Pontos idő: 2024. szeptember 22., vasárnap 6:40



Hozzászólás a témához  [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 C! 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
A mai nappal befejezte a pályafutását az akvárium :)

GAME OVER! :twisted:

_________________
Kép Kép


2014. május 11., vasárnap 17:13
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
papó írta:
Köszi a részletes beszámolót.
Ja és a képeket :D



A nem túl távoli jövőben :) Remélhetőleg akkor már profi cuccokkal lövöm a képet :twisted: :twisted:

_________________
Kép Kép


2014. március 29., szombat 18:32
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Icepeak írta:
Szombat délutáni helyzet jelentés.

Kicsit belepofátlankodtam az ökoszisztémába. Ritkítottam néhány növényt mert nagyon belehúztak a terület hódításba és árnyékoltak (na meg persze fotóznék már csak sose sikerül elkapni a pillanatot amikor minden klappol...) :)
Blyxából kb 20 tövet szedtem ki , de szinte meg se látszik. Ránőtt már mindenre kénytelen voltam. Az ammania is kapott egy kis ritkítást... Fura egy növény mert az "anya" tő eldől oldalra és a talajon kúszik és róla nőnek ki oldal hajtások ami már felfele megy. A nagy csapást a rotala kapta. A következő nyírás már formára megy most még csak a sűrűsítés volt a lényeg :)
Még van hátra... Csak kicsit besokalltam és kiállt a kezem is :D Trident és a staut holnap kap egy kis igazítást és hétfőn vízcserekor meg a MC-t megnyesem.
A sok nyírbálás után ha egyszer helyre áll a rend lefotózom úgy ahogy illik

A fotó kedvéért a tápozásból visszaállok a gyári adagolásra. Most csak 2 naponta kapja azt ami amúgy a napi adag lenne.(Nem is tudom mióta) Hiányt nem látok , szenvedni nem szenvednek a növények csak a rotala nem úgy színesedik ahogy én akarom :)

Alga alig van ,sőt mondhatni csak a kedvenc "por". Heti vagy 2 heti rendszerességgel letörlöm mást nem tudom már tenni , de nem is izgatom magam miatta :) Más algát nem igazán találtam benne.

Köszi a részletes beszámolót.
Ja és a képeket :D

_________________
Kép


2014. március 29., szombat 17:45
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Szombat délutáni helyzet jelentés.

Kicsit belepofátlankodtam az ökoszisztémába. Ritkítottam néhány növényt mert nagyon belehúztak a terület hódításba és árnyékoltak (na meg persze fotóznék már csak sose sikerül elkapni a pillanatot amikor minden klappol...) :)
Blyxából kb 20 tövet szedtem ki , de szinte meg se látszik. Ránőtt már mindenre kénytelen voltam. Az ammania is kapott egy kis ritkítást... Fura egy növény mert az "anya" tő eldől oldalra és a talajon kúszik és róla nőnek ki oldal hajtások ami már felfele megy. A nagy csapást a rotala kapta. A következő nyírás már formára megy most még csak a sűrűsítés volt a lényeg :)
Még van hátra... Csak kicsit besokalltam és kiállt a kezem is :D Trident és a staut holnap kap egy kis igazítást és hétfőn vízcserekor meg a MC-t megnyesem.
A sok nyírbálás után ha egyszer helyre áll a rend lefotózom úgy ahogy illik

A fotó kedvéért a tápozásból visszaállok a gyári adagolásra. Most csak 2 naponta kapja azt ami amúgy a napi adag lenne.(Nem is tudom mióta) Hiányt nem látok , szenvedni nem szenvednek a növények csak a rotala nem úgy színesedik ahogy én akarom :)

Alga alig van ,sőt mondhatni csak a kedvenc "por". Heti vagy 2 heti rendszerességgel letörlöm mást nem tudom már tenni , de nem is izgatom magam miatta :) Más algát nem igazán találtam benne.

_________________
Kép Kép


2014. március 29., szombat 17:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
zsotyi írta:
Ettől a színtől felfelé az én tapasztalatom szerint már nem táp,hanem lumen kérdése a dolog,de ne legyen igazam..... ;)


Hát az van bőséggel :)

_________________
Kép Kép


2014. március 27., csütörtök 19:17
Profil

Csatlakozott: 2012. január 1., vasárnap 15:56
Hozzászólások: 381
Ettől a színtől felfelé az én tapasztalatom szerint már nem táp,hanem lumen kérdése a dolog,de ne legyen igazam..... ;)

_________________
,


2014. március 27., csütörtök 19:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Mexx2 írta:
Icepeak írta:
Mexx2 írta:
Van ám színe.


Szerintem meg pont alig van :(



Az enyémhez képest (ami annak idején kiment) van ám színe. :D
De nekem pedig akkor is tetszik.
Lehet a fénykép vagy a fény/árnyék miatt.


Van színe kétségtelen , de láttam már ennél sokkal jobb színűt is. És persze azis rotundifolia volt. Valószínűleg a lustaságom a hiba forrása... szokásom elfelejteni tápozni :D

_________________
Kép Kép


2014. március 27., csütörtök 18:57
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Icepeak írta:
Mexx2 írta:
Van ám színe.


Szerintem meg pont alig van :(



Az enyémhez képest (ami annak idején kiment) van ám színe. :D
De nekem pedig akkor is tetszik.
Lehet a fénykép vagy a fény/árnyék miatt.

_________________
K.Tamás


2014. március 27., csütörtök 18:53
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Mexx2 írta:
Van ám színe.


Szerintem meg pont alig van :(

_________________
Kép Kép


2014. március 27., csütörtök 18:51
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Van ám színe.

_________________
K.Tamás


2014. március 27., csütörtök 18:47
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 129 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron