Pontos idő: 2024. június 23., vasárnap 4:01



Hozzászólás a témához  [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő
 Első próbálkozás 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
kensington írta:
papó írta:
Első ránézésre jól vannak elhelyezve a ki és beömlők , de az idő majd eldönti.
A lényeg , hogy intenzíven a vízfelület mozogjon .
Az anci jó lenne , de meg fogják enni az echino leveleit , -gondolom erre Asera nem figyelt-.
Pedig az lenne jó választás , mivel sokat vagy távol az akváriumtól.
Rövidtávon mégis megpróbálhatod az ancikat , hiszen míg a zselés valami jön a fákből addig nem fogják bántani az echnót és most a trutyi eltávolítása a lényeg.
No most aztán jó tanácsokat adtam.. ne tedd bele , de tedd bele az ancikat :roll: :roll: :roll:


Igen ez tetszett :D:D!! De ha most belerakom őket akkor később ha a trutymó eltűnik akkor meg megzabálják a növényeim. Hm ez dilemma :D

Apropó még egy kérdés, most már, hogy jó a szűrés a víz csere milyen gyakran szükséges?

Nem ártana két -három hétig a háromnaponkénti 20 % vízfrissítés , azután hetente a 10-20 %.
Csak az Echino van veszélyben a későbbiekben is az anciktól.

_________________
Kép


2013. augusztus 31., szombat 16:41
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Első ránézésre jól vannak elhelyezve a ki és beömlők , de az idő majd eldönti.
A lényeg , hogy intenzíven a vízfelület mozogjon .
Az anci jó lenne , de meg fogják enni az echino leveleit , -gondolom erre Asera nem figyelt-.
Pedig az lenne jó választás , mivel sokat vagy távol az akváriumtól.
Rövidtávon mégis megpróbálhatod az ancikat , hiszen míg a zselés valami jön a fákből addig nem fogják bántani az echnót és most a trutyi eltávolítása a lényeg.
No most aztán jó tanácsokat adtam.. ne tedd bele , de tedd bele az ancikat :roll: :roll: :roll:


Igen ez tetszett :D:D!! De ha most belerakom őket akkor később ha a trutymó eltűnik akkor meg megzabálják a növényeim. Hm ez dilemma :D

Apropó még egy kérdés, most már, hogy jó a szűrés a víz csere milyen gyakran szükséges?


2013. augusztus 31., szombat 16:33
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
Első ránézésre jól vannak elhelyezve a ki és beömlők , de az idő majd eldönti.
A lényeg , hogy intenzíven a vízfelület mozogjon .
Az anci jó lenne , de meg fogják enni az echino leveleit , -gondolom erre Asera nem figyelt-.
Pedig az lenne jó választás , mivel sokat vagy távol az akváriumtól.
Rövidtávon mégis megpróbálhatod az ancikat , hiszen míg a zselés valami jön a fákből addig nem fogják bántani az echnót és most a trutyi eltávolítása a lényeg.
No most aztán jó tanácsokat adtam.. ne tedd bele , de tedd bele az ancikat :roll: :roll: :roll:

_________________
Kép


2013. augusztus 31., szombat 16:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. december 30., vasárnap 6:37
Hozzászólások: 1494
kensington írta:
Köszi a tippet. Növények kérdése és a szűrő beömlő ág elhelyezésével kapcs mi a véleményetek? Az is ngyon érdekelne.

ha jól látom a tied jólvan elhelyezve :D


2013. augusztus 31., szombat 15:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi a tippet. Növények kérdése és a szűrő beömlő ág elhelyezésével kapcs mi a véleményetek? Az is ngyon érdekelne.


2013. augusztus 31., szombat 15:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Vízcserénél szívd le belőle amit csk tudsz,mert jó alapja lehet a staghornnak!
Ha van lehetőséged,két kisebb ancit beleraksz,szeretik nagyon.

_________________
Kép Kép Kép


2013. augusztus 31., szombat 13:25
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
kensington írta:

Másik dolog a red moor felületén fehér, zselé szerű cucc található. Tudom Papó mondtad, hogy ez lesz és majd a halak leszedik, hát most van benne 4 szerencsétlen jószág nem hiszem ez megtörténik, ahol tudtam leszedtem, de pl az alján van még dögivel. Nem tudom mikor tűnik el ha egyáltalán eltűnik. Ötlet?


Ez magától el fog tűnni.
Lehet lesz 1 hónap is de lehet, hogy csak 2 hét.

Ha tudsz akkor egy kicsit nagyobb képeket is tehetsz fel, hogy jobban látszódjanak.

_________________
K.Tamás


2013. augusztus 31., szombat 13:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
Lassan fél órája írok egy levelet be is fejeztem közel A4-es oldal volt tele képekkel erre SQL hiba miatt elszállt áhh kicsit sem vagyok ideges.... :(
No még 1x akkor.

Szóval közel 20:00 volt mikor hazaértem és vacsi után egyből nekiláttam a vízcserének és a szűrő beszerelésének. Az akvárium most puritán tudom de remélem lesz ez még így sem.
Nos amikor hazaértem szörnyű látvány fogadott. Szinte az összes echinodorus bleheri levele meg volt rothadva, elég volt egy hurkapálcika és egy kis örvény és foszlottak szálltak a vízben, hát nem kell mondanom mennyire elkeseredtem :(. Sok gyökere meg van meg egy két levél. Szerintetek megmaradnak? Mit kellene tennem, hogy így legyen?

Másik dolog a red moor felületén fehér, zselé szerű cucc található. Tudom Papó mondtad, hogy ez lesz és majd a halak leszedik, hát most van benne 4 szerencsétlen jószág nem hiszem ez megtörténik, ahol tudtam leszedtem, de pl az alján van még dögivel. Nem tudom mikor tűnik el ha egyáltalán eltűnik. Ötlet?

A szűrőt beszereltem, nem mondom, hogy gyorsan mer most éjjel, már nehezen ment nem volt fény sem. De most mükszik, komolyan mondom totál csendes a csobogóhoz képest teljesen jó hibátlan. Szépen mormog és megy a szűrés. Siforax, mátrix összekeverve sok is lett, szóval 1-2 marékkal kivettem belőle ésúgy fért be. Megmostam ahogy kell, majd ment rá a Filter baci :).
De! A befolyó ágat az aksi merevítése miatt nem tudtam közvetlenül az oldal falra felszerelni, ez áramlás tekintetében jelent valami gondot? Mutatom:

Szűrő +CO2
Kép

Beömlő és a fal
Kép

A szívó szár, így ok két növény közt?
Kép

Teljes hossz
Kép

Láthatjátok a beömlőt szerintetek így az áramlás ok lesz? Gondolkoztam az esőztetőben is bár tudom az halashol ideális, csak hogy most nem erős az áram az aksiban olyan felső 1/2 részben látható lentebb nem. Kérdés az, hogy ez így elég vagy jó lenne ha lentebb lenen az áramlás, hogy a fenék környékén az elhalt leveleket stb jobban sodorja a szívó szár felé?

CO2 szépen megy befelé, most kavarja a beömlő az akksi túloldalába is, rem reggelre lime zöld lesz az indikátor is. Kiv leszel.

Kicsit ideges vagyok, hogy jó-e minden és beindul-e az aksi rendesen. Félek, hogy valami nem ok, de rem nem így lesz. Várom a tanácsokat tippeket és a segítséget ha lehet most még hétvégén míg itt vagyok mellette. Köszönöm nektek.


2013. augusztus 30., péntek 22:35
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
kensington írta:
papó írta:
Tropicalfish üzlet.
Ment PÜ.


Köszi Papó, hogy megmutattad a szűrőket ;).

Nagyon szívesen.

_________________
Kép


2013. augusztus 27., kedd 18:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. július 13., szombat 10:16
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
Tropicalfish üzlet.
Ment PÜ.


Köszi Papó, hogy megmutattad a szűrőket ;).


2013. augusztus 27., kedd 14:08
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 131 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron