Pontos idő: 2024. szeptember 22., vasárnap 8:40



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő
 C! 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
pit975 írta:
Én ha legközelebb átépítek, sera és jbl táptalajt fogok használni össze keverve.



Én legszívesebben a régi tropicát használnám. JBL 5liter kéne alá ,hogy a gyári ajánlást kövessem. Kipróbálom az ada-t szerintem. Úgyis régi vágyam ,hogy ada talaj. Meglássuk.

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 17:06
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:00
Hozzászólások: 187
Icepeak írta:
Bálint írta:
Ezeken a képeken nem úgy néz ki mintha baja lenne az akváriumnak.
Mit változtattál azóta ?



Itt már bőséggel sárgult a hc alja. A pogo ezidő tájt került be az akváriumba. Azóta 2 tő stagnál a többi eltűnt.
Volt 2 black out a fonal alga ellen. Játszottam a kh gh értékkel a fonal alga ellen. Fénnyel is babráltam a fonal alga ellen. Tápozással is babráltam fonal alga ellen. Azóta se sikerült kiirtani...
A zöld por algát sikerült kiiktatni , de ezt az akármit sehogy pedig probáltam már mindent!

Ha Dr Gardennel tápozol nem lehet gyökérproblémád ha csak a mulmot nem takarítottad ki rendesen a használt talajból ültetés előtt .


2013. december 25., szerda 17:06
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Bálint írta:
Ezeken a képeken nem úgy néz ki mintha baja lenne az akváriumnak.
Mit változtattál azóta ?



Itt már bőséggel sárgult a hc alja. A pogo ezidő tájt került be az akváriumba. Azóta 2 tő stagnál a többi eltűnt.
Volt 2 black out a fonal alga ellen. Játszottam a kh gh értékkel a fonal alga ellen. Fénnyel is babráltam a fonal alga ellen. Tápozással is babráltam fonal alga ellen. Azóta se sikerült kiirtani...
A zöld por algát sikerült kiiktatni , de ezt az akármit sehogy pedig probáltam már mindent!

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 17:02
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Bálint írta:
"Növényeknek alig van gyökérzete. Cubának 1-2cm , Pogónak 1cm , blyxa 2-3cm. Köszönöm , de nem kérek többet az új tropica táptalajból! A régivel sose volt ilyen gondom..."

Nem hiszem hogy a HC nem nagyobb gyökere kellene legyen.
"Knott talajhoz amint hozzáérek széthullik darabokra. A kis golyónak annyi tartása van mint egy homok labdának. SEMMI! Átkerül ez a talaj is az inkább ne vedd meg kategóriába!"
Az egyik legjobb talaj. Magam használtat örököltem és még sem esik szét.
Csak szét lehet nyomkodni , magától soha nem fog szétesni.
Egy ekkora akváriumba mi a fenének ekkora szűrő ?



Hc-nak jóval nagyobb gyökérzete van ha minden fasza. Anno a másik medencémben simán volt 10cm. Ott is felszakadt , de nem 2,5 hónap után.
Örülök neki ,h a te talajod az ilyen. Az enyém nem és kész! Szétesik szétmállik elporlad stb... Nem is értem honnan veszed azt ,hogy csak szétnyomni lehet. Még nem is voltál a környékén se az akváriumomnak , de tudod. Ez számomra nagyon idegen dolog.
A szűrésnek mi köze ehez? De! ,hogy a kérdésedre válaszoljak a 700as tetra nagyon karcsú volt. Az akvárium 1 részében 0-a volt a vízmozgás ,folyamatosan mennie kellett a skimmernek mellette. Utálom a diffúzorokat ezért akartam egy reaktort amihez kell ez a szűrő. Jóval nagyobb biológia szűrő felületet akartam.

Remélem kielégítő választ adtam!

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 16:56
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
papó írta:
pit975 írta:
Én ha legközelebb átépítek, sera és jbl táptalajt fogok használni össze keverve.

Mindkettő elég jó önmagában is , csak ugye a divat.
A régi jó dolgokról hajlamos elfelejtkezni az ember fia a merketing miatt.

Ennél az akváriumnál más a baj , de nem akarok a topichoz bármit is hozzátenni. :oops:

_________________
Kép


2013. december 25., szerda 16:51
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
pit975 írta:
Én ha legközelebb átépítek, sera és jbl táptalajt fogok használni össze keverve.

Mindkettő elég jó önmagában is , csak ugye a divat.
A régi jó dolgokról hajlamos elfelejtkezni az ember fia a merketing miatt.

_________________
Kép


2013. december 25., szerda 16:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Én ha legközelebb átépítek, sera és jbl táptalajt fogok használni össze keverve.

_________________
KépKépKép


2013. december 25., szerda 16:45
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:00
Hozzászólások: 187
Ezeken a képeken nem úgy néz ki mintha baja lenne az akváriumnak.
Mit változtattál azóta ?
Kép
Kép


2013. december 25., szerda 16:44
Profil

Csatlakozott: 2010. március 3., szerda 20:00
Hozzászólások: 187
"Növényeknek alig van gyökérzete. Cubának 1-2cm , Pogónak 1cm , blyxa 2-3cm. Köszönöm , de nem kérek többet az új tropica táptalajból! A régivel sose volt ilyen gondom..."

Nem hiszem hogy a HC nem nagyobb gyökere kellene legyen.
"Knott talajhoz amint hozzáérek széthullik darabokra. A kis golyónak annyi tartása van mint egy homok labdának. SEMMI! Átkerül ez a talaj is az inkább ne vedd meg kategóriába!"
Az egyik legjobb talaj. Magam használtat örököltem és még sem esik szét.
Csak szét lehet nyomkodni , magától soha nem fog szétesni.
Egy ekkora akváriumba mi a fenének ekkora szűrő ?


2013. december 25., szerda 16:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Na kicsit bele ástam magam ,hogy mégis mitől vagyok folyton algás! Jelentem megvan a megoldás.

1. A cuba szét van rohadva. Hiába vágtam heti szinten az alja berohadt , elsárgult , szétfoszlott.
2. A cuba alatt centi vastag baci , mulm réteg honol. Nem tudom ki se porszívózni mert jön vele azonnal a cuba is.
3. Tápanyaghiányos az akvárium. Foszfát szinte mérhetetlen kb 01mg/l nitrát 5mg/l.
4. A 700as tetra édes kevés volt agyig töltve szűrőanyaggal
5. Nem megfelelő co2 eloszlás
6. Knott talajhoz amint hozzáérek széthullik darabokra. A kis golyónak annyi tartása van mint egy homok labdának. SEMMI! Átkerül ez a talaj is az inkább ne vedd meg kategóriába!
7. Valami visszakeményíti a vizet. kh8 gh10 hiába cserélek 30l ozmó 10csapvízzel. Talajra gyanakszom...

Növényeknek alig van gyökérzete. Cubának 1-2cm , Pogónak 1cm , blyxa 2-3cm. Köszönöm , de nem kérek többet az új tropica táptalajból! A régivel sose volt ilyen gondom...
Blyxa és a pogó dobálja a levelét!
Nem nőnek a növények. Megfelelő co2 szint , Magas megvilágítás. Valószínűleg a táphiány.
Foszlanak a növények. Cuba pinnatfilia blyxa bonsai. A mycrozoriumnak semmi baja. Táptalaj és tápanyag hiány szerintem

Ha még valami eszembe jut akkor leírom. Valószínűleg holnap szétbontom. Egy ideig növény tárolóként fog működni.

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 15:30
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás: