Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 4:33



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 bszl 186 literes akváriuma 
Szerző Üzenet

Csatlakozott: 2010. december 18., szombat 20:18
Hozzászólások: 422
bszl írta:
Kép

Régen nem adtam hírt az akváriumról. 2012. november 30-án a fenti kép szerint nézett ki. Sajnos sok időm nincs mostanában fazonranyírni, így gyakran bedzsungelesedik...

Minden évben egy fotó :D
Nem vagyunk elkényeztetve .


2013. január 9., szerda 23:05
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Kép

Régen nem adtam hírt az akváriumról. 2012. november 30-án a fenti kép szerint nézett ki. Sajnos sok időm nincs mostanában fazonranyírni, így gyakran bedzsungelesedik...


2013. január 9., szerda 22:42
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Szép ez a parvula is.
Ha ilyen erőszakos és erős növény lett belőle , legalább drukkoljunk neki , hogy minél előbb nője be mindenütt az aljzatot. 8-)

_________________
Kép


2011. december 14., szerda 22:32
Profil

Csatlakozott: 2011. február 1., kedd 19:05
Hozzászólások: 858
bszl írta:
Sajnos a fenti korábbi képen látható utriculária kísérlet a halak miatt nem jött össze. Mindössze két kis bokrot nem túrtak ki, a többit pár nap alatt kivégezték. Aztán néhány héttel később elültettem több száz kis tő HC-t, ami szintén kitúrásra került. Ennek okán az előtéri szőnyeg nem alakult ki, csak a parvula települ szépen előre.
Most éppen így néz ki az akvárium:
Kép

Most kissé zsúfolt az életem, de ha lesz kis szusszanásnyi idő, akkor pár cserép utriculáriát ismét megkísérlek. Persze kipróbálom amit az előző kudarcot követően Papó ajánlott: szúnyogháló, vagy egyéb olyan háló amin a fény átmegy, de a hal nem...


Sajnos ismerős a helyzet amit írsz, én is végig próbálkoztam parvula/hc de sajna semmi nem maradt meg csak a tenellus :) Sajnos tökéletesen halas/növényes akváriumot nem lehet működtetni :)
De szépen nézz ki még igyis az akvárium, hogy keveset foglalkozol vele 8-) ;) ;)

_________________
képek:
http://indafoto.hu/danii/a_nagy_visszateres


2011. december 13., kedd 22:07
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Sajnos a fenti korábbi képen látható utriculária kísérlet a halak miatt nem jött össze. Mindössze két kis bokrot nem túrtak ki, a többit pár nap alatt kivégezték. Aztán néhány héttel később elültettem több száz kis tő HC-t, ami szintén kitúrásra került. Ennek okán az előtéri szőnyeg nem alakult ki, csak a parvula települ szépen előre.
Most éppen így néz ki az akvárium:
Kép

Most kissé zsúfolt az életem, de ha lesz kis szusszanásnyi idő, akkor pár cserép utriculáriát ismét megkísérlek. Persze kipróbálom amit az előző kudarcot követően Papó ajánlott: szúnyogháló, vagy egyéb olyan háló amin a fény átmegy, de a hal nem...


2011. december 13., kedd 21:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Arany János utcán van valami Halterápiás :D ott lehet tudnak vele valamit kezdeni :D

_________________
Sólyom Gábor


2011. szeptember 28., szerda 19:07
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
A halakkal tessék elbeszélgetni , hogy ne túrjanak míg készen nincs a mező 8-)
Nincs arra valami állat pszichológus ?
Lehet valami disznó filmet néztek és meghasonultak.

_________________
Kép


2011. szeptember 28., szerda 19:04
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Most, hogy az Utriculariaból csak pár szál maradt, ismét megpróbálom a cubát. Remélem ezt nem túrják fel a halak. Most frissen ültetett cubával így fest az akvárium:

Kép


2011. szeptember 28., szerda 0:47
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. március 31., csütörtök 13:24
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Eger
bszl írta:
bszl írta:
Hát most nagyon remélem, hogy összejön. Ami szükséges az elvileg adott: kellemes lágy víz, 10.000 lux, 13 x vízforgatás. A halak talán megunják...


Nem unták meg sajnos... Kitúrták mára az utolsó csomót is... :(

Ilyenkor szoktam a saját medencémből (állapotomtól függően) ideiglenesen/véglegesen eltávolítani a bálnákat. Romboljanak ott és annál, ahol és akinél akarnak. :twisted:

_________________
Kép


2011. szeptember 17., szombat 10:38
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
bszl írta:
Hát most nagyon remélem, hogy összejön. Ami szükséges az elvileg adott: kellemes lágy víz, 10.000 lux, 13 x vízforgatás. A halak talán megunják...


Nem unták meg sajnos... Kitúrták mára az utolsó csomót is... :(


2011. szeptember 17., szombat 8:33
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron