Pontos idő: 2024. szeptember 22., vasárnap 6:25



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő
 C! 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
zeppelin írta:
A többit most hagyjuk.


GA ei tápozás.
TF a gabibá által kiszámolt rendszer. Lényegét nem tudom sose volt róla szó se személyesen se a fórumon.

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 18:23
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Ami az aláírásomban van 2 kép az akváriumaimról azok mind dr gardennel mentek.

Amúgy nem értem minek kell ezt firtatni ,hogy ki mivel tápoz. Ha valakinek ez jobban bejön akkor kész el kell fogadni és nem támadóba átlépni. Mindkét táppal lehet dolgozni ahogy a képek mutatják. Ez megint a 2 forum/bolt közti csata miatt van gondolom , amihez nincs közöm meg le is szarom úgy isten igazából , de ne rajtam csattannyom már az ostor ,hogy hülye vagy ,hogy ezt használod! Akinek ez nem tetszik az ne szóljon hozzá. Én legalább megmondom ,hogy ezt használom! És itt befejeztem

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 18:20
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Icepeak írta:
Keverni nem kevertem! Elfogyott a dr garden és akkor vettem helyette.

Mi a különbség? Csak a saját tapasztalataim->
Dr garden micro: Nagyon faszán vörösödnek a növények tápanyaghiányt nem tapasztaltam viszont az ajánlott adagolást helyett drasztikusan többet kellet adnom ,hogy ez tartható legyen. Heti 35ml 100l-re
Dr garden macro: Foszfát nitrát hiányt tapasztalok.Túladagolni nem lehet a végtelenségig. Napi szinten 8ml kapott

Növények szépek voltak nőttek de, ittis volt foszlás sárgulás. Por alga , fonál mindig jelen volt.

ga micro : A gyári ajánlott menyiséget használom , hiánytüneteket nem tapasztalok , növények kevésbé vörösek.
ga macro: Gyári menyiség, hiánytüntek foszfát nitrát.

Növények eleinte nagyon neki indultak majd utánna alig alig nőttek. Növények sárgulása foszlása ennél is tapasztalható. Por alga megszűnt a használata után , fonál maradt.

A kérdésemre nem válaszoltál .
A többit most hagyjuk.


2013. december 25., szerda 17:59
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Keverni nem kevertem! Elfogyott a dr garden és akkor vettem helyette.

Mi a különbség? Csak a saját tapasztalataim->
Dr garden micro: Nagyon faszán vörösödnek a növények tápanyaghiányt nem tapasztaltam viszont az ajánlott adagolást helyett drasztikusan többet kellet adnom ,hogy ez tartható legyen. Heti 35ml 100l-re
Dr garden macro: Foszfát nitrát hiányt tapasztalok.Túladagolni nem lehet a végtelenségig. Napi szinten 8ml kapott

Növények szépek voltak nőttek de, ittis volt foszlás sárgulás. Por alga , fonál mindig jelen volt.

ga micro : A gyári ajánlott menyiséget használom , hiánytüneteket nem tapasztalok , növények kevésbé vörösek.
ga macro: Gyári menyiség, hiánytüntek foszfát nitrát.

Növények eleinte nagyon neki indultak majd utánna alig alig nőttek. Növények sárgulása foszlása ennél is tapasztalható. Por alga megszűnt a használata után , fonál maradt.

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 17:49
Profil

Csatlakozott: 2013. február 1., péntek 18:42
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Icepeak írta:
zeppelin írta:
A két táp eleve más filozófia alapján van összeállítva.


Ez így van!
Mindkettőnek van jó és rossz része az eddigi tapasztalataim alapján.

Engem Máté az érdekelne hogy szerinted mi a jó és mi a rossz a Ga+a Dr. Garden tápban:?:

Tapatalk 2-vel küldve az én GT-I9100-ről


2013. december 25., szerda 17:48
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Icepeak írta:
zeppelin írta:
A két táp eleve más filozófia alapján van összeállítva.


Ez így van!

Akkor miért kevered és csodálkozol a fejleményeken ?
Tudod , hogy mi a különbség ?


2013. december 25., szerda 17:31
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
zeppelin írta:
A két táp eleve más filozófia alapján van összeállítva.


Ez így van!
Mindkettőnek van jó és rossz része az eddigi tapasztalataim alapján.

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 17:29
Profil

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
Icepeak írta:
Bálint írta:
Ha Dr Gardennel tápozol nem lehet gyökérproblémád ha csak a mulmot nem takarítottad ki rendesen a használt talajból ültetés előtt .



Használtam ennél az akváriumnál meg az előzőknél is és használom a GA tápját is.
Most ebbe a GA micro macro megy. Ennek is annak is megvannak az előnyei na meg a hátrányai is.
A talaj ki lett mosva elég alaposan... Egy fél napot tököltem vele viszont eleinte nem is volt gond , de mostmár katasztrófa. Amúgyse szeretek talajt újra felhasználni , de akkor kénytelen voltam!

A két táp eleve más filozófia alapján van összeállítva.


2013. december 25., szerda 17:22
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Bálint írta:
Icepeak írta:
Bálint írta:
Ezeken a képeken nem úgy néz ki mintha baja lenne az akváriumnak.
Mit változtattál azóta ?



Itt már bőséggel sárgult a hc alja. A pogo ezidő tájt került be az akváriumba. Azóta 2 tő stagnál a többi eltűnt.
Volt 2 black out a fonal alga ellen. Játszottam a kh gh értékkel a fonal alga ellen. Fénnyel is babráltam a fonal alga ellen. Tápozással is babráltam fonal alga ellen. Azóta se sikerült kiirtani...
A zöld por algát sikerült kiiktatni , de ezt az akármit sehogy pedig probáltam már mindent!

Ha Dr Gardennel tápozol nem lehet gyökérproblémád ha csak a mulmot nem takarítottad ki rendesen a használt talajból ültetés előtt .



Használtam ennél az akváriumnál meg az előzőknél is és használom a GA tápját is.
Most ebbe a GA micro macro megy. Ennek is annak is megvannak az előnyei na meg a hátrányai is.
A talaj ki lett mosva elég alaposan... Egy fél napot tököltem vele viszont eleinte nem is volt gond , de mostmár katasztrófa. Amúgyse szeretek talajt újra felhasználni , de akkor kénytelen voltam!

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 17:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
papó írta:
papó írta:
pit975 írta:
Én ha legközelebb átépítek, sera és jbl táptalajt fogok használni össze keverve.

Mindkettő elég jó önmagában is , csak ugye a divat.
A régi jó dolgokról hajlamos elfelejtkezni az ember fia a merketing miatt.

Ennél az akváriumnál más a baj , de nem akarok a topichoz bármit is hozzátenni. :oops:


Csak nyugodtan! :)

_________________
Kép Kép


2013. december 25., szerda 17:07
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron