Pontos idő: 2024. szeptember 21., szombat 4:21



Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
 Első 54literes növényesem 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Ez nagyon szépen alakul !
Az alga miatt ne aggódj a talaj bolygatása miatt van.
Nem ártana szegény aksit kicsit nyugodni hagyni , hogy a növények megnyugodjanak.
Egy picit fogd vissza a macro adagolását mert kevés az olyan növényed amely fel tudja venni a sok növénytápot.
Mondjuk elég lenne fél adag naponta .

_________________
Kép


2011. augusztus 15., hétfő 21:54
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Szia Papó, Mindenki!

Akartam ma írni egy pár sort, meg feltenni egy képet, de sajnos közbe jött ez az. :S
Amit észre vettem az ozmó vízen az az hogy, a Blyxának mállottak el a levelei, most már szép egészségesek a levelei, de szerintem még nem az igaz. :)
A többi növényen sajna nem sok mindent vettem észre mert állandóan feljönnek, aljzat emelés stb...
A HC-t is újraültettem, remélem most már nem kell bolygatnom az akit és felveszi azt a képet amit elképzeltem neki :)
Ami zavar az az hogy mindenfele zöld pont alga van. :/ Az aki jobb üvegfalán látszik is (innen nem volt kedvem lekaparni, bocsi ezért :P). Van a köveken is ami még talán jól is néz ki, legalábbis nekem tetszik rajta, de a Staurogynén már nem annyira mutatós. :) Esetleg ezzel kapcsolatban valami ötlet, tipp?
Valamit még akartam írni, de kiment a fejemből, majd leírom ha eszembe jut. :)
Közbe eszembe jutott hogy a Fissidens itt-ott barnul, meg nem olyan élénkzöld mint volt, de viszont látszik hogy hozza a friss, üdezöld hajtásokat(leveleket, vagy mije van ennek? :D ), ez egy normális folyamat, vagy valami ziccer van? :)

Akkor egy kép a jelenleg helyzetről:
Kép

Köszi hogy benéztél! :)


2011. augusztus 15., hétfő 21:43
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Mi újság ? Van az ozmó víznek eredménye?

_________________
Kép


2011. augusztus 15., hétfő 19:17
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Tökéletesen rögzítetted a mohát.
Ha a kövek közé is akarsz belőle , akkor fogj egy kis faágat és kötözd rá .
Ezzel a módszerrel oda teszed - oda szorítod be a pici fát később- ahová akarod , ahol jobban mutat.

_________________
Kép


2011. augusztus 9., kedd 23:44
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
Kép Kép

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. augusztus 9., kedd 20:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Hali!

Ahogy Papó is javasolta megemeltem a bal oldali nagy követ egy kicsit, a faágakra pedig megérkezett a Fissidens Fontanus.
köszi Papó! :)

Remelem jól kötöttem fel a fára a Fissidens-t. :)
Kép

Fissidens pamacs :)
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csabi1987 2011. augusztus 10., szerda 10:42-kor.



2011. augusztus 9., kedd 17:52
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. március 13., szombat 10:53
Hozzászólások: 4153
Tartózkodási hely: Debrecen
csabi1987 írta:
Ezek a Sera csepegtetős tesztek mennyire pontosak?

Hallottam már sok rosszalló véleményt róluk. Olyat is olvastam, hogy két tesztel ugyanazt a vizet mérték és más eredményt kaptak.
Itt is mint az élet oly sok területén szinte mindig a felhasználó bénázik és lehet épp ezért nem vált be másoknak.
El kell olvasni a manuált és pontosan kell adagolni a reagenst. Akkor nincs velük gond.
Nálam beváltak, nyilván nem labor cuccokról van szó de nem is az az árkategória.
Egyet viszont tudni kell a Sera cégről.
Ők a világ egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) akvarisztikai gyártója.
Ha mond az a név valamit Bayer gyógyszergyár?
Nem sok a találat a google-el a "Bayer Sera" szavakra...
http://www.google.hu/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ahu%3Aofficial&channel=s&hl=hu&source=hp&biw=&bih=&q=Bayer+Sera&btnG=Google+keres%C3%A9s

_________________
Szeva, mizú?!Ha bármiben szívesen, csak szólj!Ha tudok segítek!Én is így teszem, erről szól a élet!Thanks...


2011. augusztus 6., szombat 6:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
papó írta:
Akkor most jöjjön az akvárium :? 8-)
Mivel elég sík a talaj és a manadónak előbb utóbb úgyis ez lenne a sorsa :? jó lenne ha a baloldali kő fölött jobban ágaskodna a fa , valahogyan fordítani kellene rajta.
Lényegesen jobb mint az előző elrendezés.


Szia Papó!

Ezt javasolták máshol is! Meg is emeltem az aljzatot, bár előbb utóbb biztos össze tömörödik. :S
Majd dobok fel képet hogy milyen lett. A bal oldali követ meg a fát megemeltem elég rendesen szerintem jobb lett. :)


2011. augusztus 5., péntek 19:38
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Először is most olvastam a kérdésedet a tesztekről.
Szerintem amennyire nekünk az akvarisztikához szükséges , elég jó támpontot adnak.
Nyilvánvaló hogy a profi laborokkal nem vehetik fel a versenyt , de hát nem is az a cél 8-)
A Sera tesztjei aránylag elég jók.

Akkor most jöjjön az akvárium :? 8-)
Mivel elég sík a talaj és a manadónak előbb utóbb úgyis ez lenne a sorsa :? jó lenne ha a baloldali kő fölött jobban ágaskodna a fa , valahogyan fordítani kellene rajta.
Lényegesen jobb mint az előző elrendezés.

_________________
Kép


2011. augusztus 5., péntek 19:04
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 7., csütörtök 15:47
Hozzászólások: 116
Hali!

Pár új kép az akváról:

Az újonnan bekerült Red Moor ágakra hamarosan Fissiden Fontanust fogok aggatni, remélem majd szépen benövi. :)
Kép

Kép

Kép

Kép


2011. augusztus 5., péntek 14:50
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 102 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron