Pontos idő: 2024. október 1., kedd 12:20



Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 Alone on the river bank 
Szerző Üzenet
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
Jó , hogy elkezdted .Azért megmutathatnád milyen lesz fával , még ha nem is teszed most bele :shock: :roll:

_________________
Kép


2013. január 22., kedd 22:25
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!



Szemmel látható fejlemények történtek a mai napot.Végre sikerült beszerezni lávakövet.Vettem 6kilót bár nem tudom hogy minek ilyen sokat, de egy tuti így van még lehetőség követ bepakolni az akváriumba.Este egy kis kalapáccsal nekiestem a lávakőnek.Utána a szokásos kőpróbálgatás hogy hogy lenne a legjobb.Végül ez is meglett.Így szinte teljesen adott volt minden így nem bírtam magammal végül megcsináltam annak ellenére hogy még a fa nem alkalmas ebbe az akváriumba.Így úgy döntöttem hogy nagy baj úgyse lesz belőle ha később kerül be a red moor így legalább árnyékolás nélkül gyorsan megtudnak gyökeresedni a növények.Hogy nem került be a fa így velejáró dolog hogy több növény még a tároló akváriumba várja fa bekerülését. Ilyenek például az Anubiasok és a mohák.Egyenlőre még eléggé fura képet ad így az akvárium, remélem ezen változtatni fog az ha bekerül a fa.Meg ugye mindegyik Microsorium kicsi tő így idő kell míg az elképzelt képet fogja hozni.



Bocsi a képek minősége miatt, de csak telefonnal tudtam képet csinálni és szintén bocsi hogy a aranymetszés cérnája illetlenkedik a képen.:
Kép
Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. január 22., kedd 22:18
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2010. február 9., kedd 22:12
Hozzászólások: 2030
Tartózkodási hely: Debrecen
Na ne kezd már Te is! :buksi:
Várjuk a fejleményeket! Olyan mint egy brazil szappanopera, topogunk egyhelyben! ;-)

_________________
Pé.Zoli


2013. január 21., hétfő 21:37
Profil
Adminisztrátor

Csatlakozott: 2010. január 14., csütörtök 20:30
Hozzászólások: 16092
DeKol írta:
Sziasztok!

Sok minden változás nem történt, akvárium bútoromról még semmi hír. Pedig már jó lenne ha kész lenne a bútorom mivel azon akarom/akartam berendezni az új akvát. De ez jelen esettbe úgy áll hogy még a régi helyén fogom berendezni és majd ha megérkezik a bútor akkor átrakom rá, szerencsére nem nagy távolságot kell majd költöztetni. A régi akvárium maradványát már teljesen szétbontottam vasárnap. Amennyire lehetett kitakarítottam, szerencsére a vízkövet letudtam szedni róla, egyedül ami a régi akváriumra emlékeztet az néhány pici karc. Most megfogok próbálkozni az aranymetszés alkalmazásával ezért felragasztottam pár szál cérnát hogy tudjam hogy mégis hova kéne elhelyezni a fókuszpontot. Mai nap beraktam a táptalajt is, nem nagy mennyiség csupán fél litert használtam el, szerintem ennél több nem is kell bele mert úgyis csak hátsó részbe lesznek gyökeres növények.Holnap valószínűleg beszerzem a szükséges láva követ / itt változás történt az eredeti tervhez képest mert ott még folyami kavics volt tervezve/. Viszont amire még várnom kell az a red moor fám elsüllyedése, már 2 hete ázik de még mindig nem akar lent maradni, holnap elfogom darabolni és kifogom főzni így hátha gyorsabban megszívja magát vízzel.Egyenlőre mára ennyi, ha lesz valami fejlemény akkor leírom ide magamnak, mert más nem nagyon olvassa úgyse :lol:
de olvassa :D
Kép

_________________
Kép


2013. január 21., hétfő 21:33
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Olvassa szerintem más is csak még nincs miről véleményt mondani.

_________________
K.Tamás


2013. január 21., hétfő 21:33
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!

Sok minden változás nem történt, akvárium bútoromról még semmi hír. Pedig már jó lenne ha kész lenne a bútorom mivel azon akarom/akartam berendezni az új akvát. De ez jelen esettbe úgy áll hogy még a régi helyén fogom berendezni és majd ha megérkezik a bútor akkor átrakom rá, szerencsére nem nagy távolságot kell majd költöztetni. A régi akvárium maradványát már teljesen szétbontottam vasárnap. Amennyire lehetett kitakarítottam, szerencsére a vízkövet letudtam szedni róla, egyedül ami a régi akváriumra emlékeztet az néhány pici karc. Most megfogok próbálkozni az aranymetszés alkalmazásával ezért felragasztottam pár szál cérnát hogy tudjam hogy mégis hova kéne elhelyezni a fókuszpontot. Mai nap beraktam a táptalajt is, nem nagy mennyiség csupán fél litert használtam el, szerintem ennél több nem is kell bele mert úgyis csak hátsó részbe lesznek gyökeres növények.Holnap valószínűleg beszerzem a szükséges láva követ / itt változás történt az eredeti tervhez képest mert ott még folyami kavics volt tervezve/. Viszont amire még várnom kell az a red moor fám elsüllyedése, már 2 hete ázik de még mindig nem akar lent maradni, holnap elfogom darabolni és kifogom főzni így hátha gyorsabban megszívja magát vízzel.Egyenlőre mára ennyi, ha lesz valami fejlemény akkor leírom ide magamnak, mert más nem nagyon olvassa úgyse :lol:

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. január 21., hétfő 21:28
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


Lassacskán összeáll a növény listám, akváriumba próbálok minél több páfrány fajtát betenni majd.Amik bekerülnek majd azok nem tenyérnyi méretűek hanem mindegyik egy egy kicsi növény aminek kb 10 kicsi levele van vagy egy nagy levele.Ezzel igazából azt akarom elérni hogy ne rögtön kész legyen az akvárium hanem legyen idő amíg szépen megnőnek ezek a növények.

Jelenleg így néz ki a "páfrányos" növénylistám:
Microsorum pteropus "Undulata"
Microsorum pteropus "Needle Leaf"
Microsorum pteropus "Trident"
Microsorum pteropus "Narrow"
Bolbitis heteroclita "cuspidata"


Amit még szeretnék beszerezni az a Microsorum Pteropus "Windlov" meg esetleg egy hagyományos Bolbitis tő van a "beszerzési" listán.


Jelenleg úgy néz ki hogy lesz CO2 az akvába.

Viszont ami nekem rossz hír az az hogy az asztalos még mindig nem hozta a bútorom.Január 3. azt mondta hogy jövőhét, 11. azt mondta hogy a mostani héten hozza, ma viszont azt mondta hogy jövőhéten hozza.Szóval fogalmam sincs hogy igazából mikor fog megérkezni a szekrényem.Pedig ettől függ hogy mikor csinálom meg az akvát, mert már úgy szeretném hogy azon rendezzem be és ne keljen pakolgatni még ha csak pár méterről lenne szó.

Majd lehet hogy csinálok egy képet a mostani kicsi akim jelenlegi kinézetéről.Mert eléggé viccesen oldottam meg a Microsorumok tárolását.

_________________
Sólyom Gábor


2013. január 15., kedd 22:50
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!



Ma este csináltam egy skiccet hogy hogy is gondolom az akva kinézetét.A rajz eléggé kezdetleges de szerintem nagyjából átadja azt a képet amit majd megakarok valósítani az akvába.
Kép

A Red moor fa eléggé fura lett... Majd a régi akváriumomból kimaradt red moort akarom valami ágas bogassá alakítani.
Előtér ahova a homok kerül egyenlőre nem tervezek semmi növényt, bár még ez nem 100%.Ez inkább ilyen garniknak való mászkáló tér.
A folyami kavicsok meg beszerzés alatt állnak.Majd valamelyik melegebb nap után kinézek a kőkereskedésbe hogy hátha találok pár darabot.
Oliver Knott aktív talaj kerül hátulra.Ide szánom majd a növényeket is.A legelső bejegyzéshez képest annyi kiegészítés lenne hogy gondolkozok egy Lotus tő beszerzésén, de még ez eléggé kérdéses.
A fára szeretnék majd mohát növeszteni , de nem lombkorona stílusba hanem csak szolidan befuttatni a fát.

Remélem hamarosan eltudom kezdeni építeni az akváriumot :)

_________________
Sólyom Gábor


2013. január 10., csütörtök 20:46
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
myk74 írta:
Jó kis nano lesz,várjuk a fejleményeket.
Az anubiast belemártottam clroxos oldatba(2dl clorox-1dl víz) kb 1-2 perc fürdetés után látványosan eltűnt róla minden,ecset,pont stb!
Ezután megfürdettem a diffit is mert az is algás volt :D


Köszi Myk!
Végül nem Clroxosos megoldást használtam, mivel nem volt itthon :( de a későbbiekbe tuti használni fogom.

asera írta:
Carbot felhiggítod 1:5 arányban,gyors merítés,alga halott,nem válik le rögtön a levelekről,de kifehéredik.
Ja,és merítés után 10 másodpercen belűl mosd le a gazokat,vagy rakd bele az akvába!


Szia Asera!

Köszönöm szépen a "receptet" mivel volt itthon egy kis carbo így kipróbáltam tegnap este, mára szép színekbe játszik az ecset alga.Köszönöm

_________________
Sólyom Gábor


2013. január 10., csütörtök 20:39
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2012. április 28., szombat 16:25
Hozzászólások: 2075
Tartózkodási hely: Debrecen
Carbot felhiggítod 1:5 arányban,gyors merítés,alga halott,nem válik le rögtön a levelekről,de kifehéredik.
Ja,és merítés után 10 másodpercen belűl mosd le a gazokat,vagy rakd bele az akvába!

_________________
Kép Kép Kép


2013. január 9., szerda 15:21
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron