Pontos idő: 2024. október 1., kedd 10:21



Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Alone on the river bank 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. augusztus 10., szerda 12:37
Hozzászólások: 1794
Tartózkodási hely: Nyíregyháza
Jó kis nano lesz,várjuk a fejleményeket.
Az anubiast belemártottam clroxos oldatba(2dl clorox-1dl víz) kb 1-2 perc fürdetés után látványosan eltűnt róla minden,ecset,pont stb!
Ezután megfürdettem a diffit is mert az is algás volt :D

_________________
Nincs kéz nincs csoki!


2013. január 9., szerda 14:21
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Mivel a Last rock in the Black Valley akvárium már nem nagyon van meg eredeti állapotába, sőt inkább most növényt tárolásra szolgál.Úgy döntöttem hogy ha már új bútort kap az akvárium akkor legyen valami szép rajta.Ami mostani állapotra nem mondható el hogy szép.Így hát ahogy megérkezik az új bútor újrafogom indítani az akváriumot.A technika az előző akváriumhoz képest változott egy picit

Adatok:

Akvárium:18 liter 25cm*25cm*30cm (mélység*szélesség*magasság) Tropicalfish gyártmány

Világítás: Ledes világítás amit DX ről rendeltem, egy pici átalakítást majd igényel mert így jócskán 10000kelvin felett van a színhőmérséklete.

Szűrés: Belső szűrő (260l/h gyári teljesítmény) esőztetővel

Táptalaj:Tropica Substrate Pro kb 7-8dl egy kis matrix trop-pal megtüzdelve

Talaj:Oliver Knott aktív talaj

Amin még igazából gondolkozok az az hogy átvezessem e a CO2 a nagy akváriumtól a kicsi akváriumhoz.Mivel a két akvárium között "csak" egy fal van és megtudnám oldani az esetleges átvezetést.Szerintem ha lesz is CO2 akkor nem az indítástól kezdve.

Ami viszont már biztos hogy egy köves fás homokos akváriumot akarok összehozni.Akváriumot úgy tervezem hogy ne legyen nagyon macerás, lassú növésű növényeket tervezek bele.Ami a fő szerepet fogja játszani a növények közöl az a Microsorium növénycsalád különböző tagjai.Ezekből próbálok a lehető legkisebb példányokat beszerezni.Másik növénycsalád ami szerepet kap az a Cryptocoryne faj, ezek közül jelen lesz a Wendetii brown és a parva.Még amit elképzeltem bele azok a Anubias nanák.Fákra természetesen mohát szánok.Mohák közül még nem döntöttem hogy melyik fajt fogom használi.Ami itthon van :Jávai,Weeping,Fissidens,Spike.

A hardscape még tervezés alatt áll ami biztos hogy előtérbe valami homokot fogok rakni ami úgymond a folyó medert szimbolizálja.A homokot és a Knott talaj elválasztására ökölnyi nagyságú folyami kavicsot akarok majd használni.A kavicsok alkotnák a folyó szélét.Leghátsó részen pedig Oliver Knott talaj lesz és majd itt kap helyet a Red Moor fa és a növények.

Tápozás:Számomra nagyon jól bizonyított a Papóék által kevert tápoldat család.Így 99% hogy ezt fogom ebbe az akváriumba is használni.

Élőlények:
Jelenleg van 3 jófej növendék Sulawesi Vizinyulam amit szeretnék a következő akváriumba is megtartani.
Yellow Fire garnik és tömérdek mennyiségű red Cherry garni.
Halak is valószínűleg maradnak:Boarass brigitte


Kérdés:
Mivel lehet legegyszerűbben algamentesíteni az Anubiast.Olvastam valami cloroxos kezelést.Ezt valaki megtudná velem osztani hogy hogyan is zajlik.

Amint valami fejlemény van az akváriummal kapcsolatba jelentkezem :D

_________________
Sólyom Gábor


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DeKol 2013. február 14., csütörtök 20:29-kor.



2013. január 8., kedd 20:11
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron