Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 4:31



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 bszl 186 literes akváriuma 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Hát most nagyon remélem, hogy összejön. Ami szükséges az elvileg adott: kellemes lágy víz, 10.000 lux, 13 x vízforgatás. A halak talán megunják...


2011. szeptember 6., kedd 9:10
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Viszont ha az UG egyszer megragad, disznóperzselővel sem lehet utána kiirtani.

_________________
Kép


2011. szeptember 6., kedd 8:08
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. július 5., kedd 16:02
Hozzászólások: 241
Hát igen, ez az egyik hátránya a növényes akváriumoknak, főleg ha kényes aljnövényzetet szeretnénk. Turkáló harcsafajokkal szinte lehetetlen elindítani ilyen akváriumot. Az UG az meg amúgy is egy igen kényes jelenség. De azt megfogadtam, hogy ha megint UG-val próbálkoznék, akkor biztos homokba fogom ültetni, amibe valóban jobban megragadnak az apró gyökérszálak.

_________________
Kép
http://levinen.blogspot.hu/


2011. szeptember 5., hétfő 21:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
bszl írta:
A Microsorum az nem kopott ki. A bal oldali RedMoore tövében töretlenül fejlődik. Csak ott van, s ha összehasonlítod a mostani állapotában a két hónappal ezelöttivel, akkor látható, hogy a Microsorum az szépen fejlődik, s már négyszer akkora, mint ültetéskor.
Hmm, bocsi. Akkor én ezt alaposan benéztem. Lényeg az, hogy dúsul, mint a veszedelem. Jó lesz ez, na.

_________________
Kép


2011. szeptember 5., hétfő 21:20
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
bszl írta:
Hát a kifejlődésre magam is kíváncsi leszek. Sajnos a halak nagyon aktívan túrkálják az aljzatot, így a friss ültetéső (5 napos) utriculára mintegy 50%-a már kitúrásra került. Sajnos nincs tartalék medencém, így ez most nem lesz egyszerű gyepesítés. (A HC-nál ez nem volt gond, mert ott a mező kialakulása után kerültek át a halak az akkor még meglévő összespaniferezett repedt medencéből)

Ötletem sincs hogyan tudnád megvédeni az Utriculariat.
Esetleg szúnyogháló ?

_________________
Kép


2011. szeptember 5., hétfő 18:09
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Hát a kifejlődésre magam is kíváncsi leszek. Sajnos a halak nagyon aktívan túrkálják az aljzatot, így a friss ültetéső (5 napos) utriculára mintegy 50%-a már kitúrásra került. Sajnos nincs tartalék medencém, így ez most nem lesz egyszerű gyepesítés. (A HC-nál ez nem volt gond, mert ott a mező kialakulása után kerültek át a halak az akkor még meglévő összespaniferezett repedt medencéből)


2011. szeptember 5., hétfő 13:05
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 16., kedd 13:28
Hozzászólások: 403
Tartózkodási hely: Keszthely
Bezony, ígéretes medence, kíváncsi leszek milyen lesz kifejlődve.


2011. szeptember 2., péntek 22:30
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. március 9., kedd 10:56
Hozzászólások: 197
Szia!

Nagyon fasza kis akvárium ez, gratula !

Ha az utricularia fele olyan szép lesz, mint az előző akkor nem lesz ott gond ;)


2011. szeptember 2., péntek 14:40
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
A Microsorum az nem kopott ki. A bal oldali RedMoore tövében töretlenül fejlődik. Csak ott van, s ha összehasonlítod a mostani állapotában a két hónappal ezelöttivel, akkor látható, hogy a Microsorum az szépen fejlődik, s már négyszer akkora, mint ültetéskor.

Ami kipusztult a fényhiány miatt:
- Hemianthus callitrichoides ''Cuba''

Ami nagyon csúnyán (menthetetlenül) felkopaszodott és felnyurgult (emiatt pedig magam selejteztem ki):
- Pogostemon helferi (a Red Moore fától jobbra volt egy kb. 20 cm-es körben)
- Staurogyne repens (a jobb oldali sziklák előtt voltak)

Ami pedig bedzsungelesedett és áthatolhatatlan őskáosszá burjánzott:
- Pogostemon stellata
- Rotala sp. ''green''
- Nesaea pedicellata
- továbbá az a narancsos színű levélzetű növény, aminek nem tudom a nevét (na az fejlődött aztán igen csak gyorsan)


Tehát a jelenlegi állapot majdnem felfogható egy új kezdésnek, de az akváriumot nyilván nem indítottam újra, mindössze a kikopott vagy kiszelektált növényzetet cseréltem le.

Összességében régi álmom egy Utricularia mező, s most talán összejön :) De persze most még 3-4 hétig nem lesznek látványos képek tőlem...


2011. szeptember 2., péntek 8:19
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
Szerintem tökre jól alakul(t) ez az akvárium, csak azt nem értem, hogy kopott ki ennyi idő alatt az a rengetek microsorum. :)

_________________
Kép


2011. szeptember 1., csütörtök 22:14
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Exabot [Bot] valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron