Pontos idő: 2024. szeptember 30., hétfő 4:38



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 bszl 186 literes akváriuma 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
bszl írta:
papó írta:
Ez egy az utricularia nemzetségbe tartozó növény.
Mohákkal kerül be néhány szál és ha nem veszünk róla tudomást mindenre ránő.
Bizony nehéz megszabadulni tőle.


Nagyon nagy szívás. Mindenre ránőtt ahogy mondod, csak a nagyobb növények levélzete szépen eltakarta heten át, így allattomosan szépen elterjedt. A parvula szőnyegben is lent a talajon a gyökérzet mentén behálózott mindent. Fölötte a parvulalevelek vidáman lengedeztek a víz áramlatban, közben meg ez a kis izé már alul láthatatlanul folytogatta őket. Már egy hete láttam azonban - amikor már a lárható helyekre is előtört - hogy mi a helyzet, de csak most jutottam oda, hogy be e is tudtam nyúlni az akváriumba. Mindent ki kell szednem, mert mindenütt ott van. Leszedni sem lehet, mert amire ránő, abba szinte belenőtt. Nagy meló lesz...

A hétvégi program adva van :roll:

_________________
Kép


2013. április 6., szombat 14:25
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
papó írta:
Ez egy az utricularia nemzetségbe tartozó növény.
Mohákkal kerül be néhány szál és ha nem veszünk róla tudomást mindenre ránő.
Bizony nehéz megszabadulni tőle.


Nagyon nagy szívás. Mindenre ránőtt ahogy mondod, csak a nagyobb növények levélzete szépen eltakarta heten át, így allattomosan szépen elterjedt. A parvula szőnyegben is lent a talajon a gyökérzet mentén behálózott mindent. Fölötte a parvulalevelek vidáman lengedeztek a víz áramlatban, közben meg ez a kis izé már alul láthatatlanul folytogatta őket. Már egy hete láttam azonban - amikor már a lárható helyekre is előtört - hogy mi a helyzet, de csak most jutottam oda, hogy be e is tudtam nyúlni az akváriumba. Mindent ki kell szednem, mert mindenütt ott van. Leszedni sem lehet, mert amire ránő, abba szinte belenőtt. Nagy meló lesz...


2013. április 6., szombat 14:20
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
bszl írta:
Szisztok!

Ez a kis növényszerűség mi lehet? Most egy ideig nem volt semmi időm az akváriummal foglalkozni, s ez a képen látható valami mindent benőtt és behálózott. A parvula között is szétterjedt és ha megpróbálom felszedni, akkor jön vele fel a parvulaszőnyeg is. A képen viszonylag vastagnak tűnik, de ez csak a nagyítás miatt van, valójában cérnavékony kis valami ez és nagyon burjánzik mindefelé.
Kép

Ez egy az utricularia nemzetségbe tartozó növény.
Mohákkal kerül be néhány szál és ha nem veszünk róla tudomást mindenre ránő.
Bizony nehéz megszabadulni tőle.

_________________
Kép


2013. április 6., szombat 13:56
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. május 12., szombat 14:07
Hozzászólások: 974
Mohának tűnik!

_________________
Kép Kép


2013. április 6., szombat 13:56
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Szisztok!

Ez a kis növényszerűség mi lehet? Most egy ideig nem volt semmi időm az akváriummal foglalkozni, s ez a képen látható valami mindent benőtt és behálózott. A parvula között is szétterjedt és ha megpróbálom felszedni, akkor jön vele fel a parvulaszőnyeg is. A képen viszonylag vastagnak tűnik, de ez csak a nagyítás miatt van, valójában cérnavékony kis valami ez és nagyon burjánzik mindefelé.
Kép


2013. április 6., szombat 13:34
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
papó írta:
bszl írta:
Nem biztos, hogy a fényképezőgép a hibás, lehet, hogy én nem tudok fényképezni :) Majd próbálkozok egy jobbat összehozni...
Amúgy az akvárium minap esett át egy kis nyíráson, úgyhogy most végre látom a halakat is.

Egy jó fotóval bármely versenyen megállná a helyét az akvárium.


Csak kéne egyet pont szemből, mert engem idegesít. :ezkesz:

_________________
K.Tamás


2013. január 12., szombat 18:34
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
bszl írta:
Nem biztos, hogy a fényképezőgép a hibás, lehet, hogy én nem tudok fényképezni :) Majd próbálkozok egy jobbat összehozni...
Amúgy az akvárium minap esett át egy kis nyíráson, úgyhogy most végre látom a halakat is.

Egy jó fotóval bármely versenyen megállná a helyét az akvárium.

_________________
Kép


2013. január 12., szombat 18:08
Profil

Csatlakozott: 2011. július 14., csütörtök 15:07
Hozzászólások: 28
Nem biztos, hogy a fényképezőgép a hibás, lehet, hogy én nem tudok fényképezni :) Majd próbálkozok egy jobbat összehozni...
Amúgy az akvárium minap esett át egy kis nyíráson, úgyhogy most végre látom a halakat is.


2013. január 12., szombat 18:03
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. március 5., hétfő 17:04
Hozzászólások: 1555
Tartózkodási hely: Gyál
Mikor voltál az ada galériában?, vihettél volna magaddal egy normálisabb fotó masinát is :D

_________________
KépKépKép


2013. január 11., péntek 21:22
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
bszl írta:
Kép

Régen nem adtam hírt az akváriumról. 2012. november 30-án a fenti kép szerint nézett ki. Sajnos sok időm nincs mostanában fazonranyírni, így gyakran bedzsungelesedik...

De hisz ez nagyon egyben van, igazán jól néz ki egy ilyen rossz fotón is :D
Egyszer az évben :D igazán kaphatnánk egy jó képet.
Vagy majd jövőre ? 8-)

_________________
Kép


2013. január 11., péntek 21:18
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron