Pontos idő: 2024. október 1., kedd 10:16



Hozzászólás a témához  [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 Alone on the river bank 
Szerző Üzenet
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 11., vasárnap 5:47
Hozzászólások: 884
Tartózkodási hely: Debrecen
Nekem még most sem az igazi.
Szerintem fogad meg Mexx tanácsát és emelj még a hátulján!
A kövekkel igazából semmi gondom, csak az a fa valahogy nem oké!
Mi volna ha eldűtenéd, úgy hogy az ágai előre nyúljanak a kövek közé, csak egy ötlet.


2013. február 4., hétfő 19:49
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Mellékelek egy képet amin eléggé zavaros a víz meg pár golyó előre gurult a homokba de a változás látszik rajta, véleményetek nagy segítség lenne hogy jó irányba történt a változás vagy rosszba?

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 4., hétfő 19:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
stevbig írta:
Szia Gábor!
Nekem ez a V alakú fa szúrja a szememet, egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni!
Igaz nem is nekem kell :P !
Nem lehet közzé kötni egy-két ágat?
Volt neked ettől sokkal jobb akváriumod is.
Indicát pont holnap viszik el amit tegnap nyírtam, de egy pár hét múlva lesz ismét ha addig nem tudsz szerezni.
Sőt lesz egy kis alacsony vörös is :lol: !


Szia István!

Igazat megvalva én is háborúba állok az akváriummal, én se érzem tökéletesnek :( , sőt néha elgondolkozok hogy szétszedem és valami újat csinálok, de a másik kis ördög meg azt mondja hogy várjak még vele míg megnőnek a növények :twisted: . Most egy picit megvariáltam a köveket, kivettem a jobbról a második követ ami nem illet a sorba, most helyette egy kisebb kő van ott.Hátulra raktam egy kicsi plusz talajt.A fámmal az a gond hogy nem akartam fát venni így a régit használtam fel, és csak ilyen alul rögzítős dolog jöhet szóba ezért lett ilyen, még van egy ágam, megpróbálkozok lehet vele hogy berakom a V betű szárai közé.De igazából nem tudom hogy mennyire fog később kilátszódni a Microsorium bokorból.Ha esetleg lesz vágott növényed akkor szívesen fogadok mind a két fajtából pár szálat :)

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 4., hétfő 19:12
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. szeptember 11., vasárnap 5:47
Hozzászólások: 884
Tartózkodási hely: Debrecen
Szia Gábor!
Nekem ez a V alakú fa szúrja a szememet, egyszerűen nem tudok vele megbarátkozni!
Igaz nem is nekem kell :P !
Nem lehet közzé kötni egy-két ágat?
Volt neked ettől sokkal jobb akváriumod is.
Indicát pont holnap viszik el amit tegnap nyírtam, de egy pár hét múlva lesz ismét ha addig nem tudsz szerezni.
Sőt lesz egy kis alacsony vörös is :lol: !


2013. február 4., hétfő 18:15
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
vaszabi írta:
Kép a ma esti állapotról:

Kép

Szia nekem tetszik az elrendezés én a hasonló akváriumokat szeretem de úgy gondolom hogy kicsit szabályosra sikerült az elrendezés legalább is a kép alapján és ezért nem olyan természetes hatású mint amilyen lehetne. Gondolok itt a a 3-as elrendezésre ami nekem egyből szemet szúrt a képen, 3 nagy kő ami hasonló méretű, a 3 nagy kő előtt 3x3 kisebb és még ehhez jön a 3 nagy ág is. Én ezeket gondolnám át egy kicsit ha mást nem, legalább a kövek méretével legózva egy keveset vagy valamilyen mohát ránöveszteni hogy eltűnjenek az azonos méretek. De azt is tudom hogy mindenki olyan akváriumot épít amilyet szeretne és ha neked így tetszik akkor ne nyúlj hozzá ez csak az én szerény vélemény. :D



Szia Szabi!

Köszönöm a véleményed minden negatív és pozitív véleményt szívesen meghallgatok.A köves dolgok folyamatba van, csak még nem tudom hogy kivitelezem.Annyi biztos hogy ha a páfrányok a kívánt méretett elérik akkor nem nagyon fog a kövek teljes mérete látszódni.A nagy kövek előtt elhelyezkedő köveket nem szándékoztam csoportokba helyezni, viszont vannak jópofa csigáim akik arra lusták hogy kikerüljék a kicsi lávaköveket és ahogy mennek arrébb arrébb tolják a köveket és végül ha már ilyen kis csoportok alakulnak ki akkor nem tudják tovább tologatni mivel már nehezebben megoldható és inkább kikerülik.A faágak ha minden igaz akkor nem fognak nagyon kilátszódni mivel a páfrány félék elfogják takarni.Jelen esettbe ha százalékosan kéne leírni az akváriumom állapotát akkor én 5% ot írnák, mivel még a növények nagyon fejletlenek.További véleményeidet is szívesen meghallgatom és köszi hogy benéztél a naplómba :)

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 4., hétfő 17:17
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Sziasztok!


I. Pár változás történt az akvárium életébe.Ami a legfeltűnőbb hogy végre átkerült az asztalról a saját szekrényére.Szombaton érkezett meg a bútor ami hagy maga után pár kívánni valót, mivel pár méret nem egyezik a rendeléshez képest.Mivel egy méter magas és 25*27 es alapú bútorról van szó , így számomra fontos volt hogy megfelelően tudjam rögzíteni hogy véletlenül egy lökéstől nehogy eldőljön.Ezért a falhoz lett rögzítve, így még ha akarom se tudom nagyon mozgatni.Ezek után következett a világítás átalakítása és felszerelése.Mivel eddig az akvárium mögött bőven volt hely így a trafó dobozhoz volt rögzítve 2 fémpálcával.Viszont hogy most már csak 2 centi van az akvárium és a fal között így ezt a megoldást nem tudtam használni.Ezért plusz vezeték segítségével a trafódoboz bekerült a szekrénybe.A foglalatot meg felrögzítettem egy csavarral a falra.Ezután már csak az akvárium átköltöztetése volt a feladat.10 liter vizet leszívtam és simán átemeltem az asztalról a szekrényre / kb 1-2 méter távolság van a két bútor között/.

II. Akváriumba a növények elkezdtek növögetni.A leglátványosabb fejlődést a Rotala Rotundfolia produkálja.Vízfelszíntől 15 centire már szépen vörösödik és amit még ennél a növénynél nem tapasztaltam hogy szép nagy hosszúkásabb leveleket hoz, kb olyas miket mint a Didipis.A mohák egyenlőre még csak stagnálnak.Ugyan ez mondható el a cryptokról is, amik szerintem elsőnek a gyökérre gyúrnak (eddigi tapasztalataim alapján erre következtetek).A páfrány féléknek mindegyik tövén legalább van 1-2 friss hajtás, szóval ők is fejlődnek valamennyire, viszont náluk látható egy pici romlás is a régi levelekkel kapcsolatba.A bekerült pár Anubias tő se mutat egyenlőre változást.

III. Ha minden jól megy akkor holnap már egy magasnyomású CO2 palack fogja kiszolgálni ezt az akváriumot is.Minden megvan hozzá de mégse tudom összekötni mert egy 30 centis fal az utamba áll.Itthon nincs ekkora fúrószáram, de elvileg holnapra megoldódik a gond és akkor áttudom vezetni a nagy akváriumtól a CO2-t.Bizakodva várom hogy milyen sebesség fokozatra fognak kapcsolni a növényeim CO2-töl.

IV. Amit még majd szeretnék mindenképpen beültetni az a Rotala Indica , ezzel a növénnyel akarom majd picit megtörni a teljesen zöld hatást, de viszont nem akarom túlzásba vinni. Jelenleg ebből a növényből keresek kb 5 szálat.

V. Végezetül pár távolabbi kép az akváriumról:
Kép

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 4., hétfő 17:09
Profil

Csatlakozott: 2012. június 17., vasárnap 10:40
Hozzászólások: 200
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Dekol írta:
Kép a ma esti állapotról:

Kép


Szia nekem tetszik az elrendezés én a hasonló akváriumokat szeretem de úgy gondolom hogy kicsit szabályosra sikerült az elrendezés legalább is a kép alapján és ezért nem olyan természetes hatású mint amilyen lehetne. Gondolok itt a a 3-as elrendezésre ami nekem egyből szemet szúrt a képen, 3 nagy kő ami hasonló méretű, a 3 nagy kő előtt 3x3 kisebb és még ehhez jön a 3 nagy ág is. Én ezeket gondolnám át egy kicsit ha mást nem, legalább a kövek méretével legózva egy keveset vagy valamilyen mohát ránöveszteni hogy eltűnjenek az azonos méretek. De azt is tudom hogy mindenki olyan akváriumot épít amilyet szeretne és ha neked így tetszik akkor ne nyúlj hozzá ez csak az én szerény vélemény. :D


2013. február 4., hétfő 17:01
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Mexx2 írta:
Nekem inkább az a szokatlan, hogy nincs megemelve a hátulja, és a kövek mögött mintha egy szakadék lenne.


Szándékosan próbáltam így megcsinálni hogy ne legyen a talaj a kövekkel egy magasságba, mivel így majd a növényeknek később nem fog kilátszódni a töve :)

_________________
Sólyom Gábor


2013. február 4., hétfő 16:46
Profil
Sasszem
Avatar

Csatlakozott: 2011. október 16., vasárnap 10:32
Hozzászólások: 3725
Tartózkodási hely: Debrecen
Nekem inkább az a szokatlan, hogy nincs megemelve a hátulja, és a kövek mögött mintha egy szakadék lenne.

_________________
K.Tamás


2013. január 29., kedd 13:42
Profil
Avatar

Csatlakozott: 2011. február 27., vasárnap 12:54
Hozzászólások: 531
Tartózkodási hely: Debrecen
Este egy picit ügyködtem az ügyön. Egyenlőre még a nagy kő jobb oldalt maradt mivel már nem nagyon volt rá időm hogy megcsináljam.A fa ebbe az elképzelésembe nem tölt be nagy szerepet.Mivel ha megnőnek a páfrány félék úgyis csak egy két ág fog kilógni.Próbáltam valamennyire a fát jobb állapotba hozni, valamennyire ment, igazából most ez a scape nem a front üvegre van beállítva, hanem inkább úgy hogy a székemről adja a legszebb formáját. A fát most már szerintem nem nagyon fogom piszkálni, kíváncsi vagyok hogy ha benövi a moha akkor milyen lesz.A kicsi kövek az előtérbe igazából már elvoltak normálisabban helyezve de a lakók /sulaweisi vizinyulak/ szépen arrébb tolták mivel lusták kikerülni :lol: .


Kép a ma esti állapotról:

Kép

_________________
Sólyom Gábor


2013. január 28., hétfő 22:56
Profil
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 72 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron