Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 12:53



Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő
 Első Holland (243 liter) 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
konczthe3rd írta:
Barnásodó szűrőcsövekre mi az ellen-recept? Sikáláson kívül van más?
Leszereled és tömény hypo.

_________________
Kép


2014. április 8., kedd 21:34
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
Barnásodó szűrőcsövekre mi az ellen-recept? Sikáláson kívül van más?


2014. április 8., kedd 21:31
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
papó írta:
Ha hártya jelenne meg a vízfelszínén akkor vedd vissza a CO2 t egy picit.

Szkimmert használok, de akkor kikapcsolom és figyelem a vízfelszínt, egy nap múlva szólok, hogy mit tapasztaltam.


2014. április 8., kedd 19:04
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
konczthe3rd írta:
papó írta:
Nagyon szépen fejlődik az akvárium.
Elég lesz csak fél adag macro naponta.
A twinstar mellett ne hagyatkozz a DC-re hiszen a CO2 jó részét kihajtja a felszabaduló oxigén.
Állítsd a bubit -1-1,5 / másodpercre és passz :D

Ha tényleg szépen fejlődnek akkor örülök, hisz nekem nincs viszonyítási alapom, hogy megmondhassam. Viszont nagyon sok örömem lelem az akváriumban, órákat el tudom nézni, főleg most hogy állatkák is bekerültek. Az 1 bubi/sec-t kicsit fentebb tekertem egy olyan 5 nappal ezelőtt, mert nem láttam olyan intenzív bubizást a növényektől mint régebben. Bár szerintem ez a sokkal kevesebb világított órától is lehet. Most 6 órát világítok még mindig. Mivel elkezdem a komolyabb tápozást ezért növeljem ezt? Starter és Fe és Dr. Garden az előírt mennyiségben, Macro pedig féladaggal 0,5 ml/20liter/nap legyen?

Igen , most már érdemes növelni a világított órák számát.
Minden héten egy fél órával több lenne az ideális a nyolc óra időtartamig.
Ha hártya jelenne meg a vízfelszínén akkor vedd vissza a CO2 t egy picit.
"Starter és Fe és Dr. Garden az előírt mennyiségben, Macro pedig féladaggal 0,5 ml/20liter/nap legyen?"
Ez így jó lesz.

_________________
Kép


2014. április 8., kedd 18:54
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
papó írta:
Nagyon szépen fejlődik az akvárium.
Elég lesz csak fél adag macro naponta.
A twinstar mellett ne hagyatkozz a DC-re hiszen a CO2 jó részét kihajtja a felszabaduló oxigén.
Állítsd a bubit -1-1,5 / másodpercre és passz :D

Ha tényleg szépen fejlődnek akkor örülök, hisz nekem nincs viszonyítási alapom, hogy megmondhassam. Viszont nagyon sok örömem lelem az akváriumban, órákat el tudom nézni, főleg most hogy állatkák is bekerültek. Az 1 bubi/sec-t kicsit fentebb tekertem egy olyan 5 nappal ezelőtt, mert nem láttam olyan intenzív bubizást a növényektől mint régebben. Bár szerintem ez a sokkal kevesebb világított órától is lehet. Most 6 órát világítok még mindig. Mivel elkezdem a komolyabb tápozást ezért növeljem ezt? Starter és Fe és Dr. Garden az előírt mennyiségben, Macro pedig féladaggal 0,5 ml/20liter/nap legyen?


2014. április 8., kedd 18:37
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
konczthe3rd írta:
Sziasztok.:)
Az akvárium ma 17. napos és jól megvan. Algából egyelőre minimális volt csak, az is nagyrészt csak az üvegen. A három napos vízcserékről átálltam a hetesekre már. Bekerült továbbá a 10. napon jó sok RC garnéla és kb. 40 darab hamis neon is. A parvula minit az előtérben még ma kicsit kipótoltam, mert túl gyérnek találtam az ültetést. A DC-vel van egy kis problémám. Sehogy se tudom úgy csinálni, hogy ne ilyen szép kék színű legyen... Pedig laborban kevertem ki hozzá a 4 dkh-s oldatot.

Nagyon szépen fejlődik az akvárium.
Elég lesz csak fél adag macro naponta.
A twinstar mellett ne hagyatkozz a DC-re hiszen a CO2 jó részét kihajtja a felszabaduló oxigén.
Állítsd a bubit -1-1,5 / másodpercre és passz :D

_________________
Kép


2014. április 8., kedd 18:28
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
Sziasztok.:)
Az akvárium ma 17. napos és jól megvan. Algából egyelőre minimális volt csak, az is nagyrészt csak az üvegen. A három napos vízcserékről átálltam a hetesekre már. Bekerült továbbá a 10. napon jó sok RC garnéla és kb. 40 darab hamis neon is. A parvula minit az előtérben még ma kicsit kipótoltam, mert túl gyérnek találtam az ültetést. A DC-vel van egy kis problémám. Sehogy se tudom úgy csinálni, hogy ne ilyen szép kék színű legyen... Pedig laborban kevertem ki hozzá a 4 dkh-s oldatot.
https://www.youtube.com/watch?v=


2014. április 8., kedd 18:21
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
papó írta:
De pont azt írom , hogy nem kell új ozmó , hanem ezt kell majd feltuningolni ..
Parvulára várni kell pár napot , mert még nagyon pici , de hamarosan Nálad lesz .
10 - 15 nap múlva mehetnek az akváriumba a lakók , várjuk meg a levélváltást .
A CRS ek nagyon szépek .. semmilyen körülmény nem szól a terved ellen.

Akkor majd ne felejtsd már el kérlek a fecskendőt is, meg még egy szivacsot a szűrőre, mert nem elég hosszú ez az egy. Köszi előre is!!


2014. március 26., szerda 22:50
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
konczthe3rd írta:
papó írta:
Illik a TDs nek 20 alatt lennie de természetesen ez így is használható , de egyértelműen el lehet már tömődve a főmembrán ...is.
Csak egy felvetés volt , mert ahogy ismerlek egy új ozmón törted a fejeden ami felesleges . :D
A Blyxa magához kell térjen , mert akváriumi .

Meglesz az új ozmó, viszont csak nyáron, de tőled nyugi :)
A fényt 7 órára vettem le. Mit tegyek még, hogy a növények jól legyenek? Parvula esetleg tudok mikor fog érkezni? És, hogy mit gondolsz mikor telepítsem be a halakat. Továbbá szeretnék CRS garnélákat is. Ehhez mit szólsz?
Ééés bocsi a sok kérdésért :D

De pont azt írom , hogy nem kell új ozmó , hanem ezt kell majd feltuningolni ..
Parvulára várni kell pár napot , mert még nagyon pici , de hamarosan Nálad lesz .
10 - 15 nap múlva mehetnek az akváriumba a lakók , várjuk meg a levélváltást .
A CRS ek nagyon szépek .. semmilyen körülmény nem szól a terved ellen.

_________________
Kép


2014. március 26., szerda 22:19
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
papó írta:
Illik a TDs nek 20 alatt lennie de természetesen ez így is használható , de egyértelműen el lehet már tömődve a főmembrán ...is.
Csak egy felvetés volt , mert ahogy ismerlek egy új ozmón törted a fejeden ami felesleges . :D
A Blyxa magához kell térjen , mert akváriumi .

Meglesz az új ozmó, viszont csak nyáron, de tőled nyugi :)
A fényt 7 órára vettem le. Mit tegyek még, hogy a növények jól legyenek? Parvula esetleg tudok mikor fog érkezni? És, hogy mit gondolsz mikor telepítsem be a halakat. Továbbá szeretnék CRS garnélákat is. Ehhez mit szólsz?
Ééés bocsi a sok kérdésért :D


2014. március 26., szerda 22:13
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron