
Én is gondolkozok egy "kisebb" növényesen a nagyot meg meghagyni low-tech halas akinek. :geek:

Jól látom, hogy a szűrő szívó ága nagyobb mint a nyomó ága?
Szép kis ékszerdoboz lett/lesz belőle :D
A pilács meg első osztályú. :P


Köszi Dani! Igen, nagyobb. Egy 2226-os Eheim prof teszi a dolgát alatta, ennek a nyomóág mérete gyárilag 12/16 és a szívóé pedig 16/22.


2011. július 23., szombat 22:10
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
Szép fotók és az akvárium is nagyon szép
Én is gondolkozok egy "kisebb" növényesen a nagyot meg meghagyni low-tech halas akinek. :geek:

Jól látom, hogy a szűrő szívó ága nagyobb mint a nyomó ága?
Szép kis ékszerdoboz lett/lesz belőle :D
A pilács meg első osztályú. :P

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. július 23., szombat 21:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Estére teljesen megbarátkoztam a fényével sőt, most már határozottan jobban tetszik, mint a 6500K-es. Sokkal inkább hasonlít a valódi napfényre, a másik így utólag inkább tűnt műnek, csak hozzá volt szokva a szem. A másik érdekes dolog, hogy a beszari Galaxyk, mióta megy a pilács előjöttek sőt, megy a feszengés és a csajok kergetése is ;) A felkapcsolás után 20 perccel, még az alsó szegmensben lévő Staurogyne repens mező is veszett bubizásba kezdett. A hangulatáról meg inkább nem is beszélek, mert Isteni...majd megpróbálok valamelyik nap gyártani egy videót is róla.

Papó, nagyon frankó a csodalámpás, nem bántam meg, hogy megvettem. Egyszerűen szuper :mrgreen:


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép


2011. július 23., szombat 21:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Kérem szépen felkerült a pilács ;) Este majd gyártok képet, de az is lehet, hogy csak holnap és beszámolok bővebben az első benyomásokról. Annyit elárulok, hogy pozitív :)

Viszont beleástam magam egy kicsit a kelvin témába és majdnem eltaláltam a színhőmérsékletét. Szóval Osram HQI-TS izzó van benne, méghozzá "D" jelzésű és ez 5600K-en sugároz, ami teljesen megfelelő a növényezéshez, csak egy kicsit sárgásabb árnyalatú, mint a 6500K-es, de hamar megszokható. Viszont az újabb excellence széria, úgyhogy a régi 6000h-s üzemidő helyett, ez 12-16000h-t tud ;) azért ez jobban hangzik :)

Na, majd jelentkezem.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára N-dee 2011. augusztus 2., kedd 15:43-kor.



2011. július 23., szombat 14:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Na, holnap megvizslatom közelebbről is azt az izzót, szerintem inkább a 4200K-s Osram daylightra, vagy 5000k-s AM-re hajaz jobban.


2011. július 22., péntek 22:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
N-dee írta:
De, én is valami ilyesmire emlékszem, de az is lehet, hogy mi vagyunk táposak :lol:
Egyébként dönölűen cillog ajatta a akváijum :mrgreen: , ami viszont egy kicsit furi volt, hogy szerintem pöttyet sárgásabb a fénye, mint a 6500K-s csöveimnek, de az is lehet, hogy csak meg kellett volna várnom, amíg teljesen bemelegszik, csak én már majdnem beszartam alatta :oops: Na mindegy, holnap már a fal fogja tartani helyettem.

Papó! Nekem is az volt az észrevételem, hogy sárgásabb a medence. Én vártam vele ameddig csak bírtam. :)

_________________
Kép


2011. július 22., péntek 22:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
KaZe írta:
N-dee írta:
OK, de akkor jössz szépen és meg is locsolod néha...gumikesztyű és gumicsizma kizárva, csak úgy natúr, ÁDÁMOSAN :D

Utána meg "szihológusra" lenne szükséged, hogy a traumát kiheverd. :D :D
Közben Én is kipróbáltam a lámpát a medence fölött. Hogy az milyen nehéz és a látványát sem tudtam rendesen értékelni, mert majd leszakadt közben a karom. Papó nem azt mondta, hogy olyan könnyű, hogy észre sem veszi az ember? :)


De, én is valami ilyesmire emlékszem, de az is lehet, hogy mi vagyunk táposak :lol:
Egyébként dönölűen cillog ajatta a akváijum :mrgreen: , ami viszont egy kicsit furi volt, hogy szerintem pöttyet sárgásabb a fénye, mint a 6500K-s csöveimnek, de az is lehet, hogy csak meg kellett volna várnom, amíg teljesen bemelegszik, csak én már majdnem beszartam alatta :oops: Na mindegy, holnap már a fal fogja tartani helyettem.


2011. július 22., péntek 22:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
N-dee írta:
OK, de akkor jössz szépen és meg is locsolod néha...gumikesztyű és gumicsizma kizárva, csak úgy natúr, ÁDÁMOSAN :D

Utána meg "szihológusra" lenne szükséged, hogy a traumát kiheverd. :D :D
Közben Én is kipróbáltam a lámpát a medence fölött. Hogy az milyen nehéz és a látványát sem tudtam rendesen értékelni, mert majd leszakadt közben a karom. Papó nem azt mondta, hogy olyan könnyű, hogy észre sem veszi az ember? :)

_________________
Kép


2011. július 22., péntek 21:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron