Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 15:05



Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő
 Első Holland (243 liter) 
Szerző Üzenet
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
konczthe3rd írta:
T.Tamás30 írta:
Én is bíztam az asztalosban,hogy megtudja csinálni.Elmondtam mit kérek alá,erre nem az lett,meg van billenve előre az egész.Erre a múltkor a szűrőm eleresztett némi vízmennyiséget,persze későn vettem észre (és mivel nem abs élzárt a lap,mert az nem kell bele...),meg is szívta magát a bútorlap szépen feldagadva,újabb ősz hajszálakat hozva a fejemre.Csak fel szerettem volna hívni a figyelmedet erre a dologra.Szépen összeszedtél hozzá mindent,ne egy ilyen kis jelentéktelennek tűnő dolog miatt legyen kellemetlen perceid a későbbiekben.

Köszönöm az aggódást tényleg, és helyt is adok neki. Viszont nekem a vas nem szívja meg magát, az alátámasztó fákon túl nagy a terhelés és jól el van osztva, így sehova nem tudnak elmozdulni, és ha az ékek el is tűnnének akkor is egy centit ha billenne az akvárium. Kemény fával ékeltem alá amúgy, és kevés (legerősebb típusú, egészen nagy dobozoknál használt) csomagpapírt szeleteltem fel, vágni is alig tudtam őket.



Azzal is számolj, hogy a súly miatt a faékek is megsüllyedhetnek.
De ezt majd az idő fogja megmondani.

_________________
K.Tamás


2014. március 15., szombat 21:32
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
tommyv írta:
Mindenképpen sokkal jobb mint az előző, szerintem nem lesz gond vele.. viszont a szintezést nagyon jól csináld meg, mivel igen zavaró mind élőben mind fotózásnál ha féloldalas a vízszint :roll: :D
Lehet, hogy kicsit soknak tűnik a kritika, de itt tényleg mindenki csak segíteni akar :)

Majd próbálok egy teljes feltöltést is, és akkor meglátom mennyire sikerült! Viszont hétfő-kedd-szerdán üzleti útra megyek Genova-ba, így csak csütörtökön lesz alkalmam megcsinálni az akvát, mert pénteken már kocsizok is Debrecenbe a növényekért, tápért :)


2014. március 15., szombat 21:27
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2013. február 4., hétfő 18:24
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Debrecen
Mindenképpen sokkal jobb mint az előző, szerintem nem lesz gond vele.. viszont a szintezést nagyon jól csináld meg, mivel igen zavaró mind élőben mind fotózásnál ha féloldalas a vízszint :roll: :D
Lehet, hogy kicsit soknak tűnik a kritika, de itt tényleg mindenki csak segíteni akar :)

_________________
Kép


2014. március 15., szombat 19:52
Profil Honlap

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
T.Tamás30 írta:
Én is bíztam az asztalosban,hogy megtudja csinálni.Elmondtam mit kérek alá,erre nem az lett,meg van billenve előre az egész.Erre a múltkor a szűrőm eleresztett némi vízmennyiséget,persze későn vettem észre (és mivel nem abs élzárt a lap,mert az nem kell bele...),meg is szívta magát a bútorlap szépen feldagadva,újabb ősz hajszálakat hozva a fejemre.Csak fel szerettem volna hívni a figyelmedet erre a dologra.Szépen összeszedtél hozzá mindent,ne egy ilyen kis jelentéktelennek tűnő dolog miatt legyen kellemetlen perceid a későbbiekben.

Köszönöm az aggódást tényleg, és helyt is adok neki. Viszont nekem a vas nem szívja meg magát, az alátámasztó fákon túl nagy a terhelés és jól el van osztva, így sehova nem tudnak elmozdulni, és ha az ékek el is tűnnének akkor is egy centit ha billenne az akvárium. Kemény fával ékeltem alá amúgy, és kevés (legerősebb típusú, egészen nagy dobozoknál használt) csomagpapírt szeleteltem fel, vágni is alig tudtam őket.


2014. március 15., szombat 19:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Én is bíztam az asztalosban,hogy megtudja csinálni.Elmondtam mit kérek alá,erre nem az lett,meg van billenve előre az egész.Erre a múltkor a szűrőm eleresztett némi vízmennyiséget,persze későn vettem észre (és mivel nem abs élzárt a lap,mert az nem kell bele...),meg is szívta magát a bútorlap szépen feldagadva,újabb ősz hajszálakat hozva a fejemre.Csak fel szerettem volna hívni a figyelmedet erre a dologra.Szépen összeszedtél hozzá mindent,ne egy ilyen kis jelentéktelennek tűnő dolog miatt legyen kellemetlen perceid a későbbiekben.


2014. március 15., szombat 19:11
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 27., kedd 14:29
Hozzászólások: 248
Tartózkodási hely: Berettyóujfalu
T.Tamás30 írta:
Nem tudom mivel oldottad meg a szintezést,de ha javasolhatom valami vízálló anyagból vagy keményfából,mert ha elázik és ne adj isten megbillen ez végett az egész(mivel bele süpped az átázott anyagba),az még hozhat kellemetlen pillanatokat.


Ez viszont nagyon igaz!
Az én bútorom már elázott párszor én is rettegek mikor dől össze. Tamásnak igaza van.
FŐ AZ ÓVATOSSÁG!!!

_________________
Nincsenek csodák, csak emberek.

Üdv: F.Atis


2014. március 15., szombat 18:52
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
T.Tamás30 írta:
Nem tudom mivel oldottad meg a szintezést,de ha javasolhatom valami vízálló anyagból vagy keményfából,mert ha elázik és ne adj isten megbillen ez végett az egész(mivel bele süpped az átázott anyagba),az még hozhat kellemetlen pillanatokat.

Nem fog vizet kapni, de ha mégis azt megnézném, hogy megbillenti az akváriumot...


2014. március 15., szombat 18:51
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. december 15., csütörtök 12:31
Hozzászólások: 1981
Tartózkodási hely: Kiskunhalas
Nem tudom mivel oldottad meg a szintezést,de ha javasolhatom valami vízálló anyagból vagy keményfából,mert ha elázik és ne adj isten megbillen ez végett az egész(mivel bele süpped az átázott anyagba),az még hozhat kellemetlen pillanatokat.


2014. március 15., szombat 18:48
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
atis70 írta:
Na ez már megnyugtatóbb! :buksi:
Ha kicsit még esztétikusabbá akarod teni akkor pár butorlappal be is burkolhatod 4 sarokpánt és kész az ajtó is.
De ez csak egy javaslat nekem igy is jó. :)

Nekem tetszik ez a nyitottság, csak mint az ADA is vannak ezek a sima állványai, kisebb méretben még üvegből is. Szeretném így meghagyni, és láttatni az emberekkel mi is hajtja ez az akvát. :)


2014. március 15., szombat 18:46
Profil

Csatlakozott: 2013. december 1., vasárnap 20:47
Hozzászólások: 77
T.Tamás30 írta:
A szögvas állvány ennyire csálé,vagy a parkettában van ennyi,hogy így alá kellett bakolni a lábaknál ?

Mivel 2000 jó magyar ft-ért vettem, ezért gondoltam, hogy lesz vele dolgom. Tényleg ennyire csálé volt, de másfél órás vízimértékezés után elég jóra sikerült szerintem.


2014. március 15., szombat 18:44
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: