Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 12:48



Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő
 Első Holland (243 liter) 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
T.Tamás30 írta:
A szögvas állvány ennyire csálé,vagy a parkettában van ennyi,hogy így alá kellett bakolni a lábaknál ?


Jajj Tomi! de jó szemed van :D Nem kell mindent észrevenni és kimondani. :)

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2014. március 15., szombat 18:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
Na ez már megnyugtatóbb! :buksi:
Ha kicsit még esztétikusabbá akarod teni akkor pár butorlappal be is burkolhatod 4 sarokpánt és kész az ajtó is.
De ez csak egy javaslat nekem igy is jó. :)

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2014. március 15., szombat 18:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
A szögvas állvány ennyire csálé,vagy a parkettában van ennyi,hogy így alá kellett bakolni a lábaknál ?


2014. március 15., szombat 18:40
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
Fejlemény, hogy sokak aggódására én is átgondoltam ezt a bútor-dolgot, és igazat adtam nektek. Hiába próbálgattam én, hogy el fogja bírni, tényleg nem aludtam volna nyugodtan, ha az a sok-sok időm és megtakarításom egy nem biztos íróasztalon hevert volna. Így egy kis keresés után nagyon nagy szerencsémre épp a közelben találtam egy pont megfelelő fekete szögvas állványt, melyet ma volt szerencsém már a helyére is tenni. Méretei a következők: 125x50x90cm(magas) Így az üveg teteje pontosan 140 cm-en van, elég magasan, de még kezelhető.
Ezzel az állvánnyal sokkal jobban el is férnek a technika felszereléseim, amit nemsokára illene már összeraknom.
Kép
Kép
Megnyugtattok, hogy most már minden rendben? :)


2014. március 15., szombat 18:35
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
konczthe3rd írta:
Tápozás ügyileg szeretnék még segítséget kérni, amíg a helyére rakom az új állványt. :)
Mit használjak pontosan, vagyis ti mit használnátok ismerve az akváriumom adatait? Dr. Garden-be megvannak mind a mikro és makro elemek, mert nem igazán ismerem ezt a növénytápot. Továbbá mivel sok vöröses növényem lesz, ezért gondolom érdemes külön még foszfátot is adagolni, hogy még élénkebbek legyenek a színeik.
Köszi a segítséget. :)



Elég sokan használják itt ez a tápot, és a láttotak alapján nagyon jó sikerrel.
Nem beszélve, hogy jelen pillanatban a legjobb ár/érték arányt képviseli.

_________________
K.Tamás


2014. március 14., péntek 12:52
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
papó írta:
konczthe3rd írta:
Tápozás ügyileg szeretnék még segítséget kérni, amíg a helyére rakom az új állványt. :)
Mit használjak pontosan, vagyis ti mit használnátok ismerve az akváriumom adatait? Dr. Garden-be megvannak mind a mikro és makro elemek, mert nem igazán ismerem ezt a növénytápot. Továbbá mivel sok vöröses növényem lesz, ezért gondolom érdemes külön még foszfátot is adagolni, hogy még élénkebbek legyenek a színeik.
Köszi a segítséget. :)

A Gr Garden egy komplex táp mikroelemekkel , de szulfátokkal.
A Grow and health macro kelleni fog mellette.
Vas kiegészítés kellene hozzá , nem pedig foszfát.

Értem. Akkor jövő péntekre ebből is dobjunk már nekem össze egy megfelelő csomagot, és akkor hozom el majd a növényekkel ezt is. :)


2014. március 14., péntek 10:45
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
konczthe3rd írta:
Tápozás ügyileg szeretnék még segítséget kérni, amíg a helyére rakom az új állványt. :)
Mit használjak pontosan, vagyis ti mit használnátok ismerve az akváriumom adatait? Dr. Garden-be megvannak mind a mikro és makro elemek, mert nem igazán ismerem ezt a növénytápot. Továbbá mivel sok vöröses növényem lesz, ezért gondolom érdemes külön még foszfátot is adagolni, hogy még élénkebbek legyenek a színeik.
Köszi a segítséget. :)

A Gr Garden egy komplex táp mikroelemekkel , de szulfátokkal.
A Grow and health macro kelleni fog mellette.
Vas kiegészítés kellene hozzá , nem pedig foszfát.

_________________
Kép


2014. március 14., péntek 10:40
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
Tápozás ügyileg szeretnék még segítséget kérni, amíg a helyére rakom az új állványt. :)
Mit használjak pontosan, vagyis ti mit használnátok ismerve az akváriumom adatait? Dr. Garden-be megvannak mind a mikro és makro elemek, mert nem igazán ismerem ezt a növénytápot. Továbbá mivel sok vöröses növényem lesz, ezért gondolom érdemes külön még foszfátot is adagolni, hogy még élénkebbek legyenek a színeik.
Köszi a segítséget. :)


2014. március 14., péntek 8:44
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
konczthe3rd írta:
novenyesakvariumok írta:
stabilnak tuti stabil az altalad valasztott szögvas. Föleg ha 4 milisböl csinalod. Arra gondoljal meg talan, hogy a 90cm eleg magas-e. En inkabb az 1 meter, vagy 1,1 metert preferalom. De ez kb izles dolga. 1 meter magasra felteve egy 50 centi magas akvarium aljat meg elerem, pedig csak 183 centi vagyok.

Most 92-3 cm magasan van az aksi alja, és 45 cm magas még az üveg. Így szépen elérem mindenhol, de csak éppen. (171 körül ha vagyok :D ) Nekem tetszik ez a magasság, számomra ideális :) Találtam egy használt állványt épp ahol lakom, Miskolcon épp jó méretű! http://aprod.hu/hirdetes/240l-es-akvari ... 0505ea1bcd
Le is beszéltem a sráccal, holnap este már ezen lesz az akvárium, mindenki megnyugodhat! :D

Mit mondjak ..
Tényleg megnyugodtam:)

_________________
Kép


2014. március 12., szerda 14:51
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
novenyesakvariumok írta:
stabilnak tuti stabil az altalad valasztott szögvas. Föleg ha 4 milisböl csinalod. Arra gondoljal meg talan, hogy a 90cm eleg magas-e. En inkabb az 1 meter, vagy 1,1 metert preferalom. De ez kb izles dolga. 1 meter magasra felteve egy 50 centi magas akvarium aljat meg elerem, pedig csak 183 centi vagyok.

Most 92-3 cm magasan van az aksi alja, és 45 cm magas még az üveg. Így szépen elérem mindenhol, de csak éppen. (171 körül ha vagyok :D ) Nekem tetszik ez a magasság, számomra ideális :) Találtam egy használt állványt épp ahol lakom, Miskolcon épp jó méretű! http://aprod.hu/hirdetes/240l-es-akvari ... 0505ea1bcd
Le is beszéltem a sráccal, holnap este már ezen lesz az akvárium, mindenki megnyugodhat! :D


2014. március 12., szerda 9:53
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron