Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 12:44



Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 Első Holland (243 liter) 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
konczthe3rd írta:
novenyesakvariumok írta:
Idézet:
vasállványt szeretnék csupán

jol gondold at... en a helyedben ha mar epitek, aluminiumbol epitenem, nehezebben rozsdasodik.

Korábbi akváriumom alatt is egy szögvas állvány van, és 10 éve nincs vele semmi problémám.
120x50x90(magas) szögvas állványra gondoltam, melyet befestek szépen. Hamar és olcsón megvan. (40x40x4-es szögacélból)
Ez már jó lenne?

stabilnak tuti stabil az altalad valasztott szögvas. Föleg ha 4 milisböl csinalod. Arra gondoljal meg talan, hogy a 90cm eleg magas-e. En inkabb az 1 meter, vagy 1,1 metert preferalom. De ez kb izles dolga. 1 meter magasra felteve egy 50 centi magas akvarium aljat meg elerem, pedig csak 183 centi vagyok.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. március 12., szerda 8:59
Profil Honlap

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
novenyesakvariumok írta:
Idézet:
vasállványt szeretnék csupán

jol gondold at... en a helyedben ha mar epitek, aluminiumbol epitenem, nehezebben rozsdasodik.

Korábbi akváriumom alatt is egy szögvas állvány van, és 10 éve nincs vele semmi problémám.
120x50x90(magas) szögvas állványra gondoltam, melyet befestek szépen. Hamar és olcsón megvan. (40x40x4-es szögacélból)
Ez már jó lenne?


2014. március 12., szerda 8:29
Profil

Csatlakozott: 2011. augusztus 24., szerda 16:16
Hozzászólások: 846
Idézet:
vasállványt szeretnék csupán

jol gondold at... en a helyedben ha mar epitek, aluminiumbol epitenem, nehezebben rozsdasodik.

_________________
Üdvözlettel,
novenyesakvariumok

http://borosgabor.blogspot.de/
http://www.flickr.com/photos/borosgabor1984


2014. március 12., szerda 8:18
Profil Honlap
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 20., csütörtök 10:07
Hozzászólások: 397
Tartózkodási hely: Keszthely
Szia!
Én a helyedben (mert ugye kicsit mindenki a helyedbe képzeli magát) persze segítő szándékkal kitartanék meg egy kicsit és készítenék egy nekivaló szekrényt. Jobban el tudnál pakolni: szűrő palack és a sok apróságról nem is beszélve:)

_________________
Az van tisztességesen megcsinálva amit te magad megcsinálsz!


2014. március 12., szerda 6:24
Profil
Barkács Szaki
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 19:24
Hozzászólások: 386
Tartózkodási hely: Létavértes - Debrecen
Ekkora tömeg könnyen megtalálja az alátámasztás gyenge pontjait.
Addig pedig nincs baj míg baj nincs. Szerintem ne kockáztass.


2014. március 12., szerda 6:13
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
konczthe3rd írta:
tommyv írta:
Ühhm, az a baj, hogy a lapnak, amin az aki áll, gyakorlatilag 0 alátámasztása, pár csavar és 1 kis fadarab tartja :shock: Mindenképp belülről a fiók részből is alá kell támasztanod még. De majd Papó bővebben elmondja.

Bizony, ezt vettem én is észre. Későbbiekben egy szép, de minél egyszerűbb vasállványt szeretnék csupán, mint amilyen neked is van. Addig meg ha hamar ezt meg tudom erősíteni nem sok idő ráfordítással, az nagyon jó lenne. Különben csináltathatom még az állványt is, ami plusz pár héttel megint késlelteti az indításom. Bár tudom, hogy jobb megfontoltnak lenni és inkább megvárni a tökéletest, de így is már szeptember óta csinálom. Nem gondoltam, hogy baj lenne az asztallal...:S

Legalább annyit kellene tenned , hogy szétszeded a raklapot ami az asztalon van és a nagy falapot teszed az asztalra ami azután a két végénél felfeküdne a szélekre teljes szélességben.
A nagy fa lap és az munkalap közé annyi polifomot kellene tenned, hogy ne legyen közöttük rés , pont felfeküdjön.

_________________
Kép


2014. március 12., szerda 0:08
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
tommyv írta:
Ühhm, az a baj, hogy a lapnak, amin az aki áll, gyakorlatilag 0 alátámasztása, pár csavar és 1 kis fadarab tartja :shock: Mindenképp belülről a fiók részből is alá kell támasztanod még. De majd Papó bővebben elmondja.

Bizony, ezt vettem én is észre. Későbbiekben egy szép, de minél egyszerűbb vasállványt szeretnék csupán, mint amilyen neked is van. Addig meg ha hamar ezt meg tudom erősíteni nem sok idő ráfordítással, az nagyon jó lenne. Különben csináltathatom még az állványt is, ami plusz pár héttel megint késlelteti az indításom. Bár tudom, hogy jobb megfontoltnak lenni és inkább megvárni a tökéletest, de így is már szeptember óta csinálom. Nem gondoltam, hogy baj lenne az asztallal...:S


2014. március 11., kedd 23:30
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Ühhm, az a baj, hogy a lapnak, amin az aki áll, gyakorlatilag 0 alátámasztása, pár csavar és 1 kis fadarab tartja :shock: Mindenképp belülről a fiók részből is alá kell támasztanod még. De majd Papó bővebben elmondja.

_________________
Kép


2014. március 11., kedd 23:26
Profil Honlap

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
papó írta:
A közepén a fióktartóknál alá van támasztva a munkalap ?
Lefényképeznéd holnap ?

Hát ahogy most látom, tényleg elég gyenge az összeszerelése...Nem is értem, hogy bírhatott el ennyi mindent súlyt egy hónapon keresztül eddig. De itt vannak a képek:
Kép
Kép
Kép


2014. március 11., kedd 23:20
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
A közepén a fióktartóknál alá van támasztva a munkalap ?
Lefényképeznéd holnap ?

_________________
Kép


2014. március 11., kedd 23:01
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron