Pontos idő: 2024. június 23., vasárnap 3:25



Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 Első növényes nano 30l 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
korcsmaros írta:
papó írta:
Az Ammania nagyon "igénytelen "-ilyen élőlény nincs - érthetetlen a pusztulás.
A Stau egy kicsit nehezebben telepíthető , de a saját akváriumomból adtam telepítésre, tehát már nem nagyon kellett szoktatni a vízhez.
Inkább a hazai közeggel lehetett valami mikor összeraktad az akváriumot.
Kellene a foto :rontgenez:

Gondoltam, hogy meg kellene nézni a csapvizem paramétereit, ill a csíkteszt helyett beszerzek csepegtetős tesztet legalább PH és GH -ra. Lehet a gond abban, hogy nagy volt az eltérés a bolti és a saját vizem között? Bár ugye megy az ozmó, igaz csak 50-50 ben.
Kaptam egy adag Staut és Cabomba-t betettem azokat, meglátom mi lesz belőle második körben. Igaz a Cabomba kissé ormótlannak tűnik a nanoban.
A TPN+ mellé a liqui carbo kálium tartalma az ugye elegendő, nem kell kiegészítés?

Ha felénk jársz vagy küldesz valakit egy kis adalékkal még tudnánk segíteni az eredményt.
A kálium bizonyosan elég az akváriumban.

_________________
Kép


2012. november 9., péntek 22:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
papó írta:
Az Ammania nagyon "igénytelen "-ilyen élőlény nincs - érthetetlen a pusztulás.
A Stau egy kicsit nehezebben telepíthető , de a saját akváriumomból adtam telepítésre, tehát már nem nagyon kellett szoktatni a vízhez.
Inkább a hazai közeggel lehetett valami mikor összeraktad az akváriumot.
Kellene a foto :rontgenez:

Gondoltam, hogy meg kellene nézni a csapvizem paramétereit, ill a csíkteszt helyett beszerzek csepegtetős tesztet legalább PH és GH -ra. Lehet a gond abban, hogy nagy volt az eltérés a bolti és a saját vizem között? Bár ugye megy az ozmó, igaz csak 50-50 ben.
Kaptam egy adag Staut és Cabomba-t betettem azokat, meglátom mi lesz belőle második körben. Igaz a Cabomba kissé ormótlannak tűnik a nanoban.
A TPN+ mellé a liqui carbo kálium tartalma az ugye elegendő, nem kell kiegészítés?


2012. november 9., péntek 22:24
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
korcsmaros írta:
Sziasztok!

Mostanában sajnos nem igazán volt időm fórumozni. Az akváriumba időközben bekerült néhány állat (oto, amano és sakura garnéla)
Sajnos az Ammania Bonsai és a Staurogyne teljesen elmállott. Nem tudom mi lehet az ok, kiváncsi lennék. A Rotala szépen fejlődik, már vissza is kellett vágnom. Hajt is szépen, de a vágásoknál kicsit elfeketedett. Ez normális?
A HC szépen zöldül és bokrosodgat is, de elemelkedik a talajról. 2-3 cm magas hajtásai vannak, amikről gyökerek mennek a talajba, nem tudom, már vissza kellene vágnom?
Igyekszem fotót is csinálni a héten.

A vágásoknál normális dolognak tekinthető a feketedés , hiszen ott lefejezzük a növényt :oops:
Az Ammania nagyon "igénytelen "-ilyen élőlény nincs - érthetetlen a pusztulás.
A Stau egy kicsit nehezebben telepíthető , de a saját akváriumomból adtam telepítésre, tehát már nem nagyon kellett szoktatni a vízhez.
Inkább a hazai közeggel lehetett valami mikor összeraktad az akváriumot.
Kellene a foto :rontgenez:

_________________
Kép


2012. november 9., péntek 21:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
Sziasztok!

Mostanában sajnos nem igazán volt időm fórumozni. Az akváriumba időközben bekerült néhány állat (oto, amano és sakura garnéla)
Sajnos az Ammania Bonsai és a Staurogyne teljesen elmállott. Nem tudom mi lehet az ok, kiváncsi lennék. A Rotala szépen fejlődik, már vissza is kellett vágnom. Hajt is szépen, de a vágásoknál kicsit elfeketedett. Ez normális?
A HC szépen zöldül és bokrosodgat is, de elemelkedik a talajról. 2-3 cm magas hajtásai vannak, amikről gyökerek mennek a talajba, nem tudom, már vissza kellene vágnom?
Igyekszem fotót is csinálni a héten.


2012. november 9., péntek 21:41
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16090
korcsmaros írta:
AQViktor írta:
Ne tedd még!
Mint már mondtam szerintem cseréld ki a két csövet , és ha úgy sem javul, akkor vedd ki( ha már nincs ép levele)


Megcseréltem a csöveket, várom az eredményt...
Sajnos már nincs épp levél, azért is gondoltam, hogy kiveszem.

Semmi gond.
z elején kell helyretenni a dolgokat és a későbbiekben nem lesz gond.,

_________________
Kép


2012. október 28., vasárnap 16:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
AQViktor írta:
Ne tedd még!
Mint már mondtam szerintem cseréld ki a két csövet , és ha úgy sem javul, akkor vedd ki( ha már nincs ép levele)


Megcseréltem a csöveket, várom az eredményt...
Sajnos már nincs épp levél, azért is gondoltam, hogy kiveszem.


2012. október 28., vasárnap 16:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
asera írta:
Oké főnök! :)

Nem vagyok én még főnök, csak simán AQViktor! :lol:

_________________
KépKépKépKép


2012. október 28., vasárnap 13:18
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 1., szombat 10:46
Hozzászólások: 1584
Tartózkodási hely: Eger
korcsmaros írta:
Sajnos a tegnapi képeken lévő beszívócső alatti növénypusztulás mára tovább fokozódott. Azt hiszem ki is veszem holnap onnan a növényeket.
Egyébként mikor kellene elkezdődnie a bubizásnak a növényeknél?

Ne tedd még!
Mint már mondtam szerintem cseréld ki a két csövet , és ha úgy sem javul, akkor vedd ki( ha már nincs ép levele)
A bubizásnak akkor kell megkezdődnie, amikor a növények megszokjàk a környezetet és növésnek indulnak!
A stau kezdetben hajlamos gyengélkedére, és azzal nem szünteted meg a gondot, ha kiveszed!

_________________
KépKépKépKép


2012. október 28., vasárnap 5:54
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2012. október 25., csütörtök 16:01
Hozzászólások: 31
Sajnos a tegnapi képeken lévő beszívócső alatti növénypusztulás mára tovább fokozódott. Azt hiszem ki is veszem holnap onnan a növényeket.
Egyébként mikor kellene elkezdődnie a bubizásnak a növényeknél?


2012. október 27., szombat 22:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Oké főnök! :)

_________________
Kép Kép Kép


2012. október 27., szombat 15:39
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 56 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron