Pontos idő: 2024. július 4., csütörtök 11:26



Hozzászólás a témához  [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Következő
 Emerald Elysium 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Elkértem Szabi barátom gépét és gyártottam vele normálisabb minőségű videót. Nem ismerem még rendesen a masinát, így a színek nem lettek az igaziak, ennél zöldebb élőben :)

Jaa és most vettem észre, hogy a videó elején a "planted" helyett véletlenül "planed" sikreült :mrgreen: nem baj, így most már nekem egy "gyalult" akváriumom is van bibibiii :lol:


2011. szeptember 24., szombat 21:49
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
N-dee írta:
papó írta:
Ezen az ecseten nem segít a carbó ?
Ez már tényleg elenyészőnek tűnik.


Szia Gábor! Most még várok egy kicsit, aztán szerintem kap megint H2O2-t, csak most már figyelni fogja az agyam, hogy mit is csinál a kezem :lol: . A V. nana jobban aggaszt, remélem nem hasal ki teljesen. Pont róla nem gondoltam volna, hogy ennyire zokon veszi a dolgot :?

Van még 1 hét .. addig ki lehet cserélni :oops:

_________________
Kép


2011. szeptember 18., vasárnap 21:32
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
papó írta:
Ezen az ecseten nem segít a carbó ?
Ez már tényleg elenyészőnek tűnik.


Szia Gábor! Most még várok egy kicsit, aztán szerintem kap megint H2O2-t, csak most már figyelni fogja az agyam, hogy mit is csinál a kezem :lol: . A V. nana jobban aggaszt, remélem nem hasal ki teljesen. Pont róla nem gondoltam volna, hogy ennyire zokon veszi a dolgot :?


2011. szeptember 18., vasárnap 21:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
KaZe írta:
Nincs ezzel hiba, mint ahogyan az aki melletti "Filter Boost"-tal sem. :) Én is berántottam az enyimét tegnap a szűrőmbe.
Mondjuk nekem tetszik a jelenlegi állapot is, szép zöld ez!


Szia Zoli! Boost-ot egyelőre nem raktam be a szűrőbe, úgy néz ki a nitrivec helyrevágta egyedül is a bacikultúrát. Boost-ot pedig eltettem, hátha leszek megint bal... :D

myk74 írta:
Szerintem így is ultrabrutál jól néz ki!Nagyon szép!Remélem eltűnnek az algák ,és helyreáll rend! ;)
Hygrophila polysperma 'rosanervig -re akarom lecserélni a "sima" vizicsillagomat.Egyszer valamikor egy közeli képet tudnál csínálni nekem?Itt nálunk nincs sehol és nem tudom megnézni magamnak rendesen!Köszi


Majd csinálok róla közelit, ha ismét felnő. Egyébként gyönyörű a rózsaszín hajtásaival és a fehér erezetével. Sok fény, meg vas és akkor szépen elpirul ;) :lol:


2011. szeptember 18., vasárnap 21:18
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Ezen az ecseten nem segít a carbó ?
Ez már tényleg elenyészőnek tűnik.

_________________
Kép


2011. szeptember 18., vasárnap 21:16
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Szerintem így is ultrabrutál jól néz ki!Nagyon szép!Remélem eltűnnek az algák ,és helyreáll rend! ;)
Hygrophila polysperma 'rosanervig -re akarom lecserélni a "sima" vizicsillagomat.Egyszer valamikor egy közeli képet tudnál csínálni nekem?Itt nálunk nincs sehol és nem tudom megnézni magamnak rendesen!Köszi

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2011. szeptember 18., vasárnap 21:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Nincs ezzel hiba, mint ahogyan az aki melletti "Filter Boost"-tal sem. :) Én is berántottam az enyimét tegnap a szűrőmbe.
Mondjuk nekem tetszik a jelenlegi állapot is, szép zöld ez!

_________________
Kép


2011. szeptember 18., vasárnap 20:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Egy kis helyzetjelentés:

Szűrés úgy néz ki kezdi elnyerni a régi formáját(hála a folyamatos heti 2x-es vízcseréknek és a rendszeres nitrivec kúrának), 2 hete már csak heti 1x megy vízcsere, de most már szép tiszta a víz így is. Növények kezdik visszanyerni régi erejüket, egyedül a moha barnás még foltokban(szerintem ezen a következő nyírás már segíteni fog) és amire nem számítottam, hogy a Vallisneria 'nana nagyon nehezen kapja össze magát. Rajta még csak az elmúlt 2-3 napban jelent meg pár db 1-2cm-es hajtás. A Hygrophila polysperma 'rosanervig azért nem látszik, mert múlt héten vissza nyírtam, hogy a közé ültetett V. nana, több fényhez jusson. Jövő héten érkeznek az új lakók, 15db ékfoltos razbóra személyében, a megmaradt 5db Galaxy jól érzi magát, szerintem nekik előbb-utóbb új lakásuk lesz, amit remélem benépesítenek majd :) . Az ecsetalga ismét átvette az uralmat a diffúzor környékén, ez jól látszik a képeken, az a helyzet, hogy fingom sincs mit csináljak vele. Leszámítva némi pontalgát az Anubiasok levelein, más algám mára már nincsen.

Íme pár kép:

Az ecsetalga ültetvény :evil:
Kép

Kép

és ezen 2 utolsó kép összehasonlításával kiderül, hogy miért is nem indul az aki az AGA-n. Sajnos még kell neki kb. 3 hét. Az első kép a mostani helyzet, a második az "írtás" előtti állapot.
Kép
Kép


2011. szeptember 18., vasárnap 20:37
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Neked is köszi atti!

Ma jót röhögtem kínomban. Nekiállt virágot hozni az egyik Blyxa, a poén az, hogy egy darab levél sincsen még rajta csak a csonk, ami megmaradt belőle :cry:
Most az a helyzet, hogy megy a vízcsere 3 naponta, meg a bacituning, de szépen sorjában kezd megjelenni mindenféle alga :mrgreen:
Azt hiszem kap egy kis sötétítést míg Debrecenben leszek egyrészt azért, hogy ne nagyon tudja átvenni az alga az uralmat, másrészt addig sem megy a CO2 és így a magasabb pH mellet, talán hamarabb összeszedik magukat a bacik is és jobban meg fognak tudni birkózni a jelenleg minden bizonnyal "Q" magas ammónia koncentrációval. Növények 70%-nál van remény a rendbehozatalra, a többi 30-ra még nem merném a nyakamat tenni :?

Szóval per pillanat most ez a helyzet.


2011. szeptember 6., kedd 18:43
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 30., kedd 10:20
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Gratulálok én is a gyerkőchöz, illetve a - nem oly sokára ismét- pöpec akváriumodhoz!

_________________
Bonus iudex damnat improbanda, non odit.
Kép Kép


2011. szeptember 6., kedd 9:17
Profil Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 264 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 27  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: